POLITIKA
3.5.2021
Kategorie: Politika

Koalice ochotných

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Řeknu to hned na začátku natvrdo: 

Nemáte pocit, že Vrbětice jsou jen viditelný uvolněný kamínek něčeho většího? Že se rozjíždí nějaká lavina událostí, že se spouští už delší dobu připravený plán a jen to čekalo na rozkaz k akci?

Sákryš, už dlouho jsem nezažil, že by naše vláda postupovala tak jednotně pro USA a proti Rusku. Podobné odhodlání tu naposled bylo před americkým útokem na Irák, kdy bylo nutné Shaddáma odstavit, protože má zbraně hromadného ničení o kterých se nepochybuje…  a zatímco ta západní Evropa pochybovala, ta postsovětská východní šla nadšeně do akce. 

O iniciativě Trojmoří se mluví už zcela oficiálně, z původní dezinformace je něco, co začíná být krásně propagováno a přes všechny diplomatické kudrlinky to není nic jiného, než koalice ochotných, která je ochotná více poslouchat USA než Evropu. Jako by Poláci (a možná i Maďaři) dostali něco slíbeno. Jako by za svojí ochotu bořit mosty mezi Ruskem a EU měli dostat svůj dohodnutý podíl na kořisti… Koneckonců Ukrajina je slepenec a po její žírné černozemi je docela poptávka. Halič není zrovna území Bohadana Chmelnického ani Stěpana Bandery. 

Když se na to podíváte, celá východní část EU je tak nějak “neunijní”. Ne že by mi to nějak extra vadilo, ale pořád mám pocit, že my v ojrópě se přes všechny problémy domluvíme líp, než když nám do toho kecá americký bratr, který dle svých vlastních slov nemá přátele, jen zájmy. 

Jako by se čekalo na toho správného US prezidenta. Jako by nastal čas a bylo nutné za každou cenu odtrhnout Rusko od Německa, protože právě toto spojenectví by mohlo vytvořit další silný blok. Mnohem rovnocennější, než blok Ruska a Číny. A v konečném důsledku možná i silnější než je ta Čína, protože ať si vyberete kterýkoliv technický obor, Němci v něm jsou na světové špičce. 

Mám pocit, že posloužíme jako užiteční idioti… ani ne tak v zájmu USA, ale v zájmu Polska. Mám pocit, že nebude trvat dlouho a naše podpora Ukrajiny se hladce přetvoří v podporu polských nároků na ukrajinské území. Mohlo by to vypadat dost podobně, jako když si Německo a Sovětský svaz rozporcovali Polsko… Není přece možné nechat ukrajinský lid napospas východním hordám a tak je lepší dojít až na řeku Bug a vyhlásit tam obranu před zlým Putinem. Který v takové chvíli nebude mít úplně na výběr a bude si muset z Ukrajiny také kus zakrojit. 

Vrbětice podle mě stále více vypadají jako jedna ze záminek, aby tohle všechno mohlo nastat. Válka s Ruskem to nebude, na to tu nikdo nemá odvahu. Dokonce ani ve Washingtonu ne. Ale vyhrotit situaci, znemožnit Nord Stream, vzít si kus Ukrajiny, vytvořit hráz mezi Německem a Ruskem… není tohle právě to, co chtěl už Wilson před sto lety? Tehdy se naivně říkalo, že střední Evropa má být most, ale ve skutečnosti měla být překážkou. 

Vlastně si dovedu představit, že se toho Schwarzenberg ještě dožije. A přeju mu dostatečně dlouhý život. Aby ještě musel alespoň sám před sebou přemýšlet, jak to je s tím vyznamenáním, co na Ukrajině dostal. Za obranu ukrajinských zájmů, které ve skutečnosti budou znamenat parcelaci černozemě. A zabetonování pozic, které se dalších dvacet let nepohnou. 

Když sleduju kroky Hamáčka i Babiše, tak se nemohu ubránit dojmu, že oni už opravdu nečekají znovuzvolení. Že teď právě dělají to, kvůli čemu do politiky byli přijíti. Teď dělají to, co bylo dávno domluveno, akorát Trump to viděl jinak a celou věc pozdržel o čtyři roky. Naštěstí se to do českých voleb ještě stihne. Pak už bude jedno, kdo tu vládne, protože směr bude jasně dán a nebude kam uhýbat.  Vrbětice jsou viditelným znakem impulsu, který vše posouvá dopředu. Brzy se dočkáme. Brzy se ukáže, k čemu tohle všechno bylo. Koalice ochotných byla nedávno znovu svolána. A  vždycky když to tak bylo, tak se hroutily státy, z přátel se stávali nepřátelé, z osvobozeneckých hnutí se stávali teroristé a z teroristů osvobozenecká hnutí. Vždycky to znamenalo rozval, trosky a uprchlíky… 

Co když právě proto máme ten tlak od výrazně proevropských Pirátů na předčasné volby? Bartoš najednou mluví o tom, že Rosatom možná není tak blbej nápad… Co když je zapotřebí zabránit něčemu, co už Andrejko přislíbil zámořským přátelům? Němcům o Nord Stream fakt hodně jde a také mají volby. Co když prostě jen sledujeme štengrování našich spojenců a hrajeme jim hejla? Nedal Bartošovi někdo z Dojčlandu návod, že Rusové tu prostě stavět budou, protože plynové elektrárny v Německu musejí být napíchnuty na správnou ruskou trubku a kdyby bylo nejhůř, tak šajse čechen musejí mít dost energie i pro Německo?

Vlastně je to takové logické – s plnou hubou hrdé a samostatné země se nám v Praze začínají přetahovat dvě kliky, obě napojené na zahraničí, ale jedna do Jů Es Ej a druhá do Germánie. Ta třetí napojená do Ruska, ta nestíhá ani koukat a vlastenci zatím válčí proti covidovým opatřením, protože to je ta echt nesvoboda. Skutečně českých zájmů je v tom všem dost málo. 

Já vím, je to dneska takové nadivoko… já to postupně rozvedu a zargumentuju, ale dneska jsem se chtěl jen vypovídat z dojmů. Chtěl jsem dneska říct jen tolik že: 

1. Babiš ani Hamáček vypadají, že o volby už jim vůbec nejde, ale jde jim o další medaili z Langley. 

2. Piráti naopak vypadají, že musejí stůj co stůj zabránit výše zmíněným pánům něco udělat, protože takový úkol dostali z Berlína a tak musejí být rychle předčasné volby ve kterých mají dovoleno slíbit zakázku na Dukovany klidně Rosatomu. 

3. Vojta Filip už neví čí je a Putin mu asi nezvedá telefon, protože to podělal. 

4. Zeman zřejmě ví o všech všechno, ale nemá moc možnost s tím něco udělat. 

5. Volný i Okamura žádají víc důkazů, ale jinak bojují za otevřená kadeřnictví a plovárny. 

6. Český národ je opuštěn zcela a úplně, protože už je jen sprostým materiálem určeným k využití.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 098 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,03 out of 5)
Loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)