KLINIKA
12.11.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Klinika, doufejme, dodýchala

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR KLOUČEK

Opět tu máme jaksi bokem zmínku o pokračování jedné z populárních akcí letošního jara a léta a sice o kauze Klinika. Dle posledních informací už se ale osazenstvo Kliniky projevuje v trochu jiném světle.

Většina z nás asi celou kauzu zná, nicméně pro připomenutí. Budovu vlastnil stát prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Prázdná budova byla v roce 2014 obsazeny aktivisty a následně logicky několikrát vyklizena policií. Výše uvedený úřad však následně budovu aktivistům na rok zapůjčil. Po uplynutí této doby smlouvu neprodloužil což aktivisté nerespektovali. V této době byla kauza eskalována a prezentována ve stylu jak brutální policie nedopřeje sociální vyžití mladým lidem.

V současné době má budova nového majitele, kterým je Správa železniční dopravní cesty. Reakce aktivistů je, cituji: „Rozhodli jsme se, že v budově zůstaneme. Myslíme si, že fungující autonomní sociální centrum má větší hodnotu pro město než kanceláře SŽDC,“ řekla Jana Bednářová z kolektivu Kliniky.

A teď si výše uvedené převedeme do srozumitelné řeči. To že aktivisté budou užívají nelegálně je jasné každému včetně jich samých. Proto v létě hráli na citovou notu, aby prostý fakt nelegálního užívání něčeho co jim nepatří překryli vyšším mravním principem sociální pospolitosti či dokonce bojem za svobodu kdovíčeho. Chápu že existují lidé, kteří to brali jako boj sluníček proti zlému státu a to v nich vyvolávalo sympatie.

Stávající vyjádření je ale v normální společnosti naprosto přes čáru. Ten dům má nového majitele a oni mu jej odmítají vydat, protože si MYSLÍ že to co v něm dělají je prospěšnější. Je to zhruba to samé, jako kdybychom se všichni rozhodli zabrat sousedovi zahradu pro pěstování zeleniny protože si myslíme, že je to prospěšnější než ty jeho okrasné záhonky. Tahle naprostá arogance k vlastnickému právu tu už jednou byla a trvalo 40 let se jí zbavit.

Další zajímavou věcí je jednání s těmito aktivisty. Vezměte si, že vás někdo požádá o peníze. Vy mu je půjčíte, ale když je má vrátit řekne si místo toho o další. Jaká bude asi vaše důvěra v tohoto člověka? Stát aktivistům vyšel hodně vstříc zapůjčením budovy. Nyní mu ji mohli vrátit a POTÉ se o ni znovu ucházet. Místo toho ji odmítají opustit a ještě stát vydírají. Ve slušné společnosti se s takovými lidmi nejedná, resp. pouze prostřednictvím policie.

Z výše uvedených důvodů doufám, že budova bude okamžitě vyklizena a předána legálnímu majiteli, který tam aktivisty už nepustí. Pravděpodobně to pro ně bude jedno z prvních setkání s realitou, kde si na své potřeby musíte vydělat a ne jen chodit s nataženou rukou a čekat kdo vám co dá.

Milí aktivisté mějte si třeba osm klinik, ale za své. Kupte si starší dům, opravte jej a otevřete si tam další Kliniku. Nechtějte ale, aby vám ji kupoval magistrát, protože ten tak činí z našich daní, což je pravděpodobně něco, co za vás dosud platil zase jen ten stát, takže my ostatní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
43 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.