stam
10.12.2016
Kategorie: Společnost

Knajpy budou nekuřácký. Plný spokojenejch nasávajících, co se vylejou a budou u toho vonět

Sdílejte článek:

RED HOOK

No konci května 2017 začne platit protikuřácký zákon. Začne platit v době, kdy je už nekuřáckých hospod jak nasráno. Kdy nově vznikající knajpy jsou v drtivé většině bez popelníků a kdy hospody, kde se ještě hulí, prý krachují.

Jak mi vysvětlil jeden zanícený odpůrce tabákového kouře, je ale potřeba vymýtit i ten zbytek, protože on, jako nekuřák, má svaté právo přijít kamkoliv a nenačichnout. Další model mi řekl, že pasivní kouření přivedlo do hrobu tisíce nevinných, takže zákaz kouření je logický a jedině správný.

S tím nelze než souhlasit, protože když se mám vylejt, když si mám srovnat játra do latě, až budou tvrdá jako kamínek, chci u toho dýchat čistý vzduch.

Mi vrtá hlavou, že nikdo nesáhne na chlast. Podle mne je ve stejným levelu jak cigarety. Co se týče škodlivosti.
Možná je to tím, že kuřáků je u nás pouze třicet procent, kdežto konzumentů alkoholu sto. Nebo téměř sto. Procent.

Moc taky nepobírám argument o pasivním kouření, protože mi přijde hloupý. Myslím to, že chlast likviduje jen pijáka, kdežto kuřák je schopný zdevastovat nevinné okolí. Myslím, že pasivní oběti domácího násilí, které si podal nalitej zmrd, co přišel vykropenej domů, by to viděly jinak. Třeba.

No nic.

Knajpy budou nekuřácký. Plný spokojenejch nasávajících, co se vylejou a budou u toho vonět. Sociální inženýrství a linkování života ve jménu pseudoušlechtilých pravd.

Neberu kuřákům právo jít do hospody, kde se nehulí. Ale myslím, že by nám, kuřákům, mohli nechat aspoň několik hospod, kde bychom si mohli zapálit. Aspoň pár.

Dost mě pobavilo, že zákaz pro knajpy prošel, ale zákaz kouření v autě, kde jsou děti, ne. Děti asi víc vydržej.

Celý je to lehce na píču. Zakážem kouření v putykách a národ se začne dožívat sta let. Vymizí spousta chorob, lidé budou zdravější a šťastnější a spokojenější. Protože proč?

Protože my nahoře víme, co je pro lidi dobré.

Jeden nekuřák mi řekl, že on má právo chodit kamkoliv a nečichat u toho kouř. A že si přece nebude vybírat hospodu podle toho, jestli se tam hulí, nebo ne. Že tohle je omezování, se kterým nesouhlasí. Proti kterému bude bojovat třeba i se zbraní v ruce. A pak se vyrazil vylejt na sračky do čtvrté cenové, protože jiný hospody neobráží, jelikož na ně nemá. Selektuje knajpy podle cen a přijde mu to v pořádku, protože ho to dle jeho idiotského rozumu neomezuje.
Selektovat knajpy podle toho, jestli jsou kuřácké či nikoliv, ale omezující je.

A mě napadlo, že když teď budou všechny hospody bez cigaret, tak že bych otevřel jednu novou, kde by se kouřit mohlo. Jednu malou soukromou kuřáckou hospodu pro nás, co berem souznění cigarety a piva jako něco moc prima. A zjistil jsem, že nesmím. Že by tam mohl zavítat nekuřák. Že by se mu tam mohlo líbit. Že by tam chtěl chodit. Stačí jen jeden. Takže nasrat. Kouřit se nebude. Tečka.

Se mi tohle líbí moc.

Mimochodem – kdysi měly autobusy RTO Lux v opěradlech zabudovaný popelníky. Se divím, že ještě jako národ existujem.

Asi byli dřív lidé odolnější. Nebo je tehdy vedlo míň osvícenejch věrozvěstů.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jak to s tím kouřením budu dělat. Jsem jim řekl, že přes léto to přežiju na zahrádkách. Ale že na podzim nevím. Fakt nevím.

Byli z toho smutní.

Dnes bude tepleji než včera. Dnes je den, kdy se začalo odpočítávat. Dnes je to prostě poněkud na hovno.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 1 000,00 Kč
Vybráno 2.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.