ZEMANBLESK
6.4.2020
Kategorie: Politika

Knížecí rady a plivance

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Když je nějaká krizová situace, tak se zdvíhá bahno ze dna a objevují se hlupáci, kteří dokáží pouze kritizovat, ale kteří nepomáhají. Zeman trvale zakotvil na nejnižší příčce bulváru a své pomluvy z Lán přednesl pro deník Blesk.

Úvodní věta perexu (Když je nějaká krizová situace, tak se zdvíhá bahno ze dna a objevují se hlupáci, kteří dokáží pouze kritizovat, ale kteří nepomáhají) není ode mne, nýbrž je to přesná citace prezidenta Zemana z jeho posledních rozhovorů S prezidentem v Lánech, které pravidelně a už podvacáté udělil bulvárnímu deníku Blesk. Pro jeho mnohá interview se už stává víc než příznačnou. Jsme asi jediná země na světě, kde své promluvy k národu přednáší prezident skrze nejposlednější bulvární plátek na nejnižší příčce potravinového řetězce. Jiná renomovaná média, po sérii debaklů, už o ně nejeví žádný zájem, a to i včetně mládežnických časopisů typu Malý konstruktér. Tak leda ještě Malý komsomolec, to snad. Prakticky se dá říct, že vážnost Zemanových názorů se pohybuje těsně nad slevovými letáky z Kauflandu. Nutno však přiznat, že jejich kvalita plně odpovídá zvolenému typu tiskoviny i okruhu čtenářů.

Ke své exhibici nabelhal prezident v hamáčkovsky červeném svetru, který se stal laciným symbolem krizového řízení země, a kterážto barva má v šatníku Zemana své čestné místo. Pak už to šlo jenom z kopce. Zřejmě zde nelze objektivně vyjmenovat a vyvracet celou tu hromadu bambulovin, kterou Miloš Zeman stihl za hodinu rozhovoru splácat dohromady, protože ta kulička by byla příliš objemná a toxická i na tento prostor. Tak jenom v rychlosti nejkřiklavější z nich.

Poučil národ o tom, že se všichni musíme uskromnit a být zodpovědní. A to poté, co jeho kancléř pendloval v době ohrožení do Číny a po své bezpečnostní prověrce odmítl velkopansky i následné vyšetření a ignoroval karanténu. To stejné pár dní nato předvedl i prezidentův poradce Nejedlý. Test na Covid odmítá vytrvale i Zeman a to i v případě, že navzdory nouzovému stavu pořádá živá zasedání s pohoštěním pro desítky lidí. Prý jedli přes roušku odchlípnutím jejího spodního okraje. Jak potom ti Caprfieldové pili už nám nepředvedl. Zároveň poděkoval všem občanům ČR kteří striktně dodržují pravidla nouzového stavu a disciplínu. Uskromnění se pak převedl na pronajímatele, kteří podle něj vydrží klidně i půl roku bez příjmu z pronájmu a nezblázní se. Zopakoval, že uskromnit se musí všichni. Ostatním zase rok neporostou mzdy, což je totéž.

Národ poučil o tom, co to virová nákaza je a že se vrací ve vlnách a proto je nutné nouzová opatření striktně dodržovat a protáhnout co nejvíce. Vyzdvihl šéfa krizového štábu Prymulu, který je prý odborník na slovo vzatý a jeho myšlenku postupného uvolňování nouzových zákazů obratem zesměšnil. Hned nato veřejně sdělil, že ho hodlá vyznamenat nějakou hodně těžkou plackou, ale že je to tajné, protože to bude překvapení.

Vládu pochválil od A do Zet. Opozici poplival od hlavy až po tenisky. Vládu omluvil za to, že pandemii nemohla předvídat, i když ji na ni ODS výslovně upozornila už v lednu (Sobotka, ODS) a chtěla o ní jednat a že masivní potřebu roušek taky vláda nemohla tušit, i když opozice na konci února trvala na řešení jejich nedostatku. Vládní kroky, včetně těch ministerstva financí označil za výborné a to i přes jejich totální zmatenost, kterou také připustil. Několikrát přitom mimoděk zmínil bratrskou materiální pomoc Číny, ač mnohé země včetně nás ty jejich nefunkční nelicencované šunty kritizují a stahují z distribuce zpět. Mnozí lékaři dokonce přirovnali čínské roušky k toaletnímu papíru vyšší kvality, což dokladovali přiloženými fotografiemi. Zeman to v rozhovoru pro bulvární deník nazval bulvárem, což mu reportérka štiplavě potvrdila. Masové šití roušek podomácku občany potom prezident bagatelně označil za pouhou tisícinu.

Hned poté co přítomnou reportérku přirovnal k Mengelemu doporučil jako zásadní obecné řešení krize výlučně omezení spotřeby a posílení státních investic. A to i za cenu hlubokého deficitu, který označil za omluvitelný (tímto zdravím ministra financí v realitní krizi Kalouska). To že stát přenáší své hmotné břemeno krize na živnostníky zdůvodnil tím, že stát žádné svoje vlastní peníze nemá. Znovu pochválil Čínu a její kritiku za lži ohledně šíření nákazy a za to, že pomoc zprvu přijímala bezplatně jako humanitární a poté ji sama prodává ostatním za miliardy, nazval protičínskou hysterií.

Svou největší křivárnu si však vychutnal hned na začátku a mířila, jak jinak, než na opozici a jmenovitě na Kalouska, který mu už léta leží v žaludku jako zkyslý nekvašený pirožek. Slova senátora Fischera o vlastizrádcích, co se týče servilního děkování vlády za to, že s námi Čína uzavřela pro ni výhodný obchod, volání Stanjury po odstoupení Schillerové za to, že náklady za nouzový stav přehodila na živnostníky, které odmítla odškodnit a výrok Kalouska o ozbrojeném povstání a novináře Palaty o koronadiktatuře a fašismu označil Zeman oním bahnem z úvodu a útokem na vládu v době krize. Prý jsme demokratický stát stojící pevně na svobodných volbách. Opravdu? Škoda, že Zeman v tom kvapíku už nestihl říct, co bylo příčinou oněch výroků o fašistických pokusech a ozbrojené obraně demokracie a za co vlastně Kalouska nazval počmáraným šaškem. Bylo to tohle:

Návrh Lubomíra Metnara počítá s tím, že v případě neakceschopného Parlamentu by krizové rozhodování přešlo na vládu. A jak píše server Aktuálně.cz na základě dokumentůkteré reportéři získali, v případě nefunkční vlády by rozhodoval jen premiér. Stav ohrožení státu nebo válečný stav by zkrátka mohla vyhlásit samotná vláda nebo premiér. Akt by nevyžadoval potvrzení Parlamentem v pevném časovém limitu.

Nevím jak vám, ale mě přesně tohle připadne jako to pravé podhoubí k budoucí totalitě vlády jedné strany jednoho muže. Už samotný návrh je odporný. A odpornější potom je to, že byl v tichosti předložen v době vládní nouze, kdy se zákony schvalují ve zrychleném procesu bez projednávání. Tohle mi jako sranda počmáraného šaška opravdu nepřipadá. Jde z toho totiž mrazení.

Své chrchlání plivanců kolem sebe pak zakončil prezident přáním pevného zdraví a aby i všichni ostatní občané byli na sebe pořád takto vlídní a laskaví. Tak lehce, jako když po sobě spláchneš a natáhneš si kalhoty.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 159 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 2,90 out of 5)
Loading...
loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.