332366-top_foto1-ocpib
15.7.2016
Kategorie: Společnost

Kocourkov na drogách

Sdílejte článek:

MARTIN JAROŠ 15|07|2016

Přátelé, opět šílená zpráva, která dokládá doslova cimrmanovskou neschopnost našeho státu konat, nedejbože u toho konání ještě použít zdravý rozum. Předem varuju, že jde o marihuanu, ano, kontroverzní téma, takže část z vás utrpí nad tímto příspěvkem bebíčko na duši, za což se předem omlouvám, ale musí to sakra být!

Co se stalo? Jako obvykle to vezmu v bodech.

1. Nedávno jsme se dozvěděli, že stát NEKOUPÍ od jediného licencovaného českého dodavatele – Elkoplastu Slušovice – druhou dávku léčebného konopí. Celá druhá dávka se musí SPÁLIT.

2. A proč se druhá dávka musí spálit? Protože český dodavatel nedoložil kvalitu.

3. A proč český dodavatel nedoložil kvalitu? No protože nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře.

4. A proč dodavatel nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře? Tak teď se podržte – jednoduše proto, že žádnou kontrolní laboratoř nenašel. Žádná prý totiž nesplňuje podmínky naší úžasné konopné vyhlášky. Elkoplast údajně celé měsíce žádal ouřady z SÚKL (Státního ústavu pro kontrolu léčiv), aby mu poradili, jakou laboratoř má použít. Radu prý ale nedostal, protože SÚKL zřejmě taky o žádné laboratoři neví. Už to, že to nevíme – 3 roky po vstupu zákona v platnost – říká o tom našem bordelu vše! (Teď se možná zeptáte, jak tedy prošla první dávka. Dostala tehdy nějaký provizorní certifikát z nizozemské laboratoře, ale ten byl výslovně jen na první dávku.)

5. Připomínám, že toto je jen pokračování absurdního divadla, které stát ve věci léčebného konopí předvádí:

6. Léčebné konopí je u nás legální od roku 2013. Kvůli naprosto maniakální byrokracii se za první rok legálně nedovezl a nevypěstoval a neprodal ANI GRAM konopí. Rozumíte, ani gram za celý rok.

7. Rok a půl po vstupu zákona v platnost nabízely konopí v ČR jen dvě lékárny. Rozumíte, dva ks lékáren, jedna v Praze a druhá v Uherském Hradišti. 18 měsíců po startu.

8. Pak se velice bolestivě rozjely dovozy z Nizozemí, ale vázlo to na ceně. Bodejť by ne, když běžného pacienta (často penzistu) vyšla léčba na 13-18 tisíc měsíčně. To moc lidí nedá.

9. Není proto divu, že letos se v celém státě legálně prodalo jen 875 gramů konopí 88 pacientům. Nekecám, ani ne kilo na celý stát.

10. Nechci to ani srovnávat se situací v USA či dalších evropských zemích, kde se prodeje nějakým zázrakem rozběhly hned od prvního dne po legalizaci. A že jsou to prodeje úžasné – ve 4 státech USA, kde zlegalizovali dokonce i rekreační použití, se z trávy stává pomalu tahoun ekonomiky. U nás 875 gramů za půl roku! Šmarjá!

A proč to tady křičím? Než mi tu začnete nadávat, že jsem nějaký fetung a dělám tu kampaň Satanovi. Houby, nedělám. Osobně jsem se trávy nikdy nedotkl a z drog konzumuju jen alkohol (ve společensky přijatelném množství) a arašídové křupky (v nepřijatelném množství). Ale nedělám z toho svoje hrdinství. Prostě jsem nikdy nezačal, nikdy mě to nelákalo, stejně jako mě nelákaly cigarety. Ale NEMÁM NIC proti uživatelům lehkých drog a už TUPLEM NIC proti pacientům, kterým konopí prokazatelně ulevuje od bolesti a zlepšuje život u mnohdy terminálních nemocí. 

A žere mě, opakuju STRAŠNĚ MĚ ŽERE, že náš stát neumí zprocesovat ani tak primitivní věc, jako je prodej trávy. Všude to zvládli levou zadní, jenom my to ze záhadných důvodů nedokážeme zorganizovat ani 3 roky po vstupu zákona v platnost. A to jsme v zemi, kde v reálu pěstuje snad každý, kdo má aspoň jednu končetinu!

Člověk se musí ptát – vázne to proto, že je stát tak blbý a neumí to, nebo že prostě nechce? Víte, já jsem žil nějakou dobu v Turecku a vím, jak to dělal Erdogan s vepřovým. Když jsem přijel do Istanbulu, tak tam bylo 22 řezníků, kteří nabízeli dobré klobásy a vepřové maso. Když jsem odjížděl, tak tam zbyl jeden vepřový řezník a ten měl radši sundaný vývěsní štít. Vláda je všechny postupně zardousila – samozřejmě ne nahlas, to by nešlo, Turecko je přece oficiálně sekulární země – ale prostě jim náhodou našli nějaký vroubek u hygieny nebo se musela zbourat budova atd. atd. To byl stát, který NECHTĚL. Český stát taky buď nechce naplnit svůj vlastní zákon, nebo je prostě organizačně naprosto dementní. Já věřím, že je to to druhé – že se prostě zalykáme v byrokracii a neumíme ani napsat vyhlášku, kterou bychom sami dokázali naplnit. My máme neskutečný dar sami sobě svazovat ruce absurdními nařízeními – tvrdšími než v jinde v Evropě – a pak selhat v jejich implementaci.

Tahle země furt funguje jako Kocourkov – a my lidi už musíme tyhle kocourkiády začít sbírat a kopat do každé jedné z nich, aby se věci hnuly dopředu. Tomuhle Kocourkovu já říkám ne. 

Ještě bych měl k tématu upřesnit, že celou tzv. válku proti drogám pokládám za jednu z největších blbostí, co vlády dělají. I jako neuživatel jsem si všiml, že země, které s tímto nesmyslem aspoň částečně přestaly, dosahují lepších výsledků než hysteričtí prohibicionisté. Viz Portugalsko, Švýcarsko. Berme si ze světa ty nejlepší příklady.

ZDROJ: Martin Jaroš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...