KLAUSFIALA
16.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Klause vyloučili z ODS, oznámil šéf strany Fiala

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Dalo se to očekávat a doba nám zřejmě přinese hodně nového a zajímavého. ODS se znovu rozštěpí a naopak umírající TOP se asi do ODS přižene jako „nová“ posila. Všemu tomu budou oba Klausové tj. exprezident a jeho syn přihlížet a uvidíme zda na to budou také reagovat. Zkusme malé shrnutí.

Prezident Václav Klaus a jeho rehabilitace

Je nutné si říci, že exprezident Václav Klaus svou nešťastnou amnestií nejenže ztratil volební kredit, ale ztratil i hodně příznivců. Na jednu stranu měl Klaus st. nepochybně pravdu, že pronásledování řady občanů k výslechům a soudům trvající i desítku let bylo šikanózní a často až nenávistné. O žádné trestné činy tam nešlo. Dva chebští komunální funkcionáři, které soud z absurdního obvinění zprostil po devatenácti letech jsou důkazem, jak špatně to v České republice funguje. Tady je nutné dát exprezidentu Klausovi pochvalný puntík.

Ten velmi nepochvalný se ale týká řady jmen, které si rozhodně žádný pardon nezasloužily. Pád důvěry ve Václava Klause st., se pak logicky promítl do jeho dalšího politického účinkování. Poté, co se s paní Bobošíkovou rozhodl spolukandidovat ve formaci nazvané „HLAVU VZHŮRU – volební blok“ byl jeho politický výbuch dokonán.

Evropský malér jménem Brusel

Je pravdou, že vymezování se exprezidenta Klause vůči Bruselu a jeho politice sice občany oslovilo a projevilo se v případě nezájmu o měnu euro, ale jinak jeho vývody ponechávaly občany chladné. Po pádu Nečasovy vlády pak ODS ztratila kredit i jako strana a od té doby živoří ve spektru deseti procent plus mínus. Některé tváře této strany jsou tak nepřijatelné, že přímý vítězný volební návrat ODS k moci je prakticky nepředstavitelný. Jistě, nabídka od hnutí ANO ke spoluvládě zde už přišla. Ale přijímat zákony proti estébákům a pak s nimi vstoupit do vlády by asi volič neskousl, byť by to vypadalo pragmaticky. Ale i pragmatismus musí mít alespoň nějakou morálku a nemůže se stát obhajobou pouhého kořištění funkcí. To by politické strany mohly uzavírat dohody i s lidmi z organizovaného zločinu. Také by to mohlo být navenek „pragmatické“.

Migrace jako zlom v Evropě

Rok 2015 znamenal v důvěře k Evropské unii zásadní změnu. Migrace s EU otřásla. Od tohoto času se změnila důvěra v EU v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Itálii, části ve Španělsku a ve Franci začaly protesty chudých žlutých vest. Britové to vzali zkrátka a nejenže odcházejí, ale i opozice připouští, že žádné návratové referendum nebude. Tedy zatím.

Za této situace se vymezení vůči politice Bruselu od exprezidenta Klause u voličů názorově mění a jeho syn to, co si voliči nezřídka myslí, říká otevřeně, nahlas a nevybíravě. Doba uhlazeného politického jazyka je pryč. Evropská politika prezentována Bruselem totiž dávno přestala být uhlazená. Je zákeřná, nedemokratická a protievropská.

Nová politická strana

Vymezení se proti bruselské politice je téma, na kterém se dá dnes postavit nová strana. Je to vymezení, které přitáhne voliče zleva, zprava i ze středu, neboť je to vymezení pro zachování národní existence, když suverenitu v plném rozsahu se zpět získat nepodaří. Ale jí ztráta ve složkách NATO není ztrátou, ale ziskem, její dílčí omezení v rámci fungující EU podle vzoru Evropských společenství (EHS) by také nebylo ztrátou, ale naopak v konečném součtu ziskem.

Prvním krokem je nutnost zrušit Lisabonskou smlouvu a absurdní pravomoci bruselských byrokratů. Ti nejenže ničí volný trh a táhnou celou EU do ekonomického pádu, ale především porušují základní pravidlo demokracie. Nemůže být výkonná moc a zákonodárná moc soustředěna v jednom nevoleném orgánu.

Vyloučený Klaus mladší

Václav Klaus mladší je dnes jediným politikem, kdo může postavit výraznou proevropskou a zároveň protibruselskou stranu. A není to oxymóron. S ideovou podporou exprezidenta Klause by to mohl být úspěšný projekt. Ukazuje se, že nálada českých voličů (a nejen českých) k takové volbě dozrála. Ale ani to nemusí znamenat úspěch. Protože jeden či dva na takový úkol nestačí a bez peněz je takový projekt odsouzen k zániku od počátku. Uvidíme, co oba Klausové v nové situaci předvedou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 036 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
130 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.