
Klausova Trikolóra: Takových už bylo ….?
JAN BARTOŇ

Trikolóra – Hnutí občanů – je novým projektem Václava Klause juniora poté, co ho mateřská ODS vyloučila ze svého středu. V hnutí je zapojen nejen Václav Klaus starší, ale i někteří další bývalí členové ODS. Naši politologové přišli s tím, že Klausovo hnutí bude z hlediska voličské přízně konkurencí pro SPD, ANO a ODS. V případě SPD se osobně nedomnívám, že by Trikolóra byla pro tyto voliče přitažlivá. U stávajících voličů ANO i ODS by Trikolóra mohla nějaké voliče přetáhnout.
Politologové jsou však „zvláštní skupinou lidí“ a dokážou zamlžit cokoliv. Jakmile médii problesklo, že nové hnutí Klause juniora ponese název Trikolóra, přispěchal jeden z politologů s tím, že „trikolóra není vlajka“. Asi chudák zapomněl, že Vlajka byl název sdružení, které ve třicátých letech minulého století nejprve propagovalo stavovský stát a jeho členy byly Viktor Dyk, Karel Schwarzenberg či Jan Lobkowicz. Po Mnichovské dohodě se hnutí zradikalizovalo a jeho činnost byla v listopadu 1938 zakázána. Po vzniku Protektorátu Čechy a Morava se z Vlajky stala kolaborantská organizace s nacisty a v roce 1943 byla na popud Emanuela Moravce rozpuštěna.
Předseda ODS Petr Fiala ke vzniku Trikolóry poznamenal, že „takových už bylo a jak skončily“. Ano, zcela jistě lze s profesorem politologie Fialou souhlasit, že konzervativních politických projektů vzniklo v posledních letech několik, vzpomeňme například na Realisty Petra Robejška. Nicméně, nový Klausův projekt Trikolóra by se přeci jenom mohl tomuto konci vyhnout. ODS se totiž pod vedením Fialy proměnila ve stranu formálně kritizující stav EU, ale na chod EU nebude mít její politika žádný vliv. ODS sice hovoří o reformách, bez nichž EU nepřežije, řada voličů ODS však již volí tuto stranu ze „setrvačnosti“, na možnost reformy EU nevěří a pro ně by mohla být Trikolóra přitažlivá.
Rozhodující samozřejmě bude kromě nabídky programu i personální nabídka Trikolóry. Jména, která se v médiích objevila, zatím svědčí o tom, že se zřejmě několik stávajících aktivních politiků ODS v senátu může k Trikolóře připojit. Z bývalých politiků ODS se v médiích objevilo jméno bývalého poslance Borise Šťastného. V jeho případě bych to za příliš šťastný krok Klause juniora nepovažoval.
Klaus junior má navíc hendikep, se kterým se vyrovnává celý svůj život. Není to vůdce typu Mirka Topolánka či jeho otce Václava Klause staršího. I tento fakt bude do značné míry ovlivňovat úspěch či neúspěch Trikolóry. Nicméně, bagatelizovat možnosti Trikolóry by se ODS vyplatit nemuselo. ODS pod Fialou totiž nemá charakter „catch all party“, tj. strany úspěšné ve všech věkových skupinách a u všech profesí. ODS se spíše proměnila do partaje podobné někdejší Unii svobody, která také vznikla z odpadlíků ODS.
ODS aférou Petra Nečase „nastartovala“ jízdu Andreje Babiše českou politikou. Uvidíme, zda vyloučením Klause juniora si ODS opět „nezavařila“ a zda i z tohoto souboje neodejde oslabena.
Redakce
S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby
Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.
***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****
ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč
Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Latest posts by Redakce (see all)
- Jak to bylo s pokusem o puč v Bělorusku? - 22.4.2021
- Už přišly notičky z Moskvy? - 22.4.2021
- Vracíme se do padesátých let - 22.4.2021
Miliónový chlívek sváží demonstranty do Prahy. Láká i členy KDU-ČSL. Jsem zvědav, kolik lidovců pojede do Prahy na demonstraci, která je svolávána neomarxistickými levičáky.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdu-csl-a-hratky-s-certem-dlr-/p_politika.aspx?c=A190610_210311_p_politika_wag
Pokud bude tohle počasí pokračovat, tak se na to každý vykvákne, zaleze do bazénu či do rybníka a bude po ftákách
Jo volil jsem SPD-nebyl nikdo jiný volitelný, ale přejdu k Václavovi.
Já se řídïm zásadou lepší vrabec v hrsti…a setrvám u SPD.
Rychlokvašek už jsem zažila hodně.
Pan Klaus ml. dělá velkou chybu, že jde do politiky. Myslím, že ho k tomu dovedl jeho papínek. Je to
chytrý člověk, ale svýho fotra stejně nezachrání před
dějinama.
Stále hloupý a nepoučitelný občan. Ty si lidi jako je prof. Ing. V. Klaus CSc., vůbec neber do své zapáchající huby.
No, nesouhlasím, já jsem volička SPD a budu sledovat jak se Trikolora postaví k masové migraci a islamizaci. Pokud toto téma posune dál, tak budu o volbě uvažovat. Soráč, ale Okamura není schopen překročit svůj stín…tak uvidíme.
Co se holala bude z tebe Fiala týká, no, hlavně když vstoupil už do etablované strany založené Klausem starším….a to v době, kdy se jevila personálně vyprázdněná a opouštěla původní ideu. Jeho teoretizování se jim náramně hodilo, ale jinak má charisma mokré hadry na nádobí….ať si koupí vuvuzelu, protože jedině tak ho může ho být v EU slyšet!
Soráč, ale Okamura není schopen překročit svůj stín…tak uvidíme.
xxxxxxxxxxxxxxx
Tak?
A gdo je schopen překročit svůj stín?
Oponuji, že takových zatím nebylo, proto jde o ojedinělou aktivitu odsouzenou k úspěchu.
Žádný z předešlých pokusů nebyl totiž zaštítěn všeobecně známou osobností. Přitom obecně platí, že strany jednoho muže jsou spíše úspěšné než neúspěšné – ad Babiš a Okamura u nás, v zahraničí Kačinský, Berlusconi, Orbán, Salvini, Le Penová a pod. Nesmí jít samozřejmě o maskoty typu věčně chrápajícího gerona z Černé hory.
Copak Petr Kellner není známá osobnost?
Pardon, já zapomněl, že je to jenom správce Klausova majetku.
Vize, taky si zapomněl že si vykleštěný býk. Ty myslíš troubo, že by mu V.
Klaus ty bilióny svěřil aby je prohýřil ?
Trick kance /&/ lóra, ouplný coperfield, duo.
éééé???
https://pravyprostor.cz/klaus-ml-predstavil-hnuti-trikolora-prisel-cas-vzit-si-nasi-zemi-zpatky/
.lak 10.6.2019 23:49:04
Partají ovládaných STBáky už bylo!
Co z toho ti komouši budou mít?
Akorát by mě zajímalo, proč místní leváci tak jásaj nad vznikem nové pravicové partaje…
Co máte furt s těma estébákama???
Zdá se,že kde vidí Bouše židy a buzeranty,vy vidíte estébáky…
To je hrůza!To už bych snad dala přednost vidění bílých myšek 🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁
Zlodějův synek to lehké mít nebude, ale svých 6 -7 % dostane, blbej on není. Ovšem s takovým jménem a takových ksichtem bych se do politiky moc nepletl, ale jak vidno přehnaná sebedůvěra mu nechybí.
Ten ksicht vidím jako problém.
Přes ten by se člověk přenesl. Jako problém vidím absenci ekonomických svobodných myšlenek, na levici je přeplněno.
Mně se jeho sebedůvěra zdá přiměřená.(I když teda na pantatínka zatím nemá.)
Ty debílku, já V. Klause znám čtyřicet let a nevím že by něco ukradl. Ty to víš hňupe ? Tak to oznam, to je tvá povinnost.
Je to vlastně legrace že ODSku pohřbila Jaňulka která měla “jen” ráda kabelky a (možná) i pana premiéra.
Co se vyvine z Trikolóry dneska nikdo neodhadne.
Mne tam zaujal sympatizant Krása,který celkem neurvale požaduje více a více pro naše postižené spoluobčany.
Žije v tom,že pokud příroda ošidila občana o NĚCO,tak mu to MUSÍ stát 100% kompenzovat…
Hluchoslepej vozíčkář má STEJNÉ práfo hrát ragby a skákat padákem jako každej jinej.
Vznešená myšlénka,ale… Státní kasa FAKT není bezedná, Kráso potažmo Václave Klausi
a skákat padákem jako každej jinej…
xxxxxxxxxxxxxx
Fšak taky jo
Já bych jim f tom rozhodně nebránil
Já tedy žádný problém nevidím !! Ale počkám si na jeho volební program !!! Pak se uvidí !!!
Neviem, mozno mi nieco uniklo, ale naozaj si nespominam, ze by Veskrna, alebo ktokolvek iny zo sluzobnikov zapadnych majitelov sukromneho velkokapitalu, bol v roku 1989 verejne prehlasil a teraz vas okradneme a vo vasom okradani budeme pokracovat na veky vekov a neumoznime vam s tym nic urobit…?
Toto ale bola a dodnes aj je nespocetnymi fyzickymi dokazmi podlozitelna realita… Cely narodny majetok, patriaci vsetkym obcanom vtedajsieho Ceskoslovenska, bol rozkradnuty roznymi pochybnymi existenciami za plnej podpory sudruha Klausa a na jeho priamy a jednoznacny pokyn… Kradnite co najrychlejsie, aby sa nam to tu uz nemohlo zvrtnut spat k socializmu a ja vam potom vsetkym dam milost… A tak sa aj kradlo a v kradnuti sa pokracovalo za kazdej ceskej vlady, pod vedenim kazdej politickej strany a dodnes okolo 80 % vynosov organizovaneho zlocinu v CR, ide do vreciek politikov, sudcov, prokuratorov, policajtov a statnych uradnikov… A kazdy jeden mesiac sa jedna o miliardy korun rokradnutych spolocnych penazi, o vysoko organizovane a politikmi, sudcami, prokuratormi, policajtami a statnymi uradnikmi priamo kryte rozkradanie dani radovych pracujucich…
A ani jeden z politikov s tym nema najmensi problem, prave naopak, ktokolvek by sa na danu temu v CR ozval, bude nimi okamzite zlikvidovany… Ked Babis prehlasil „Vsetci kradnu“, presne vedel o com hovori a samozrejme mal pravdu, ano, v CR vsetci politici kradnu ako najati… Len na vytunelovani bank v CR, politici pre obcanov CR vyrobili sekeru 500 000 Kc na hlavu… Na hlavu kazdeho, od cerstvo narodeneho, az po prave umierajuceho… A toto je len jednou epizodkou ich megarozkradacky… Jasne, ze ziaden politik toto nikdy ani nespomenie, ze ani jeden z nich si neda do programu zlikvidovanie organizovaneho zlocinu v CR, lebo nakoniec by do basy musel strcit aj seba… Len taka perlicka pre volicov SPD… Tomio bol priamo osloveny dvoma vysetrovatelmi disponujucimi kompletnymi vysetrovacimi spismi a fyzickymi dokazmi o zlocinoch ceskych politikov, presne kto konkretne kde, kedy, co, za kolko atd. a urobenie cohokolvek v tej veci tvrdo odmietol… Tie materialy boli dostatocne pre rozpocatie sudnych procesov, pochadzali priamo z Ceskej policie, vsetky tie trestne ciny boli uz davno vysetrene a zadokumentovane, ale Tomio nemal zaujem posadit do basy svojich kamosov, opozicnych politikov z ceskej politickej sceny… Nie, jeho fakt, ze peniaze ceskych pracujucich, ktore by mali ist do zdravotnictva, skolstva, na vystavbu infrastruktury, na dochodky atd., su v CR uz 30 rokov rozkradane politikmi, nie, on riesi dolezitejsie veci, musi spolupracovat s Le Pen-kou na… na… vlastne ani netusim na com, pretoze prave jej poslanci v EP zabezpecili druhu akost potravin pre CR a ona na rozdiel od Tomia, uz ani ofialne neplanuje opustat EU…?
Ani jeden politik na nasej planete nikdy nedodrzal svoje predvolebne sluby a nakoniec preco by to aj robil, ved volic je s tym evidentne spokojny… Tak isto ani jeden politik na nasej planete nikdy pred volbami volicom neodhalil, ako konkretne by mala vyzerat realizacia jeho predvolebnych slubov, ale ludia aj nadalej chodia volit…??? Volicom staci povedat, ak ma zvolite, budete mat desatnasobne platy, pracovny tyzden skratim na 20 hodin, dochodky zvysim patdesiatnasobne, do troch rokov budete vsetci byvat vo vilach a jazdit luxusnymi autami, kazdemu z vas postavim jeho vlastnu sukromnu nemocnicu atd. a nebude im vobec prekazat, ze som sa im ani nepokusal priblizit konkretny sposob realizacie mojich predvolebnych slubov a dokonca ani to, ze kazdy jeden z nich je nesplnitelnym, nie, oni budu na mna hlasovat, lebo taky skvely volebny program este nikdy predtym nepoculi…
Takze ano, CR potrebuje viac stran, do rokradania vasich dani sa musi zapojit viac ludi, len vtedy sa budete mat lepsie… Neprekvapuje ma, ze svoje nadeje vkladate prave do potomka toho, kto celu tu rozkradacku na zaciatku osobne rozbehol… Nakoniec aj ten potomok z otcovej zlodejiny vyznamne profitoval, o com tiez existuju konkretne fyzicke dokazy, tak kto by uz mohol byt kvalifikovanejsi na pokracovanie v nej…? Nie, nezaoberajte sa tym, ze ako foter, tak aj jeho syn, by dnes mali sediet v base, nie, cakajte, co vam ten potomok zlodejskeho fotra prislubi pred volbami a potom podla toho volte… Serte na to, ze kohokolvek dnes zvolite, svoj hlas vzdy date zlodejovi, to je uplne nepodstatne… Kaslite na mnozstvo priamych dokazov mojich slov za poslednych 30 rokov… Pozorne pocuvajte prazdne predvolebne sluby denne vas okradajucich zlodejov, rieste ktory ktoremu odoberie kolko hlasov a volte…
Heleď ty pastičkáři, vezmi si krosnu na záda, k tomu Babiše a táhni k vám domů do Asie, tam se trefuj do vašich súdruhov, že jich tam mátě.
+
Z Trikolory mám radost, oba Klausové jsou borci a budou se krásně doplňovat. Dosud jsem mohl volit jenom SPD, teď mám na výběr. Doufám, že tyto strany budou k sobě přátelské, mají velmi podobné cíle.