green2020
25.4.2021
Kategorie: Společnost

Klimatu i planetě nejvíc škodí zelená ideologie

Sdílejte článek:

RICHARD PETERKA

Proti snaze o vyřazení fosilních paliv a dalším krokům, jež by mohly přinést zlepšení životního prostředí, stojí celé zelené hnutí, včetně zelených lobbistů. Jejich dogmatické postoje totiž neumožňují dialog.

Diskuze se Svědky Jehovovými o smysluplnosti transfuze krve má asi stejný smysl, jako diskuze se zelenými aktivisty o budoucnosti české i světové spotřeby energií. Připuštění relevance jiných názorů, než těch, které prosazují apologeti toho kterého náboženství, je nemožné. Prostě transfuze se nedělá, i když to stojí život. Stejně tak energie musí být jen z obnovitelných zdrojů, i když to není fyzikálně možné.

Svědkové Jehovovi nejsou ve společnosti obzvlášť oblíbeni, přestože jejich propagace je povětšině velmi mírná. Svůj názor vnucují jen jednotlivcům, celospolečenský dopad jejich misijní činnost nemá ani náznakem. Přitom jim jde o záchranu světa. Stejně jako ekologistům. Jenže zelení misionáři, tedy zelení lobbisté a aktivisté, vnucují svůj názor poslancům, ministrům, úředníkům i veřejnosti na potkání, ale především rozličných mediálních kampaní. Na rozdíl od Jehovistů jim nejde o prozření a souhlas, jako je tomu u Jehovistů. Zelení jednoduše chtějí všem nadiktovat své zákony, ať se jim to líbí, nebo ne. Přesto jim část veřejnosti naslouchá.

Stejně jako jiná církevní učení směšuje i ekologismus skutečné s vymyšleným a možné s nemožným. Na rozdíl od klasických náboženství však tvrdí, že všechny jeho vývody jsou přísně vědecké. Bez ohledu na to, že ekologistická tvrzení jsou naopak leckdy s vědeckým poznáním v příkrém rozporu. Což jejich příznivcům nijak nevadí v tom, aby toto „o vědu opřené slovo svaté“ šířili dál. A tím bezohledně škodili všem lidem. Včetně sebe a své, původně neideologické, snaze o co nejvíc čisté životní prostředí. Proti které – samotné – těžko někdo něco bude mít.

Jenže tím, jak je zelená víra dogmatická (jako každé náboženství ve své rané éře?) a nepřipouští tedy skutečný dialog, tím je nesmírně odpudivá. O to víc, že zelení kněží bezostyšně směšují skutečná vědecká fakta se svými zbožnými přáními, aby jiná vědecká fakta ignorovali, neboť ta dokazují nesmyslnost jejich tvrzení. Zároveň hrozí ohněm pekelným klimatické změny, kterou máme ve jménu jejich víry a lidstva odvrátit. Ve skutečnosti však – právě podle základních vědeckých poznatků – tato změna odvrátit nejde a ve výhledu několika desetiletí ji ani není možné mírnit. Přesto se má část lidstva, která žije v evropských zemích tvořících společenství EU a také v USA (plus pár dalších zemí jako Velká Británie a Kanada) bezprecedentním způsobem omezit, zchudnout, změnit svůj životní styl a vůbec žít v nejistotě ve jménu onoho zastavení klimatické změny, kterého však není možné dosáhnout.

Tohle je základní kámen současné debaty, jež nemá s ekologií, klimatem a zdravým rozumem vůbec nic společného. Tady jde o ekologistickou ideologii. O zelené náboženství. Jestli je Česko stále sekulární, musí tuhle „víru svatou“ přestat brát v úvahu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 616 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)