kscsoc
22.10.2021
Kategorie: Historie

Kolaborovali s nacisty aneb sto let rudé devastace

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieČeští komunisté letos slaví sté výročí od založení své partaje a zároveň se v letošních volbách nedostali do Poslanecké sněmovny. Jejich činnost se dá popsat jednoduše. Trvalá zrada českých zájmů a podlézání Moskvě.

Komunistická strana Československa a rovněž její nástupkyně Komunistická strana Čech a Moravy patřily a patří k nejhorším škůdcům v dějinách českým zemí. Rudí nehájili zájmy své vlasti, ale pokaždé kopali za cizí barvy. Jejich řídící orgány, tedy vedení sovětské komunistické strany, sídlily v SSSR a naši soudruzi dělali pokaždé to, co po nich chtěl Kreml. No, možná do roku 1929 se naši komunisté snažili být alespoň částečně nezávislí na Sovětském svazu. Tehdy však KSČ ovládli radikálové v čele s Klementem Gottwaldem, který bezvýhradnou podřízenost Moskvě a Stalinovi přiznal hned v prvním projevu v poslanecké sněmovně. „A my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutiti krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry,“ vyhrožoval už tenkrát.

Čeští a slovenští komunisté dělali to, co jim nařídili v Moskvě. Markantní to bylo například ve vztahu k Německu, kdy střídali názory jako ponožky a nejednou z toho byly těžké zločiny vůči vlastní zemi. Nejdříve se již v roce 1931 vytasili s proněmeckou kartou. Na 6. sjezdu KSČ tehdejší komunistický poslanec a pozdější ministr informací Václav Kopecký pronesl tuto i z hlediska tehdy platných zákonů vlastizrádnou řeč. „My čeští komunisté prohlašujeme, že budeme hájit a prosazovat právo na sebeurčení až do odtržení od českého imperialismu pro utlačované části německého národa“…. Čili Sudety měly být pod KSČ předány Německa.

Pak našim soudruhům Moskva dovolila zapojit se do protinacistické fronty a tak v září 1938 Gottwald horoval pro obranu čs. republiky proti nacistickému Německu.

Potom však opět nastal veletoč o sto osmdesát stupňů. Důvodem byl pakt Molotov – Ribbentrop v srpnu 1939, kterým si Sověti a Němci rozdělili vliv v Evropě a schválili okupace jiných zemí. Nyní tedy hitlerovské Německo bylo kamarádem a tak se tomu museli čeští soudruzi přizpůsobit. Rok a devět měsíců po nacistické okupaci vydal ilegální ÚV KSČ v prosinci usnesení, které bylo vrcholem pronacistické kolaborace. „Sovětsko-německé přátelské vztahy představují úhelný kámen mezinárodní situace, o nějž se již roztříštily imperialistické a protisovětské plány anglo-francouzského bloku a o nějž se nyní rozbíjejí zločinné záměry Spojených států amerických….SSSR na podkladě své mírové politiky získává stále větší sympatie u všech národů, zejména též u pracujícího lidu velikého národa německého.“ Další části textu jsou rovněž ukázkové. Tak se lidé mimo jiné dozvědí, že Beneš se s českou měšťáckou emigrací postavil do služeb anglického imperialismu.

Ilegální Rudé Právo nezůstalo pozadu a v roce 1940 psalo, že by Češi neměli na Západě bojovat proti německým dělníkům ve vojenských uniformách. K tomu se přidali i naši komunisté ve Velké Británii. Jejich odporné jednání popisuje ve svých pamětech významný agrární politik Ladislav Feierabend. Ti podle něj v roce 1940, kdy nacisté popravovali a mučili české lidi, deportovali vlastence do koncentráků a zavřeli vysoké školy, agitovali proti vstupu do československé vojenské jednotky ve Velké Británii, která měla bojovat se státy Osy. Naštěstí se drtivá většina českých a slovenských vojáků, včetně skutečných hrdinů jakými byli Jozef Gabčík a Jan Kubiš, proti těmto škůdcům a vlastizrádcům rázně postavila a agitátoři skončili v internaci. V roce 1941 pak hitlerovské Německo napadlo stalinistický Sovětský svaz a zase bylo všechno jinak. Nacisté byli zase nepřátelé. To ovšem nic nemění na faktu, že se KSČ opakovaně dopouštěla odporné a věrolomné kolaborace a vlastizrady.

Komunisté jsou zodpovědní za masový teror vůči svým spoluobčanům po uchvácení moci v únoru 1948, tisíce zavražděných lidí, stovky tisíc brutálně pronásledovaných, devastaci čs. hospodářství a jeho zaostávání za vyspělými západními zeměmi atd.. Voliči jim nyní vystavili stopku. Já věřím, že navždy a rudí tak definitivně zmizí v propadlišti dějin.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,39 out of 5)
Loading...
151 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)