euparlamentvolby
20.4.2019
Kategorie: Politika

Koho má volit euroskeptik?

Loading...
Sdílejte článek:

JAN DOČEKAL

Krátký rozbor možností euroskeptického voliče, koho má volit. Zdánlivě je spousta možností, ale je tomu tak doopravdy? Pojďme se na to podívat ryze pragmaticky.

Pokud člověk není tzv. “eurohujer”, tak má ve volbách do EP docela omezené možnosti. Jak a na základě čeho se rozhodovat? V prvé řadě vyloučíme evidentně proevropské strany typu TOP09, ČSSD, STAN a takovou tu bukanýrsko – korzárskou stranu … aha přebarvené komunisty – už vím – Piráty apod. Potom to na první pohled vypadá, že možností je spousta. Pojďme si probrat ty nejvýraznější.

1/ ANO. Ano – vymezuje se ústy pana Babiše vůči několika euronesmyslům typu přijetí eura, migrační politka, ale: jak věřit někomu, jehož firmy (pardon – firmy ve svěřeneckém fondu) jsou doslova závislé na dotacích z EU? Nevěřím, že by si kapr sám vypustil rybník. Již z tohoto důvodu je pro mne ANO naprosto nepřijatelné.

2/ SPD. Okamura má líbivá hesla jako Odejdeme po anglicku apod. Ale jak vidíme, tak Brexit není úplně dobrým příkladem bezproblémového odchodu. Navíc je pro mne Tomio neprůhledný neustálým zanikáním a vznikáním nových stran, které se mu pravidelně rozpadají. A sledováním různých rozhovorů s poslanci SPD v médiích nemám dojem, že se jedná (z hlediska intelektu) vždy o nejostřejší tužky v penálu.

3/ KSČM. Zajímavé je, že podle hlasování jejich zástupců v europarlamentu by byli docela přijatelní. Ale já jsem již starší ročník, totalitu jsem zažil a já jim jednoduše nevěřím. Navíc zbytek jejich programu je pro mne už úplně nezkousnutelný. Prostě tak nějak z principu volit komunisty nemůžu.

4/ Spousta pidistran. Například různá seskupení okolo paní Samkové, pana Matějky apod. Nic proti nim. Programy jsou hezké, argumentace také, jsou mi sympatičtí, ale má to jednu velikou chybu. Nikdo o nich neví. Hlas pro tyto strany je na 99,9% hlasem hozeným do kanálu bez možnosti cokoliv ovlivnit.

5/ ODS. V této straně je spousta realisticky smýšlejících lidí, ale i spousta oněch zmíněných “eurohujerů”. Vidím ODS jako stranu, která se snaží stůj co stůj získat bývalá procenta za cenu ústupků z pravicových pozic. Její zastupitelé již reformují EU 15 let bez jediného výsledku. Navíc, když se podívám, jak jejich reprezentace v EU hlasovala, tak jsou pro mne nepřijatelní.

6/ Svobodní. Tady je stejný problém jako již se zmíněnými “pidistranami”. Ale už jednou překvapili – i když jim průzkumy dávaly cca 1%, tak nakonec měli 1 europoslance a přesáhli hranici 5%. A pokud se podívám do historie, tak Petr Mach i Jiří Payne vždy hlaovali v souladu s mými představami. Ano, i zde je riziko, že můj hlas “spadne do kanálu”. Já to risknu, protože nemám jinou rálnou alternativu! Ale Svobodní jsou z mého pohledu ideově čistou stranou ve vztahu k EU a navíc největší z malých stran. Můj hlas tudíž půjde sem.

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 2,47 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
108 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.