greta
19.6.2019
Kategorie: Společnost

KlimaGreta aneb o klima vůbec nejde, jen jí to neřekli

Loading...
Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Greta Thunberg je uměle stvořená loutka jako nástroj na šikanování lidí a národů. K čemu to? Přečtěte si něco o neomarxismu, hledejte pod hesly Frankfurtská škola. Ve zkratce, tato doktrína hlásá, že je nutné rozbít základy společnosti, jak ji známe teď. Rodinu, církve, tradice, národ, patriotismus atd. Víceméně jde o to, že nová revoluce může začít tehdy, až stávající společnost bude tak znechucena, že bude sama vyžadovat změnu. Proto všechny ty odpornosti v umění, proto stigmatizace matky a otce, proto adorace trans, proto změna pohlaví už u předškolních dětí atd. Proto propagované míchání ras, proto zesměšňování národních hodnot a cítění.

Musím říct, že přikvačit si to s autistkou, která lidem sebere auta, létání letadlem a maso, protože přece jde o život budoucí generace, o matku zemi, o život na planetě… tak to je geniální tah.

Šestnáctiletá dívka má představovat nevinnost. Autismus zase hraje na city, protože by byl odporný předsudek jí nenaslouchat. Vlastně buďme ještě rádi, mohli jsme skončit s Klima trans se zelenými vlasy nebo umělcem, co si jako vysoce uměleckou performanci přibije koule k podlaze nebo, abychom nediskriminovali, rozpatlá svou menstruační krev na dětském hřišti.

Sporný bod není, jestli se klima mění, ale jestli ho člověk způsobuje a také jestli je v jeho silách přírodní proces ovlivnit či zastavit

KlimaGreta a její následovníci, nadšení páteční záškoláci po celém světě vykřikují: Je třeba panikařit, máme jen 12 let a svou teorii podpírá tvrzením vědců. Vyzývá ke snížení uhlíkové stopy až na nulu, což je ze své podstaty nemožné.

Ti ostatní pak tvrdí, že žádné globální oteplování způsobené lidskou sobeckostí se nekoná. Jde o přirozený proces, jakých planeta od svého vzniku zažila už několik. I za nimi stojí vědci se svými průzkumy, jen pochopitelně jiní.

A já zase říkám, že pokud globální oteplování na zemi v konečném důsledku způsobí mráz, kdy všechno živé pochcípá, tak mám otázku. Co tak ti idiotští dinosauři asi prováděli, že si uhnali dobu ledovou?

Gréta není jen obyčejná mentálně zaostalá dívka s krapet přehnaně aktivistickou mátinkou. Ona prý dokonce vidí oxid uhličitý tak jasně, jako vy třeba vidíte, když se vám na pánvi pálí cibule.

Grétu jste mohli potkat v EU při rozkošném rozhovoru s nejvyšším představitelem EU Junckerem, pak se objevuje v OSN, objevuje se na Světovém ekonomickém fóru. Má dostat čestný doktorát od norské univerzity a nejspíš také Nobelovu cenu míru. Všechno začalo tím, že se tato 16letá Švédka každý pátek místo školy vybrala před švédský parlament s cedulkami o záchraně klimatu. Dnes se fotí s celebritami typu Arnold Schwarzenegger a objevila se na titulce časopisu Time.

Vlastně myslím, že dnes se děti nebojí, že mají pod postelí bubáka, ale že se jim tam objeví Gréta.

Boj za klima s Grétou jako s maskotem je současnou módou levicových intelektuálů. Ve Švédsku se bezmála přestalo létat letadlem. Děti s bubínky v pátek místo školy vidíte všude. Piráti v čele Prahy nejspíš vyhlásí klimatickou nouzi, stejně jako to jen nedávno udělalo řada měst, ale i států, jako třeba Velká Británie. Na 24. května Gréta vyhlásila globální studentskou stávku, která proběhla ve 1664 městech 125 zemích světa. Na netu se objevilo spousta online kalkulaček, kde si můžete rozdrásat vlastní svědomí tím, že si necháte spočítat, jaká jste hovada. Kalkulačka vám totiž vyplivne, jak velkou uhlíkovou stopu za sebou necháváte.

Je čas panikařit?

To pochopitelně záleží, koho se optáte. Jak už jsem zmínila, někteří vědci jsou horliví zastánci Teorie Gréta, zatímco jiní zklidňují klimatické (chce se mi napsat klimakterické) šílenství tvrzením, že země i tvorové na ní to zvládnou jako už mockrát předtím. Zlé jazyky tvrdí, že ti první vědci si vzali na univerzitě jako vedlejšák studium gender nebo filozofie. To jsou ale jen hořké spekulace, že.

Teorie Gréta tvrdí, že máme čas jen do roku 2030, pak už prý klimatické změny nepůjde zvrátit. Nikdy.

Je třeba si říct, že takováto odvážná tvrzení už tu byla, a ne jednou.

Vědec a publicista Michael Marshall se specializací na životní prostřední v prestižním Forbes vloni na podzim napsal: „(Ti, kteří tvrdí, že 12 let a šlus) mají samozřejmě pravdu, když varují, že klimatická změna je extrémní hrozba naší civilizaci a že je nutné ihned konat. Ale tvrzení, že je pouze 12 let do bodu, z něhož není návratu je v nejlepším případě sporná, v horším případě úmyslně matoucí. Realita je taková, že neexistuje žádný bod B, jen problém, který se zhoršuje s tím, jak se oddaluje jeho řešení.“ Celý článek ZDE.

Michael Marshall dále uvádí, že tvrzení o bodu, z něhož pro zemi a pro nás není návratu, už tu několikrát bylo. Například už roku 1992 aktivisté zuřivě vyhlašovali, že zbývá jen 10 let a hotovo, fertig.

Jinými slovy na místě je nikoli panika, ale rozvážná rozhodnutí, která dlouhodobě povedou k rozumným způsobům snížení emisí a tedy případné hrozbě.

 Pokud by KlimaGréta měla pravdu…

Bylo by možná krapet krátkozraké vybrat si mezi vzájemně si protiřečícími studiemi tu, která vyhovuje našemu pohledu na věc. Co když tentokrát opravdu hrozí onen bod B. Co když musíme jednat rychle, prakticky okamžitě, jinak bude navždy pro všechny pozdě?

Protože o globálním oteplování se mluví už nějaký ten pátek, vyspělé západní státy už dávno podnikají kroky ke snížení uhlíkové stopy. Podívejte se na následující mapku:

Zdroj: ZDE

Tak mi řekněte, nebylo by praktičtější a hlavně efektivnější, kdyby mocná Gréta zavítala spíš do zemí, kde se emise zvyšují, místo bouřlivých výkřiků o panice zrovinka v zemích EU?

Země produkující nejvíce uhlíkových emisí jsou logicky státy s velkou rozlohou:

1 Čína
2 Spojené státy
3 Indie
4 Rusko
5 Japonsko
6 Německo
7 Jižní Korea
8 Irán
9 Kanada
10 Saudská Arábie
11 Brazílie
12 Mexiko
13 Indonézie
14 Jižní Afrika
15 Velká Británie

Zdroj: ZDE

Abychom Grétě nekřivdili, chystá se brzy na celoroční turné do USA, které je jedním z nejhorších znečišťovatelů, a vzala si na to – překvapivě – volno ze školy. Když už jsme u toho, mám jednu otázečku na závěr.

Jak se asi tak Gréta dopraví do USA, aby tam mohla hlásat paniku? Vlakem nebo ekologickým vozítkem to asi ještě nepůjde. No a letadlo nebo velká zámořská loď pochopitelně nepřipadá v úvahu, to je fujky neekologické až hrůza. Taky máte dojem, že tam nejspíš hodlá doplavat?

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 394 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.