KLIMA3
20.7.2021
Kategorie: Společnost

„Klimawandlové“ orgie v Německu

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDBudou z tragických záplav v západním a jihozápadním Německu profitovat Zelení a Brusel?

Na jihozápadě spolkové země Severní Porýní Vestfálsko dosáhl v sobotu večer počet potvrzených úmrtí po náhlých záplavách 98, na severní hranici této spolkové země to bylo 45. Počet nezvěstných není jasný, údaje se liší od desítek po stovky, protože některá místa stále nejsou přístupná. Panuje obava, že přibydou i další oběti, protože nebylo možné zkontrolovat některé trosky aut a zatopené sklepy. Mezitím záplavy zasáhly i rakouskou spolkovou zemi Salcbursko. Počet obětí je děsivý a není divu, že se lidé ptají, jak je mohla v 21. století, po desetiletích bezpečí zasáhnout taková katastrofa.

Podle vedoucího parlamentní frakce Zelených Antona Hofreitera musí Německo zlepšit opatření na ochranu klimatu. Klimatický balíček EU je prý dobrým výchozím bodem. „Nyní musíme v Německu zintenzivnit a přijmout účinná opatření na ochranu klimatu. Současně potřebujeme aktivní preventivní politiku, abychom se přizpůsobili nové klimatické realitě“, řekl Hofreiter. Jinými slovy, stále více ekologické ochrany před povodněmi, obnovení vsakovací schopnosti krajiny a také přizpůsobit města vysokým teplotám.

Obnovení vsakovací schopnosti povrchu půdy a krajiny je rozhodně krok správným směrem. Budování obrovských betonových ploch přesáhlo všechny rozumné limity. Ale spojovat to s bruselským klimatickým balíčkem, který bude vyžadovat zastavování ploch větrníky a solárními panely, je klasický příklad oslího můstku. V Německu se zuřivě diskutuje: Byl smrtelný silný déšť jen smůla, jak se to děje každých několik desetiletí? Nebo důsledky a známky změny klimatu způsobené člověkem, předzvěst extrémních povětrnostních jevů, které nás v budoucnu zasáhnou čím dál častěji, pokud nebudeme jednat?

Závěry, že za vše může „Klimawandel“, tedy změna klimatu, byly učiněny rychle. Zahájila to zelená politička Katrin Göring-Eckhardtová, která již ve středu ráno na „ntv“ tvrdila: „To jsou dopady klimatické katastrofy. A to je další fakt, ve kterém máme jasno: Už je to tu, už je to tu s námi.“ Tento pohled zelené političky není překvapivý. „Ale i kandidát na kancléře za CDU Armin Laschet a ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) rychle navázali přímé spojení s globálním oteplováním“, píše německý Bild. Seehofer řekl právě pro BILD: „Tyto nápory extrémního počasí jsou důsledkem změny klimatu.“ Laschet uvedl, že souběh silného deště a veder bylo „spojeno se změnou klimatu“. „To znamená, že s opatřeními na ochranu klimatu potřebujeme větší rychlost – evropskou, celostátní, celosvětovou.“

Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier najel v pátek stejnou linii: „Pouze pokud se rozhodně pustíme do boje proti změně klimatu, dokážeme udržet extrémní povětrnostní podmínky, jaké nyní zažíváme, v mezích.“ Všichni čtyři politici to suverénně tvrdili v řadě veřejnoprávních stanic, které již ve středu večer určili hlavního viníka – změnu klimatu. Spolkový ministr financí Olaf Scholz dokonce v přímém přenosu ze zasažených území tvrdil, že kdo popírá změnu klimatu způsobenou člověkem, je blázen.

Ale ono to vůbec to není tak jasné! A to neříkají klimatičtí skeptici ani popírači, kteří chtějí vyvolat nejrůznější pochybnosti o globálním oteplování. Ale jsou to vládní agentury jako Německá meteorologická služba (DWD) v Offenbachu. Meteorolog DWD Andreas Friedrich řekl pro BILD: „Taková regionální bouře je ojedinělá událost, to je prostě počasí. Tvrzení, že za to může změna klimatu, není obhájitelné. “

Musíme se však i podle něj připravit na to, že takovéto události už nebudou výjimkou. „Naši klimatologové zaznamenali za posledních 20 let nárůst tak závažných povětrnostních jevů – od té doby jsme to dokázali zaznamenat přesně v celém Německu pomocí systému radarové sítě.“ Množství údajů však podle něho zatím není dostatečné pro jednoznačné závěry: „Odborníci na počasí jsou velmi opatrní, vypočítají přesné střední hodnoty nejdříve po 30 letech a teprve poté budou vydávat prohlášení o klimatu. Ještě tam nejsme.“, řekl Friedrich.

Bild pokračuje: Kolegové v „Tagesthemen“ (zpravodajský pořad televize ARD) také považují změnu klimatu za příčinu, ale ospravedlňují ji jinak. Meteorolog ARD Karsten Schwanke dospěl, s ohledem na množství srážek (až 200 litrů na metr čtvereční) v Hagenu nebo Kolíně nad Rýnem k závěru: „Jde o obrovské množství, které by bez změny klimatu neexistovalo. Jedná se přesně o dopady změny klimatu, které očekáváme již mnoho let. Vysoké teploty a sucha jako nedávno v Kanadě. A teplejší atmosféra jednoduše umožňuje odpařování více vody z oceánů. Atmosféra má více vodní páry, více energie. A pak se něco přesně stane, co jsme zažili.“, řekl Schwanke.

Fyzikálně to pro vodní páru a energii platí, dodává Bild. Ovšem faktem je, že navzdory globálnímu oteplování tento princip v Německu od začátku záznamů před 140 lety nevedl k nárůstu letních srážek celkově. Spolková agentura pro životní prostředí má jasné závěry – v létě nepřibylo srážek. „Doposud nedošlo v letních měsících k žádné změně,“ uvádí Spolková agentura pro životní prostředí v Monitorovací zprávě o německé strategii pro přizpůsobení se změně klimatu z roku 2019. Podle velmi citované federální autority – v období sucha – se množství deště dokonce snížilo, od roku 1881 o 3,8 %. „Z tohoto minimálního poklesu, který je v rozsahu přirozené variability, však nelze ani odvodit trend,“ píší odborníci. Spolková agentura jasně dodává: „Jednu povodeň nelze vysvětlit změnou klimatu.“

Další skeptický názor ohledně nadšení, že změna klimatu konečně zasáhla Evropu, přinesl deník „Welt“. Ten cituje výzkumníka v oblasti klimatu DWD Floriana Imberyho, že taková silná dešťová událost je statisticky „významně méně než jednou za 100 let“ V Porýní to naposledy bylo před 120 lety.

Lze téměř s jistotou určit, že experti, bránící se univerzálnímu viníkovi, tedy „Klimawandlu“, způsobenému ovšem výhradně emisemi CO2, budou v menšině. V médiích rozhodně. V podstatě to budou takoví disidenti, kteří budou bránit pokroku v podání ekoaktivistů a Bruselu. Betonovat se bude nadále, větrníky a soláry porostou jak houby po dešti, protože na tom někdo může vydělat. A k zajištění balíčku opatření proti klimatickým změnám, vyhlášenému minulý týden Evropskou komisí, bude třeba vystavět desetitisíce větrníků. Kácet se bude také, aby voda dobře tekla ze svahů, na kterých budou přibývat větrné a solární elektrárny. Na obnovování vsakovací schopnosti půdy, zalesňování a zákazech stavění domů v záplavových zónách se naopak vydělat nedá. Není nad to, udělat si z mrtvých byznys a potvrdit si svou ideologii. Říká se tomu instrumentalizace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 732,- Kč
Vybráno 36.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 217 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)