KLIMFANATIK
22.6.2021
Kategorie: Společnost

Klimatičtí fanatici chtějí zakázat i hasičská auta

Sdílejte článek:

MAREK HURT

Znáte hnutí Extinction Rebellion? Jsou to bojovníci proti změnám klimatu. Bojují mj. tím, že se přilepují k silnicím. Ale chystají i mnohem „lepší kousky“.

Nejprve ještě k tomu přilepování. Možná jste zaznamenali několik úspěchů v této činnosti, která nepochybně klimatu mimořádně prospěje. Ke každému přilepenému vyjíždějí policisté, hasiči, tvoří se kolony aut, to vše je samozřejmě mimořádně ekologické, stejně jako lepidlo, kterým se naši klimatičtí bojovníci k silnicím lepí.

Prvním velkým úspěchem byl moment, když se nebinární Alžbětko přilepilo k silnici v Mladé Boleslavi. Nebinární Alžbětko, podle biologického pohlaví mladá dívka, si přilepilo jednu ruku větším množstvím vteřinového lepidla k vozovce a zablokovalo tak provoz v centru města v ulici U Stadionu.

Přiznám se, že úplně nevím, co si o tom myslet, ale rozesmálo mě, když jsem si přečetl, že nebinární Alžbětko zablokovalo cestu ekologickému autobusu.

Druhým mimořádným počinem klimatických rebelů bylo, když se jeden z nich přilepil k silnici v centru Prahy a zablokoval cestu muži, který vezl do nemocnice těhotnou manželku, které se udělalo špatně. Tento muž se zachoval naprosto správně a přilepeného rebela ze silnice odstranil. Ovšem až poté, co mu vysvětloval svou situaci, ovšem rebela těhotná žena s nevolností samozřejmě nezajímala. Klima má přednost.

Extinction Rebellion se svými „úspěchy“ samozřejmě chlubí na sociálních sítích. Ovšem odezva lidí je většinou logicky absolutně negativní.

Do diskuze jim tam například kdosi napsal, že ho štvou zcela zbytečné výjezdy hasičů a policie k akcím přilepenců. Extinction Rebellion ovšem samozřejmě jedou svoje. Je to prý jejich práce. Pak ovšem přidali dovětek, který stojí za zvěčnění, protože ve zmíněné diskusi už ho radši rebelové skryli.

Jejich oficiální FaceBookový účet tam totiž napsal, že hasiči vůbec nemají ekologická auta, protože jezdí na naftu. Když bude prý nejhůř, tak i hasičská auta zakážou…

Tohle je prostě neuvěřitelné. Já tedy doufám, že tihle přilepenci nebudou moci nikdy nikomu nic zakazovat. Prozatím bych je požádal, jestli by mohli udělat modelovou klimatickou bilanci pro situaci, že u nás nemáme hasiče. Je třeba vypočítat emise všech požárů, které logicky nemohli hasit. A následně je porovnat s emisemi z naftových motorů hasičských aut. Výsledek prosím přilepte k silnici před libovolnou hasičskou zbrojnicí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 552 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 komentářů
    • texas
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)