stam
10.12.2016
Kategorie: Společnost

Knajpy budou nekuřácký. Plný spokojenejch nasávajících, co se vylejou a budou u toho vonět

Sdílejte článek:

RED HOOK

No konci května 2017 začne platit protikuřácký zákon. Začne platit v době, kdy je už nekuřáckých hospod jak nasráno. Kdy nově vznikající knajpy jsou v drtivé většině bez popelníků a kdy hospody, kde se ještě hulí, prý krachují.

Jak mi vysvětlil jeden zanícený odpůrce tabákového kouře, je ale potřeba vymýtit i ten zbytek, protože on, jako nekuřák, má svaté právo přijít kamkoliv a nenačichnout. Další model mi řekl, že pasivní kouření přivedlo do hrobu tisíce nevinných, takže zákaz kouření je logický a jedině správný.

S tím nelze než souhlasit, protože když se mám vylejt, když si mám srovnat játra do latě, až budou tvrdá jako kamínek, chci u toho dýchat čistý vzduch.

Mi vrtá hlavou, že nikdo nesáhne na chlast. Podle mne je ve stejným levelu jak cigarety. Co se týče škodlivosti.
Možná je to tím, že kuřáků je u nás pouze třicet procent, kdežto konzumentů alkoholu sto. Nebo téměř sto. Procent.

Moc taky nepobírám argument o pasivním kouření, protože mi přijde hloupý. Myslím to, že chlast likviduje jen pijáka, kdežto kuřák je schopný zdevastovat nevinné okolí. Myslím, že pasivní oběti domácího násilí, které si podal nalitej zmrd, co přišel vykropenej domů, by to viděly jinak. Třeba.

No nic.

Knajpy budou nekuřácký. Plný spokojenejch nasávajících, co se vylejou a budou u toho vonět. Sociální inženýrství a linkování života ve jménu pseudoušlechtilých pravd.

Neberu kuřákům právo jít do hospody, kde se nehulí. Ale myslím, že by nám, kuřákům, mohli nechat aspoň několik hospod, kde bychom si mohli zapálit. Aspoň pár.

Dost mě pobavilo, že zákaz pro knajpy prošel, ale zákaz kouření v autě, kde jsou děti, ne. Děti asi víc vydržej.

Celý je to lehce na píču. Zakážem kouření v putykách a národ se začne dožívat sta let. Vymizí spousta chorob, lidé budou zdravější a šťastnější a spokojenější. Protože proč?

Protože my nahoře víme, co je pro lidi dobré.

Jeden nekuřák mi řekl, že on má právo chodit kamkoliv a nečichat u toho kouř. A že si přece nebude vybírat hospodu podle toho, jestli se tam hulí, nebo ne. Že tohle je omezování, se kterým nesouhlasí. Proti kterému bude bojovat třeba i se zbraní v ruce. A pak se vyrazil vylejt na sračky do čtvrté cenové, protože jiný hospody neobráží, jelikož na ně nemá. Selektuje knajpy podle cen a přijde mu to v pořádku, protože ho to dle jeho idiotského rozumu neomezuje.
Selektovat knajpy podle toho, jestli jsou kuřácké či nikoliv, ale omezující je.

A mě napadlo, že když teď budou všechny hospody bez cigaret, tak že bych otevřel jednu novou, kde by se kouřit mohlo. Jednu malou soukromou kuřáckou hospodu pro nás, co berem souznění cigarety a piva jako něco moc prima. A zjistil jsem, že nesmím. Že by tam mohl zavítat nekuřák. Že by se mu tam mohlo líbit. Že by tam chtěl chodit. Stačí jen jeden. Takže nasrat. Kouřit se nebude. Tečka.

Se mi tohle líbí moc.

Mimochodem – kdysi měly autobusy RTO Lux v opěradlech zabudovaný popelníky. Se divím, že ještě jako národ existujem.

Asi byli dřív lidé odolnější. Nebo je tehdy vedlo míň osvícenejch věrozvěstů.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jak to s tím kouřením budu dělat. Jsem jim řekl, že přes léto to přežiju na zahrádkách. Ale že na podzim nevím. Fakt nevím.

Byli z toho smutní.

Dnes bude tepleji než včera. Dnes je den, kdy se začalo odpočítávat. Dnes je to prostě poněkud na hovno.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 135 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.