babiszeman2
4.5.2021
Kategorie: Politika

Koalice (příliš) ochotných?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes budu pokračovat ve včerejším tématu. Snažil jsem se nastínit celkový dojem, který na mě začal padat a tak považuju za nutné tento celek rozebrat na menší části, které se pokusím vyargumentovat. Rovnou dopředu hlásím, že stále nemám žádnou novou bombu. Stále nemám nic lepšího, než fotku hořícího muničáku ještě před výbuchem a pár dobových svědectví. Stále nemám nic lepšího, než videa z jůtubu a na nich naši vládu, kterak se tváří. A pak už mám jen řadu různých novinářských rozhovorů, intervií a (dez)informací uniklých do médií. Z toho se těžko dělá pořádný závěr. Godot to včera správně pojmenoval – mlha. Ano, celek není vidět a tak sleujeme jen špatně viditelné siluety a můžeme pouze vytvářet hypotézy. 

 

První fakt – Tu slavnou solidaritu s námi nakonec velice opatrně udělaly jen země původní americké koalice ochotných. Estonsko, Lotyšsko, Polsko, Bulharsko, Slovensko… Tihle vyhostili nějakého toho ruského diplomata, ale dávali si setsakra pozor, aby gesto nepřehnali. Že by někdo další zkoušel “rozbít místní ruskou zpravodajskou komunitu”, to ani náhodou. 

Západní země EU – ty zatím pokračovaly ve své dosavadní politice. Dělat velkolepý byznys, něco jiného říkat, něco jiného dělat. Poklepat našim ministrům na ramena, jak se střelili do vlastní nohy a pospíšit si s nabídkami pohádkových kšeftů místo nás. A kromě slovního podpoření naší vlády už následovalo velebné ticho. 

O tom, že Babiš i Hamáček nebyli na vývoj připraveni dopředu, to považuju za druhý fakt. I kdyby říkali co chtěli, jejich řeč těla na první tiskovce v sobotu mluvila za vše. Stejně tak mluvila za vše ta nepřipravenost, nekoordinovanost a babišův “útok na zboží” tomu také moc nepřidal. A od té doby se celou kauzu snaží zmírňovat vlastně už jen Zeman. Babiš i Hamáček najeli na jednu jedinou verzi vyšetřování – že Čuk a Gek to vyhodili do povětří. Jeden sklad v říjnu a druhý v listopadu. 

Nikdo z odpovědných osob se ani nepokusil přijít s nějakým vysvětlením toho, že sklad nejdřív hořel a pak teprve bouchnul. 

Neříkejte mi, že Babišovi i Hamáčkovi není jasné, jak si zavařili na volby. Pro pravdoláskařské líbodémo jsou stejně pořád vlastizrádci a zemští škůdci. A pro ty ostatní jsou nedůvěryhodní slaboši, kteří buďto reagovali na nějaký tlak zvenčí, nebo to udělali ochotně, ale každopádně rozjeli jakousi šarádu, která se obrátila proti naší zemičce. 

Všimněte si – ani ti pravdoláskaři ve skutečnosti Babišovi ohledně Vrbětic vůbec nevěří. Protože jinak by ho museli vzít alespoň trochu na milost. Rusobijcům se to samozřejmě hodí, ale že by Babiše přibrali do protiruské party, to je ani nenapadne.

Třetím faktem je to, že týden od týdne slyšíme stále pevnější babišovy postoje, že za Vrbětice mohou ruští agenti. Každé Čau lidi zabetonovává premiérův postoj stále víc a víc. Přetahovaná s Ruskem jakoby skončila tou vzájemnou paritou, která v podstatě umožnila oběma stranám si nárokovat vítězství v tomto diplomatickém sporu. My se můžeme kasat, že jsme si od Rusáků nenechali nic líbit a Rusko se může kasat, že s námi vyjebali. Ale věc nijak neutichá. Babiš už tolikrát řekl, že je si Vrběticemi jistý, že už se od toho nebude moci distancovat. Do voleb není daleko a já pochybuju, že by se před volbami něco zveřejnilo, aby to mělo vliv na preference. 

Neříkejte mi, že tohle všechno Babiš neví. Už když šel na tu první tiskovku, tak mu muselo být jasné, že jeho preference teprve teď překročily hranu útesu a začínají se řítit dolů. Hamáček jakbysmet. Já bych řekl, že Babiše možná předstihne i Okamura. 

Já vím, že se nemá hledat vysvětlení v konspiraci, když se to dá vysvětlit hloupostí, ale já se fakt zdráhám uvěřit, že Babiš to spustil a doteď si neuvědomuje následky. Že si dobrovolně ukončil politickou kariéru a ochotně si pustí do kurníku nové lišky, které vůbec nepředstírají, jak na něj pošlou prokurátory, jak si ho odvedou v klepetech a jak ho na dlouhé předlouhé roky posadí do báně a Agrofert zlikvidují. 

Buď Babiš ví, že do voleb se vše ukáže natolik jasně, že mu kauza Vrbětice neuškodí a nebo prostě teď dělá to, na čem se dávno domluvil v Langley a věří v americkou ochranu. Nebo nějakou jinou ochranu, jinou sílu, která mu dá nové perspektivy, i když už nebude premiér. 

Navíc, to není jediný útok na Babiše. Ono se to množí. Evropská komise vydala štempl, že Babiš je s dotacemi ve střetu zájmů. Komunisti se netají, že vládu shodí. Piráti hledají způsob, jak obejít Zemana a dotáhnout to na co nejdřívější předčasné volby. Milka je patřičně zděšená a znechucená. Přesto Babiš každý den pokračuje v politice sebezničení. Proč? 

Já prostě věřím, že se má něco stát. Že Vrbětice nevznikly pro nic za nic a není v tom jen Rosatom a Sputnik. Babiš si prostě (musel) vybrat stranu. Nebo s tím počítal už dlouho. Vsadil na americkou stranu, protože ta evropská ho chce zadupat a o voliče se opřít nechce. Upřímně… po covidové zkušenosti bych se o voliče nepokoušel opírat ani já. 

Možná to přeháním, nebo příliš komplikuju. Ale jsem zvědavý na první zveřejněný průzkum preferencí po Vrběticích. To hodně napoví. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 217 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)