zemandrahosksc

Kocourkov volí prezidenta – resumé

Sdílejte článek:

DEXEMPO

Ideál demokracie slibuje souboj ideí, chcete-li souboj myšlenek, vizí, projektů a představ. A nyní si pojďme rozebrat, co nám z této bohulibé myšlenky zbylo.

Zeman versus zbytek země, tak by se dalo stručně charakterizovat klání o hlavního reprezentanta “našeho” státu. Nehleďme nyní na všechny účastníky projektu “Česko hledá superstar”. Posledních sedm kandidátů reálnou šanci na výhru nemělo. A zde se sluší říci, že to je hlavní důvod, proč nemůže demokracie reálně fungovat. Čili zbyli nám dva kandidáti tlačení k vítězství velkými penězi. A jelikož velké peníze dělají prezidenty, velké peníze i určují politiku prezidentů.

Současnou hlavu státu důvěrně známe. Za ta léta mě pan Zeman nemůže asi ničím zvláštním překvapit. Socialista, kurvící tuto zem miliony omezeními, nařízeními, zákony, normami. Komouš hledící kdesi do Skandinávie a blábolící cosi o tamním socialismu.

Nahradit tohoto pána má nějaký pan Drahoš. Ještě teprve nedávno jsem si musel přečíst, kdo to vlastně je, ten pan profesor. Kupodivu víc než o něm jsem se dočetl, kdo toho pána do úřadu tlačí. Vynecháme li jeho ženu, jsou ti samí socialisté jako Zeman. Přesně ti samí revolucionáři dnešních dní, kteří mají plnou hubu etatismu, fanatické touze po omezování lidských práv a svobod. Já jim říkám souhrnně “havlovci”. Rozdíl mezi nimi vidím jen v té cestě k oněm “šťastným zítřkům”.

Teď něco k televizním debatám. Estráda na TV Prima byla velice zábavná! Opravdu jsem se celou dobu královsky bavil. Pohotový komouš Zeman drtivě ničil již v samotném zárodku nesmělé pokusy komouše Drahoše o diskuzi. Ten pan profesor byl naprosto mimo realitu. Hledal slova, naučené věty mu vypadávaly z paměti a zcela rozhozený se nezmohl na žádný odpor. Oproti tomu na ČT jsme byli svědky naprosto nudné šedivé a nezajímavé diskuse, kdy komouš Zeman nedostal příležitost k svojí slovní ekvilibristice a komouš Drahoš mohl nerušeně svých pár naučených frází odvykládat.

Já osobně jsem v té debatě hledal ono pověstné stéblo, kterého bych se mohl chytnout a jít s klidným svědomím k volbám. O svobodě, rušení EET, kontrolních hlášení, podpoře podnikání, rušení nesmyslných zákonů, snižování daní, snižování míst ve státní správě…, nic. Od komouše Zemana jsem nic takového pochopitelně nečekal, ale pan Drahoš překvapit mohl. Nepřekvapil a dokázal jen to, že je stejný komouš jako jeho protivník, zejména mě šokoval adorací evropských dotací! OMG.

Chápu, že dnešním světem hýbe téma migrace a zde pro lidi se jeví být lepším Zeman. Osobně jsem ovšem velmi skeptický, jestli ten pán je opravdu takovým bijcem, jak se snaží dokázat.

Já se voleb účastnit nehodlám. Nemám na výběr. Nicméně na volbě prezidenta je nejlépe vidno, jak nám ta demokracie zdegenerovala. Na výběr máme jen a jen socialisty a komouše. Bůh s námi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
198 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.