1pes
29.4.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Kloubní výživa – jeden z nejznámějších doplňků psího jídelníčku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 30|04|2016

Hlavně u rychle rostoucích velkých plemen, psů s vysokou hmotností nebo těch, kteří jsou geneticky predisponováni k potížím s pohybovým aparátem, je potřeba dbát na zdraví kloubů. K nejčastějším potížím patří dysplazie kyčelního kloubu, osteoartróz a vývojové onemocnění chrupavky osteochondróza. Rozhodně neplatí, že na kloubní potíže trpí jen psi vyššího věku. Postihnout mohou i ty mladé.

Prevence i léčba pro všechny věkové kategorie

Jestliže pes nekulhá a nejeví žádné potíže, slouží kloubní preparáty jako prevence. Pokud už problémy má, nemůžeme je vyléčit, ale ulevit mu a zamezit rychlé progresi k horšímu. Většina preparátů se užívá tak, že po jejich několikatýdenní kůře následuje pauza a poté se opět nasadí. Hodí se pro štěňata, psy běžné i vyšší v zátěži nebo psy ve vyšším věku. Důležité je vědět, že tyto doplňky stravy neublíží, a nemusíme se bát podat je kterémukoliv psovi, pokud dodržíme dávkování a doporučení výrobce nebo se poradíme s veterinářem, podobně jako u jiných vitamínů a léčiv. Informace o potížích psího pohybového aparátu a mnoho dalších rad si můžete přečíst v internetovém magazínu www.infopes.cz a dostat se trochu do obrazu.

Co tyto doplňky obsahují a jak je podávat

2pesJaké je složení? Preparáty obsahují především kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát, další složky bývají glykosaminoglykany, kolagen, vitamin C nebo MSM. Na trhu jsou více i méně kvalitní produkty, takže je třeba dát na doporučení odborníka nebo zkušeného chovatele, než kupovat na slepo. Nejlepší je přírodní složení bez chemických aditiv a cukru. Vyrábějí se ve formě roztoku, gelu, prášku, žvýkacích ochucených tablet i klasických tablet. Dnes jsou nejoblíbenější žvýkací tablety, protože jejich podání je nejsnazší, pro zvíře jde o pamlsek. Nic nepřijde nazmar jako u roztoku nebo prášku a nemusíme trnout, jestli dokážeme psovi dát tabletu nebo se nám to tentokrát nepodaří. Samozřejmě je to ale na každém z nás a na tom, jak s námi pejsek dobře spolupracuje.

Kupujeme kloubní výživu

Kterou kloubní výživu pro psa vybrat? Při koupi je dobré si prostudovat složení a vypočítat, kolik zaplatíme za jednu dávku, protože zatímco levnější balení nemusí vystačit na dlouho, to dražší se ve finále může vyplatit víc. Hlavně když máme velké plemeno, může jít o nezanedbatelnou částku za měsíc. Kvalitní kloubní výživu pro psa můžeme pořídit nejen u veterináře, zverimexu a některých lékárnách, ale i přes internet v e-shopu pro mazlíčky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.