332366-top_foto1-ocpib
15.7.2016
Kategorie: Společnost

Kocourkov na drogách

Sdílejte článek:

MARTIN JAROŠ 15|07|2016

Přátelé, opět šílená zpráva, která dokládá doslova cimrmanovskou neschopnost našeho státu konat, nedejbože u toho konání ještě použít zdravý rozum. Předem varuju, že jde o marihuanu, ano, kontroverzní téma, takže část z vás utrpí nad tímto příspěvkem bebíčko na duši, za což se předem omlouvám, ale musí to sakra být!

Co se stalo? Jako obvykle to vezmu v bodech.

1. Nedávno jsme se dozvěděli, že stát NEKOUPÍ od jediného licencovaného českého dodavatele – Elkoplastu Slušovice – druhou dávku léčebného konopí. Celá druhá dávka se musí SPÁLIT.

2. A proč se druhá dávka musí spálit? Protože český dodavatel nedoložil kvalitu.

3. A proč český dodavatel nedoložil kvalitu? No protože nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře.

4. A proč dodavatel nesehnal certifikát od kontrolní laboratoře? Tak teď se podržte – jednoduše proto, že žádnou kontrolní laboratoř nenašel. Žádná prý totiž nesplňuje podmínky naší úžasné konopné vyhlášky. Elkoplast údajně celé měsíce žádal ouřady z SÚKL (Státního ústavu pro kontrolu léčiv), aby mu poradili, jakou laboratoř má použít. Radu prý ale nedostal, protože SÚKL zřejmě taky o žádné laboratoři neví. Už to, že to nevíme – 3 roky po vstupu zákona v platnost – říká o tom našem bordelu vše! (Teď se možná zeptáte, jak tedy prošla první dávka. Dostala tehdy nějaký provizorní certifikát z nizozemské laboratoře, ale ten byl výslovně jen na první dávku.)

5. Připomínám, že toto je jen pokračování absurdního divadla, které stát ve věci léčebného konopí předvádí:

6. Léčebné konopí je u nás legální od roku 2013. Kvůli naprosto maniakální byrokracii se za první rok legálně nedovezl a nevypěstoval a neprodal ANI GRAM konopí. Rozumíte, ani gram za celý rok.

7. Rok a půl po vstupu zákona v platnost nabízely konopí v ČR jen dvě lékárny. Rozumíte, dva ks lékáren, jedna v Praze a druhá v Uherském Hradišti. 18 měsíců po startu.

8. Pak se velice bolestivě rozjely dovozy z Nizozemí, ale vázlo to na ceně. Bodejť by ne, když běžného pacienta (často penzistu) vyšla léčba na 13-18 tisíc měsíčně. To moc lidí nedá.

9. Není proto divu, že letos se v celém státě legálně prodalo jen 875 gramů konopí 88 pacientům. Nekecám, ani ne kilo na celý stát.

10. Nechci to ani srovnávat se situací v USA či dalších evropských zemích, kde se prodeje nějakým zázrakem rozběhly hned od prvního dne po legalizaci. A že jsou to prodeje úžasné – ve 4 státech USA, kde zlegalizovali dokonce i rekreační použití, se z trávy stává pomalu tahoun ekonomiky. U nás 875 gramů za půl roku! Šmarjá!

A proč to tady křičím? Než mi tu začnete nadávat, že jsem nějaký fetung a dělám tu kampaň Satanovi. Houby, nedělám. Osobně jsem se trávy nikdy nedotkl a z drog konzumuju jen alkohol (ve společensky přijatelném množství) a arašídové křupky (v nepřijatelném množství). Ale nedělám z toho svoje hrdinství. Prostě jsem nikdy nezačal, nikdy mě to nelákalo, stejně jako mě nelákaly cigarety. Ale NEMÁM NIC proti uživatelům lehkých drog a už TUPLEM NIC proti pacientům, kterým konopí prokazatelně ulevuje od bolesti a zlepšuje život u mnohdy terminálních nemocí. 

A žere mě, opakuju STRAŠNĚ MĚ ŽERE, že náš stát neumí zprocesovat ani tak primitivní věc, jako je prodej trávy. Všude to zvládli levou zadní, jenom my to ze záhadných důvodů nedokážeme zorganizovat ani 3 roky po vstupu zákona v platnost. A to jsme v zemi, kde v reálu pěstuje snad každý, kdo má aspoň jednu končetinu!

Člověk se musí ptát – vázne to proto, že je stát tak blbý a neumí to, nebo že prostě nechce? Víte, já jsem žil nějakou dobu v Turecku a vím, jak to dělal Erdogan s vepřovým. Když jsem přijel do Istanbulu, tak tam bylo 22 řezníků, kteří nabízeli dobré klobásy a vepřové maso. Když jsem odjížděl, tak tam zbyl jeden vepřový řezník a ten měl radši sundaný vývěsní štít. Vláda je všechny postupně zardousila – samozřejmě ne nahlas, to by nešlo, Turecko je přece oficiálně sekulární země – ale prostě jim náhodou našli nějaký vroubek u hygieny nebo se musela zbourat budova atd. atd. To byl stát, který NECHTĚL. Český stát taky buď nechce naplnit svůj vlastní zákon, nebo je prostě organizačně naprosto dementní. Já věřím, že je to to druhé – že se prostě zalykáme v byrokracii a neumíme ani napsat vyhlášku, kterou bychom sami dokázali naplnit. My máme neskutečný dar sami sobě svazovat ruce absurdními nařízeními – tvrdšími než v jinde v Evropě – a pak selhat v jejich implementaci.

Tahle země furt funguje jako Kocourkov – a my lidi už musíme tyhle kocourkiády začít sbírat a kopat do každé jedné z nich, aby se věci hnuly dopředu. Tomuhle Kocourkovu já říkám ne. 

Ještě bych měl k tématu upřesnit, že celou tzv. válku proti drogám pokládám za jednu z největších blbostí, co vlády dělají. I jako neuživatel jsem si všiml, že země, které s tímto nesmyslem aspoň částečně přestaly, dosahují lepších výsledků než hysteričtí prohibicionisté. Viz Portugalsko, Švýcarsko. Berme si ze světa ty nejlepší příklady.

ZDROJ: Martin Jaroš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.