5.9.2015
Kategorie: Politika

Klausova petice?!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS 06|09|2015

Nemám nic proti textu této petice, ale musím se moc usmívat nad hlavním, ehm hlavním, ehm nejhlavnějším signatářem, kterým je Václav Klaus. Prosím, oživte mi pamět, nebyl to on, který každou peticí a petenty pohrdal a považoval je za levicově výstřední aktivistický spolek, který v zastupitelské demošce nemá co dělat? Ano, byl a pěkně nás pan předseda v ODS trénoval, když si nějaký starosta dovolil vyrukovat s peticí. Au, au, to byla slovní kanonáda. Modří si pamatují a vědí……Svět se změnil a my s ním, takže ho za změnu názoru vlastně ani nekritizuju, jenom mě to saltíčko vzad moc pobavilo. (Jana Černochová)

Ne, modří si nepamatují. To je konec konců důvod, proč už tolik let ztrácí voliče (musím znovu připomenout, že jich mezi léty 2006 a 2014 ztratili celkem 1 500 000, slovy jeden a půl milionu) tolik let po každých volbách zapomínají, co říkali před volbami, tolik let po každých volbách prohlašují, že “voliči nám poslali jasný signál”, aby na ten jasný signál během týdne či dvou po volbách zapomněli a pokračovali tak jako před tím.

Jestli kdy byl v ODS jediný čitelný politik, který neměnil názor podle toho, kam právě vítr foukal, byl to její zakladatel Václav Klaus. ODS zapomněla i na něho. Ale hlavně zapomněla, co byl v neposlední řadě jeden z důvodů její ztráty kredibility. Václav Klaus mohl změnit nějaký dílčí názor, konec konců vyvíjí se vše a vyvíjí se i inteligentní člověk. Ale na petice Václav Klaus svůj názor nezměnil.

Tato petice může být první, kterou inicioval, ale není to první, kterou podepsal, a ke které se veřejně hlásil. Kdyby si modří pamatovali, možná by si vzpomněli, že Klaus podepsal, dokonce také jako první, petici za razantní boj s kůrovcem na Šumavě. To bylo zhruba touto dobou v roce 2009. Zajímavé je, že tenkrát nikdo nevyjádřil podiv na faktem, že prezident podepsal petici přes jeho obecný odpor k peticím. Nevadilo to ani ODS.

klauspet

Klausův obecný odpor proti peticím byl založen na tom, že petice v demokracii jsou jen nahrážkovou, neúčinnou a nepříliš efektivní metodou prosazení vůle petentů. Nejsou plnohodnotným nástrojem pro prosazení něčeho. Jsou spíše metodou PR, než politiky. Drtivá většina z nich je zapomenuta několik dní potom, co byla vydána. Měly by být použity jako politický nástroj jen tam, kde mají takovou podporu, že je nelze zapomenout a jedná se o otázku tak významnou, že před ní bledne odpor k peticím.

Je to v tomto směru podobné, jako s jiným nesystémovým nástrojem, referendem, které je na rozdíl od petice daleko vyšším stupněm vyjádření politické vůle (zajímavé je, že Václav Klaus v petici, kterou právě podepsal, volá, když bude potřeba, i po referendu – to ale pozornost nevzbudilo):

Ze všech těchto důvodů vyzýváme českou vládu, aby – trvala na dodržování platných smluv v oblasti azylové politiky, odmítla nátlak na jejich změny usnadňující a stimulující imigraci a další, dnes diskutované mezinárodní závazky či právní normy podřídila schválení občany České republiky v referendu, nebo případně požádala o takový mandát v předčasných volbách.

Václav Klaus měl podobný vztah k peticím, jako k referendům. Nemá je obecně rád, nepoužíval je, ani je nepropaguje. Přesto, tam kde jde o skutečně závažnou otázku, nebo politickou křižovatku, tento nástroj použije, aniž se za to musí omlouvat. Ale toto volání po referendu, na rozdíl od toho, že jde o petici, zůstalo bez povšimnutí. Stejně jako výzva k předčasným volbám, další politický čin, který Václav Klaus nikdy nemiloval. Proč asi ?

Možná modří i tentokrát zapomněli, na to, jak “neklausovsky” dopadly minulé parlamentní volby, konané v duchu úplného zapomínání Klause. Zapomněli i na to, že poslední čísla průzkumů nenaznačují, že by si modří vzpomněli, co bylo důvodem masové pozvolné ztráty důvěry jejich voličů. Po celou tu dobu od voleb na podzim 2013 do tohoto podzimu 2015, se stále pohybují na hranici volitelnost a ve stených procentech, jakých dosáhli v posledních sněmovních volbách. Tady je zřejmě vysvětlení, proč vadí petice, která hovoří o možných předčasných volbách. Budou se tam pohybovat, bez ohledu na programy a na postoje, které zaujímají, přestože jsou to podle mně programy a postoje, až na tu nešťastnou zahraniční politiku, správné, dokud voliči nezačnou modrým znovu věřit.

A toho Modří nedosáhnou obviňováním svého zakladatele ze “saltíček”. Sami takových “saltíček” udělali dost, udělali je po každých volbách, když neplnili své sliby a nejen to, nedokázali svým voličům komunikovat, že ty sliby plnit chce a vysvětlit, pokud nějaké byly, objektivní příčiny jejich neplnění. Nedokázali udělat patřičné závěry z těch “jasných signálů” od voličů, jejich politika, jejich komunikace s voliči a jejich tváře zůstavaly, až na obětního beránka, kterým se stal bývalý předseda, neměnné a stejné. Ty “saltíčka” modrých už přestávají bý salty a podobají se spíš plácání se osamnělého kapra ve vyschlém rybníce.

Svět se mění a my se měníme s ním.

Až na Modré.

Modří nemají rádi saltíčka.

(Poznámka redakce: Velmi zajímavé je i vyjádření “odporu” vůči “Klausově petici” v podobě rádoby vtipných podpisů petice od všelijakých historických “velikánů” či televizních a pohádkových postaviček, kterých se tam vyrojilo opravdu velké množství. Intelektuálně asi na oponenturu není … tak jako vždy. Trapné anonymní posměšky. VK, ať už si o něm myslíme cokoliv, má opravdu slabé soupeře.)

Ptáte se, kde je seznam signatářů Klausovy výzvy?

“Ani jeden den nevydržel na webu seznam signatářů petice bývalého prezidenta Václava Klause Proti imigraci. Zaplavili ho totiž internetoví trollové, kteří se do něj podepisovali jmény fiktivních, historických i současných osobností.”

Musíme si už konečně zvyknout na to, že za pravdu se u nás bojuje lží, za lásku nenávistí a za toleranci netolerancí. Názorové oponenty není možné tolerovat, není možné s nimi diskutovat. Je nutné je vytlačit z veřejného prostoru, cenzurovat, přeřvat, potlačit, zašlapat, znectít a zničit. Jen tak můžou zvítězit ideály pravdy, lásky, demokracie, svobody a tolerance. Jasné? Habt acht! Offen! Marschieren!

ZDROJ: Fcb Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...