KOBLIHARCHA
19.7.2017
Kategorie: Společnost

Koblihový baron a jeho lid

Sdílejte článek:

GORDON FREEMAN

Když se tak porozhlédnu kolem, přečtu noviny, zkouknu zpravodajské servery či nedej bože pustím televizi, vidím všude to samé. Ze všech stran se na nás sypou katastrofické zprávy. Jako kdyby měl zítra přijít Antikrist a svět by měl skončit.

Leč vzdálíte-li se od těchto pochmurných předpovědí a vyjdete ven, uvidíte úplně jiný obrázek. Venku je krásně, holky nádherné, krajina vcelku čistá, i když suchá, omítky na domech opravené, silnice jakžtakž udržované nebo opravované. Inu, najednou se nezdá, že by měl končit svět. Proto nechápu ten absolutní pesimismus lidí, který pramení z přítomnosti a ubírají své zraky k nadějné budoucnosti, kde vám jeden miliardář údajně zaručí světlé zítřky a blahobyt. Ale skutečně?

Vážně věříte tomu, že váš život bude lepší, když jeden slovenský oligarcha začne úřadovat a získá takřka neomezenou moc? Prozradím vám malé tajemství – tomuto miliardáři nejde o vás, o vaši rodinu, komunitu nebo veřejné blaho, jak se jeho PR poradci snaží křečovitě dokazovat na sociálních sítích. Jeho cíl je jediný – mít ještě více miliard na účtech osobních či holdingu a být ještě bohatší, neomezená moc je již jen malý bonus na této cestě.

Vaše životy si musíte řídit sami. Nikdo jiný se o vás nepostará, nikdo kvalitu života nezvýší a už vůbec ne, dolarový miliardář ze Slovenska. Chápu, že prostší část obyvatelstva má nutkání naslouchat jeho demagogii – zavřeme korupčníky, skončíme s lumpárnami a zlodějnami, konec bude se všemi špatnostmi v republice. Dobře se to poslouchá, dvě, tři, čtyři fráze a pořád dokola. Čím hůře realitu podá, tím více mu pšenka pokvete. Je to starý a primitivní trik všech fuhrerů a nedemokratů. Starý, leč velmi účinný.

Že tento oligarcha považuje demokracii za přežitek musí být jasné i tomu největšímu prosťáčkovi. Zrušíme senát, je prý moc drahý. Hlásají novinové titulky stranického tisku. Senát bude ovšem jedna z posledních pojistek proti absolutní moci. Na jednu stranu by rušil demokratické instituce, na druhé straně zavádí buzerace, další a další povinnosti typu EET, kontrolní hlášení, zákaz kouření, omezení školních bufetů či inkluze ve školství. Jeden týden je pro přijetí uprchlíků, druhý týden si to rozmyslí. Stejně tak je to s jeho vztahem k evropské unii či přijetí eura, “prostě” jak to vyjde v průzkumu veřejného mínění. Kreativní účetnictví, dotační podvody a daňová optimalizace jsou další jeho speciality. Zaměstnanost za mrzké platy je na maximu, ale oligarcha dál rozdává investiční pobídky montovnám, které za státní peníze přetáhnou lidi českým firmám. A navíc ve svých potravinářských závodech zaměstnává Ukrajince za ještě tragičtější platy. To je jen pouhý zlomek činů a názorových veletočů za dobu jeho prozatimního čtyřletého panování. Vítejte v ráji.

Avšak tato země má jednu obrovskou výhodu a to schopnost regenerace. Přežila 40 let řádění komunistů, přežije i jedno či dvě funkční období oligarchovi moci. Bude to sice těžkých 8 let, země bude zplundrovaná a ve zbídačeném stavu, ale i přesto se Češi přenesou. Jednou bude stranická legitimace ANO na stejné úrovní jako rudá knížka. Současní straníci budou za stejné exoty jako komunisté a bude to doufejme, v budoucnu, stopka pro jejich realizaci ve veřejných funkcích.

Proto žijte přítomností, užívejte si každou chvíli a neupírejte se přílišně k lepším zítřkům. Nevěřte politikům, nevěřte demagogům. Lepší budoucnost budete mít pouze tehdy, když se o ní zapříčiníte pouze vy sami.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...