KLIMA
2.9.2019
Kategorie: Společnost

Klimatický alarmista žaloval skeptika za pomluvu a prohrál

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Nejvyšší soud Britské Kolumbie nedávno zamítl žalobu pro pomluvu od celebrity mezi učenci clima-studies vědy Dr. Michaela Manna proti klimatologovi Dr. Timu Ballovi skeptickému ke globálnímu oteplování. Mann musí zaplatit veškeré právní náklady odpůrce. Tento soudní nález je bomba, protože to znamená, že Ballovo tvrzení, že Mann je vědecký podvodník, je nyní podpořeno soudem.

Nahoře hokejková křivka Mannovy „rekonstrukce“ teplot, dole Ballova verze průběhu teplot v Evropě.

Historie

V roce 1999 vydal Mann rekonstrukci historie teplot za posledních 1000 let z letokruhů stromů, která byla v drsném rozporu s tehdy akceptovanou znalostí klimatické minulosti. Ještě i druhá zpráva alarmistického panelu Spojených národů IPCC z roku 1995 uznávala, že ve Středověké teplé periodě bylo tepleji než dnes a že pak přišlo silné ochlazení zvané Malá doba ledová, které trvalo až do konce 19. století.

Mannova rekonstrukce tento z mnoha vzájemně nezávislých zdrojů a mnoha různými metodami vypracovaný názor zrušila a nahradila ho průběhem teplot, který v grafu vypadá jako hokejka: Po 900 let teploty po přímce klesaly a pak náhle během éry lidské průmyslové aktivity se ve 20. století prudce oteplilo.

Klimatičtí katastrofisti se okamžitě tohoto podbízivého grafu chytli a učinili z Manna ikonu IPCC skoro tak proslulou, jako je dnes Gréta, a během dalšího vývoje se z IPPC Spojených národů stal spolek zcela kontrolovaný radikálními Zelenými jmenovanými levicovými politiky.

Wegmanův graf

S tím grafem byl ale jeden problém: Byl to falešný podvrh vědy. V budoucnu, až dojde k osvobození vědy od současného ideologismu, se bezpochyby při výuce statistiky bude hokejková křivka používat jako pomůcka k vysvětlování, jak lze pochybnou metodikou objevit naprosté nesmysly. Řekneme-li to zjednodušeně pro laiky:  Mann používal statistické techniky, které vybírají data ze souborů, co jsou k dispozici, jako hrozinky z vánočky tak, aby z nich poskládal tvar hokejky.

V roce 2006 pověřil Kongres tři statistiky vedené Dr. Edwardem Webmanem, aby sestavili tzv. Wegmanovu zprávu o této kontroverzi. Zpráva dokázala, že pomocí takové techniky, jakou Mann použil, by šlo vytvořit jakýkoliv žádaný výsledek a předvedli tuto skutečnost na vytvoření tvaru průběhu globálních teplot od roku 1995.

Kdyby Mann vytvořil takovýto graf v seminárce ze statistiky, tak by propadl.

Zamaskování poklesu teplot

Kanadský inženýr Stephen McIntire strávil několik let po publikaci hokejkového grafu snahami předvést, jak až podvodné to bylo. A to se mu nakonec povedlo, avšak během té debaty se Mann uchýlil k čemusi, co mnozí označují za intelektuálně nepoctivé nebo dokonce až podvodné jednání. Odmítl plně zveřejnit data a zdrojové složky, které pro svoji neblaze proslulou publikaci z roku 1999 použil.

Tim Ball to v roce 2011 shrnul konstatováním, že Michale Mann „náleží do řad pen, nepatří ale na Penn University,“ což je anglická slovní hříčka, neboť slovo „pen“ znamená v základním významu pero, ale slangově znamená rovněž penis. A právě toto prohlášení bylo základem pro Mannovu žalobu pro pomluvu.

Ball hájil své tehdejší poznámky tvrzením, že kdyby Mann zveřejnil svá data, tak by mohl dokázat, že je podvodník. Po devíti letech zdržovacích taktik, soud tento případ zamítl, protože Mann data, která by mohla dokázat jeho nepoctivost, zveřejnit odmítl.

Ač to není pro Balla technicky vzato vítězství, lze si těžko představit, jaké by asi mohly být legitimní důvody, aby z daní financovaný výzkumník mohl odmítnou zveřejnit data, na kterých ve velké míře spočívá ta povídačka o globální klimatické katastrofě.

Redakční poznámka:

Zde je ta historie vysvětlována velice zjednodušeně. Podvodná hokejková křivka poté, co byla roky používána jako doklad o podvodnosti klimatického alarmismu, neboť popírala dobře známou nedávnou historii, podle které v době teplé středověké periody byly Grónsko (Green-land čili Zelená země) a Island docela přívětivými zeměmi, kde se dalo provozovat zemědělství, s daleko přívětivějším klimatem než dnes, odkud ale muselo obyvatelstvo později utéct, v Rakousku se pěstovalo víno ve výškách, kde by dnes už nevyrostlo, u nás se v Polabí do 16. století pěstovaly melouny a básníci na všech středověkých hradech pěli ódy na slavíky švitořící o lásce, zatímco dnes je tu na slavíky moc zima, a samozřejmě vše podloženo výzkumem např. z pylových analýz, že vegetace v Čechách bývala ve středověku daleko teplomilnější, z ulit hlemýžďů, na které je tu dnes už zima, aj. nebo z dokladů z ledovcových vrtů, izotopického složení skořápek mořských měkkýšů, růstu krápníků, jiných teplotní rekonstrukcí z letokruhů aj.

Nakonec ale pak nastala aféra Climate Gate, kdy hackeři zveřejnili mailovou korespondenci klimatických vědců placených za globální oteplování, kde se spiklenecky umlouvali, jak zamaskovat ten pokles teplot po středověku a vůbec vytvořit úplně novou klimatickou historii lépe vyhovující povídačce o člověkem způsobované klimatické katastrofě. Po Climate Gate se z Hokejkového grafu pak stala ikona k zesměšňování té CO2 „klimatologie“.

Pochybná věda

Za normálních okolností by Mannova kariéra ostudně skončila jako naprosté zahanbení už hodně dávno. On je ale pořád jedním z vůdčích vědců té mafie klimatického katastrofismu. Jeho kolegové ho museli hájit, protože kdyby přiznali, že hokejková křivka je pavěda, tak by diskreditovali IPCC a celou falešnou část paleoklimatologie, která z Mannových podvodů vzešla.

Oni však zdvojnásobili hlasitost svého pokřiku a zneužili politické páky a zaprodaná média, aby zahladili své skandály. Zatím se jim jakž takž dařilo, ale s každým dalším rokem se ukazuje čím dál více, jak se klimatická realita čím dál více odchyluje od těch jejich „modelů“. V určitém okamžiku ta podvodná základna pro celou tu klimatickou hysterii zakrývat už nepůjde.

Tyler Durden

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 091 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.