1pes
29.4.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Kloubní výživa – jeden z nejznámějších doplňků psího jídelníčku

Sdílejte článek:

(PR) 30|04|2016

Hlavně u rychle rostoucích velkých plemen, psů s vysokou hmotností nebo těch, kteří jsou geneticky predisponováni k potížím s pohybovým aparátem, je potřeba dbát na zdraví kloubů. K nejčastějším potížím patří dysplazie kyčelního kloubu, osteoartróz a vývojové onemocnění chrupavky osteochondróza. Rozhodně neplatí, že na kloubní potíže trpí jen psi vyššího věku. Postihnout mohou i ty mladé.

Prevence i léčba pro všechny věkové kategorie

Jestliže pes nekulhá a nejeví žádné potíže, slouží kloubní preparáty jako prevence. Pokud už problémy má, nemůžeme je vyléčit, ale ulevit mu a zamezit rychlé progresi k horšímu. Většina preparátů se užívá tak, že po jejich několikatýdenní kůře následuje pauza a poté se opět nasadí. Hodí se pro štěňata, psy běžné i vyšší v zátěži nebo psy ve vyšším věku. Důležité je vědět, že tyto doplňky stravy neublíží, a nemusíme se bát podat je kterémukoliv psovi, pokud dodržíme dávkování a doporučení výrobce nebo se poradíme s veterinářem, podobně jako u jiných vitamínů a léčiv. Informace o potížích psího pohybového aparátu a mnoho dalších rad si můžete přečíst v internetovém magazínu www.infopes.cz a dostat se trochu do obrazu.

Co tyto doplňky obsahují a jak je podávat

2pesJaké je složení? Preparáty obsahují především kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát, další složky bývají glykosaminoglykany, kolagen, vitamin C nebo MSM. Na trhu jsou více i méně kvalitní produkty, takže je třeba dát na doporučení odborníka nebo zkušeného chovatele, než kupovat na slepo. Nejlepší je přírodní složení bez chemických aditiv a cukru. Vyrábějí se ve formě roztoku, gelu, prášku, žvýkacích ochucených tablet i klasických tablet. Dnes jsou nejoblíbenější žvýkací tablety, protože jejich podání je nejsnazší, pro zvíře jde o pamlsek. Nic nepřijde nazmar jako u roztoku nebo prášku a nemusíme trnout, jestli dokážeme psovi dát tabletu nebo se nám to tentokrát nepodaří. Samozřejmě je to ale na každém z nás a na tom, jak s námi pejsek dobře spolupracuje.

Kupujeme kloubní výživu

Kterou kloubní výživu pro psa vybrat? Při koupi je dobré si prostudovat složení a vypočítat, kolik zaplatíme za jednu dávku, protože zatímco levnější balení nemusí vystačit na dlouho, to dražší se ve finále může vyplatit víc. Hlavně když máme velké plemeno, může jít o nezanedbatelnou částku za měsíc. Kvalitní kloubní výživu pro psa můžeme pořídit nejen u veterináře, zverimexu a některých lékárnách, ale i přes internet v e-shopu pro mazlíčky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.