cssdsjezd
23.5.2018
Kategorie: Politika

Klíčové referendum rozpoutalo v ČSSD tuhé vnitrostranické boje

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

V ČSSD začalo klíčové referendum o tom, zda má strana vstoupit do menšinové vlády s hnutím ANO, či nikoliv. Již nyní se projevují značně odstředivé tendence a nejednota v ČSSD, kdy s nadsázkou každý straník mluví jiným jazykem.

Možná se to na první pohled nezdá, ale referendum v ČSSD, které právě začalo, může mít pro ni neblahé následky a stranu ještě více rozštěpit. Patrný rozkol v jednotě je už nyní jasně vidět na vyjádřeních jednotlivých vysokých funkcionářů strany, z nichž je největším zastáncem vstupu do vlády s ANO předseda ČSSD Jan Hamáček, a naopak kategorickým odpůrcem této varianty pak ,,vzpurný” senátor Milan Štěch. Ten se domnívá, že další vládní angažmá se ,,žralokem” Andrejem Babišem může být posledním hřebíčkem do rakve ČSSD.

Na referendu se v krajním případě může strana zásadním způsobem rozštěpit, nebo dokonce rozložit. Tak silně rozděluje straníky jméno Andrej Babiš. Předseda strany Hamáček tak musí mobilizovat své síly k tomu, aby přesvědčil v krajích své straníky, že varianta vstupu do vlády je nyní pro ČSSD tou výhodnější, což se mu zatím střídavě daří. Musí rovněž doufat, že se mu podaří alespoň částečně obnovit jednotu strany.

Hamáček však dobře ví, že jeho mise bude muset být úspěšná, protože varianta vstupu do vlády zdaleka nemá v ČSSD vyhráno. Některé kraje ji totiž rezolutně odmítají (Ústecký). K této rebelii se pak mohou přidat i další vlivné kraje a je možné, že v referendu nakonec zvítězí možnost odejít do opozice, kterou mimochodem ČSSD skálopevně avizovala již těsně po prohraných parlamentních volbách.

Na každý pád působí ČSSD na voliče v tuto chvíli jako rozháraný či rozpolcený subjekt, který pro ně mluví nesrozumitelnou řečí a neví, co přesně chce. A jak víme, volič nemá rád strany, které jsou rozhádané. Pokud se referendum vysloví pro odchod do opozice, bude to Hamáčkova prohra a pokračování současného krizového stavu. Ten se pak může fatálně projevit v blížících se senátních a komunálních volbách na podzim.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.