KLINIKACZ
28.11.2018
Kategorie: Společnost

Klinika slaví

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Víte co je nového na Klinice? Rozumí se, na té nejznámější z všech českých klinik, na Klinice žižkovské? Nějak jsme na ni, ve víru domácích i zahraničních událostí pozapomněli…

Ano, jde o ten slavný žižkovský squat, opentlený nesčetnými problémy, průšvihy a provokacemi. Jen tak namátkou, z těch nejznámějších, lze jmenovat aktivity anarchisty Borla, stíhaného policií za závažnou trestnou činnost, který se kolem Kliniky intenzivně motal a následné zapalování policejních aut na protest, proti jeho stíhání. Série trestných činů, od které se sice squatteři formálně a pro tisk distancovali. Ovšem policii moc nepřesvědčili, jak je zřejmé z opakovaných zmínek o Klinice ve Zprávách o extremismu ministerstva vnitra. Dále by tu byly útoky na restauraci Řízkárna, taky s pálením aut a poškozováním interieru a jako třešnička na dortu i ono „slavné” znásilnění dvou soudružek feministek transgender osobou, označující se jako Marie Ferina.

K tomu přidejte všední, každodenní obtěžování okolí hlukem, odpadky, zápachem páleného bince a přítomností podivných osob se zjevným nadbytkem volného času, které vedlo obyvatele Žižkova k jednoznačnému zařazení squatu do kategorie „feťácké doupě”.  Z dalších, vysloveně škodlivých, i když zákonem neomezovaných aktivit „Komunitního centra”, lze připomenout „pomoc uprchlíkům”, tedy logistické zabezpečení velice podivných osob zahraničního původu, spočívající v ošacení, ubytování a další podpoře „migrantů”. No a k dokreslení, jaký spolek se zde schází, nelze nezmínit pořádání „Alt-pride”. Jakési tvrdší obdoby Gay-pride pro ty, jimž oficiální festival připadá příliš konvenční a málo úchylný. Posledně, tuším, pod heslem: „Nepřizpůsobuj se, měň okolí!”

A to všechno orámované „heroickým” bojem se soudy všech stupňů, za zachování „Komunitního centra” v okupovaném, neoprávněně zabraném cizím objektu. Svou „svatou válku” se základy právního státu dotáhli „aktivisti” až k soudu Ústavnímu. Výš to nešlo. Ale stejně nepochodili. I ten nejvyšší z možných soudů potvrdil, že objekt musí vyklidit. Takže, co je nového?

Ne, nebojte se, nic se jim nestalo. Neodtáhli. Nezanikli. Nikdo je nevystěhoval. Nikdo jim vlas na hlavě nezkřivil, ani se na ně škaredě nepodíval. Naopak. „Klinika stále dýchá!” Ba co víc, za pár dní, v pátek a sobotu se tu bude slavit. „Komunitní centrum” má totiž něco jako narozeniny!  

Osazenstvo squatu rozjíždí velikou, dvoudenní akci. Oficiální oslavu 4 let trvání Kliniky. Podle pozvánky budou výstavy, promítání filmů a koncerty punkových, hip-hopových a tzv.„experimentálních”  kapel. Naživo. Aby se i okolní Žižkov (místo spánku po práci) tak nějak kulturně obohatil…

Na svých facebookových stránkách mají „Klinikáři” pozvánky i na další akce, rozplánované do ledna příštího roku. Takže z rozsudkem Ústavního soudu si zjevně … ne to, co si myslíte, ale řekněme, starosti nedělají. I když nějaký maličký „pokrok” se jim musí přiznat. Toto pondělí milostivě svolili k jednání s majitelem budovy! Fakt. Byli ochotni jednat s vlastníkem! S tím, že: “Soud zamítl naši ústavní stížnost, příběh Kliniky tím nicméně nekončí. Vyklizení Kliniky lze stále zastavit.”

Mluvčí majitele SŽDC Kateřina Šubová to vidí jinak “Schůzka byla informativní a vedení SŽDC nevyloučilo řešení situace prostřednictvím exekutora. Jako státní organizace ctíme zákony a respektujeme rozhodnutí soudů České republiky.” Ovšem v praxi se neděje nic.

Když se podíváme zpět, na 4 roky soudů, pravomocných rozhodnutí, jejich bohorovného ignorování a dalších stížností a soudů, je to neuvěřitelně deprimující pohled. Takováhle série drzosti aktivistů a totální impotence právního státu se jen tak nevidí. Celé to vzbuzuje velice neodbytný dojem, že stát v tomto případě jedná jaksi nerad, proti své vůli a teprve když se tomu už fakt nemůže vyhnout. Následně pak svá rozhodnutí nijak nevymáhá, nechává je tiše zapadnout a mlčky trpí protiprávní stav. Skoro, jako by se těch fetek bál.

Proč tomu tak je? Zkuste si představit jinou modelovou situaci: Vandasovi hoši obsadí prázdný barák. Vyhlásí kulturní centrum, kde hodlají promítat filmy svého, řekněme „menšinového žánru” a pořádat koncerty spřízněných kapel. Co myslíte, jak dlouho tam asi pobudou?

Už z tohoto krátkého, myšlenkového experimentu je zřejmé, že problém nebude v zákonech. Ale v politické orientaci „aktivistů”. Dalším náznakem může být i pohled na seznam podporovatelů Kliniky. Kromě „osobností” anarchistické a spřízněné „umělecké” sféry tu najdeme výkvět Pražské kavárny, typu Jiřiny Šiklové a spol. A k tomu také, nečekaně, některé zajímavé státní a politické organizace. Namátkou: Odborový svaz státních orgánů a organizací, Mladé sociální demokraty Praha, Žít Brno, Organizaci pro pomoc uprchlíkům, Stranu zelených na Praze 3…

Zkrátka dojem, že v případě Komunitního centra Klinika se jedná o jakási (polotajná) kasárna úderných oddílů Eurolevice a současně také o jedno z hlavních řídících a logistických center nejrůznějších protinárodních, rozvratných aktivit, budete uvažujícímu pozorovateli jen těžko vyvracet.

Další indicie, jako jsou osoby spjaté s organizacemi ANTIFA (v USA považované za teroristickou organizaci) a GNWP (agresivní, rasistické hnutí, zaměřené proti bílým), které se po celou dobu existence Komunitního centra kolem Kliniky motají, mohou naznačovat i mnohem vyšší level politického „krytí”. Takový až Evropský. Nadnárodní….

Což by vysvětlovalo pozoruhodnou váhavost až nečinnost našich národních orgánů. Když soudy soudí a Klinika slaví…

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 449,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 63 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.