zemandrahosksc
26.1.2018
Kategorie: Politika, Presidentské volby 2018

Kocourkov volí prezidenta – resumé

Sdílejte článek:

DEXEMPO

Ideál demokracie slibuje souboj ideí, chcete-li souboj myšlenek, vizí, projektů a představ. A nyní si pojďme rozebrat, co nám z této bohulibé myšlenky zbylo.

Zeman versus zbytek země, tak by se dalo stručně charakterizovat klání o hlavního reprezentanta “našeho” státu. Nehleďme nyní na všechny účastníky projektu “Česko hledá superstar”. Posledních sedm kandidátů reálnou šanci na výhru nemělo. A zde se sluší říci, že to je hlavní důvod, proč nemůže demokracie reálně fungovat. Čili zbyli nám dva kandidáti tlačení k vítězství velkými penězi. A jelikož velké peníze dělají prezidenty, velké peníze i určují politiku prezidentů.

Současnou hlavu státu důvěrně známe. Za ta léta mě pan Zeman nemůže asi ničím zvláštním překvapit. Socialista, kurvící tuto zem miliony omezeními, nařízeními, zákony, normami. Komouš hledící kdesi do Skandinávie a blábolící cosi o tamním socialismu.

Nahradit tohoto pána má nějaký pan Drahoš. Ještě teprve nedávno jsem si musel přečíst, kdo to vlastně je, ten pan profesor. Kupodivu víc než o něm jsem se dočetl, kdo toho pána do úřadu tlačí. Vynecháme li jeho ženu, jsou ti samí socialisté jako Zeman. Přesně ti samí revolucionáři dnešních dní, kteří mají plnou hubu etatismu, fanatické touze po omezování lidských práv a svobod. Já jim říkám souhrnně “havlovci”. Rozdíl mezi nimi vidím jen v té cestě k oněm “šťastným zítřkům”.

Teď něco k televizním debatám. Estráda na TV Prima byla velice zábavná! Opravdu jsem se celou dobu královsky bavil. Pohotový komouš Zeman drtivě ničil již v samotném zárodku nesmělé pokusy komouše Drahoše o diskuzi. Ten pan profesor byl naprosto mimo realitu. Hledal slova, naučené věty mu vypadávaly z paměti a zcela rozhozený se nezmohl na žádný odpor. Oproti tomu na ČT jsme byli svědky naprosto nudné šedivé a nezajímavé diskuse, kdy komouš Zeman nedostal příležitost k svojí slovní ekvilibristice a komouš Drahoš mohl nerušeně svých pár naučených frází odvykládat.

Já osobně jsem v té debatě hledal ono pověstné stéblo, kterého bych se mohl chytnout a jít s klidným svědomím k volbám. O svobodě, rušení EET, kontrolních hlášení, podpoře podnikání, rušení nesmyslných zákonů, snižování daní, snižování míst ve státní správě…, nic. Od komouše Zemana jsem nic takového pochopitelně nečekal, ale pan Drahoš překvapit mohl. Nepřekvapil a dokázal jen to, že je stejný komouš jako jeho protivník, zejména mě šokoval adorací evropských dotací! OMG.

Chápu, že dnešním světem hýbe téma migrace a zde pro lidi se jeví být lepším Zeman. Osobně jsem ovšem velmi skeptický, jestli ten pán je opravdu takovým bijcem, jak se snaží dokázat.

Já se voleb účastnit nehodlám. Nemám na výběr. Nicméně na volbě prezidenta je nejlépe vidno, jak nám ta demokracie zdegenerovala. Na výběr máme jen a jen socialisty a komouše. Bůh s námi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 84 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.