zemanhrad
21.10.2019
Kategorie: Společnost

Klaun

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Pan prezident Miloš Zeman byl hospitalizován v ÚVN na rekondiční pobyt. Mluvčí Hradu Ovčáček to označil za pravidelnou prohlídku. Podobnou v trvání několika hodin už absolvoval MZ v září. Tedy určitá pravidelnost tu opravdu je.

Pan prezident, dle svých vlastních slov, chce být v dobré kondici na oslavy státnosti 28.října. Po důkladném vyšetření mu byla zjištěna jen dehydratace a problémy s chůzí. Na žízeň mu byly aplikovány infúze, což je logické, ke zlepšení chůze byl pak vyměněn pravý bodyguard. Levý si jen přehodil zešmatlané boty. Takže doufejme, že se už nebude opakovat ona dehydratace a špatná chůze z legendární scénky u korunovačních klenotů. Ve špitále mu byla vyhrazena separé kuřárna pro lepší kondici a ostatní pacienti tak museli chodit kouřit na patologii. Aspoň na vlastní oči viděli, do čeho jdou.

Ano, dělám si z toho legraci, a vím proč. Stejnou srandu si ze svých občanů totiž dělá i prezident. Ať už sám, nebo ústy svého amplionu Ovčáčka. V září MZ prodělal kompletní vyšetření a dle lékařů i svého mluvčího je ve výborné fyzické i psychické kondici. Proto jede hned na to na rekondiční pobyt, po kterém mu lékař doporučí ještě tři dny odpočívat aby to vůbec rozdýchal. Asi se dostal do takové vrcholové formy, že to jeho vlastní tělo nedává. A přitom by stačilo jen říct, že prezident je v celkem dobré zdravotní formě úměrné jeho věku a pracovnímu vytížení. Jenže Hrad ze zásady nikdy nepřipouští žádný náznak drobné negace, omylu, či nedej Bože pochybení. To se raději bude soudit do krve s kde kým, nadávat kde komu takovými výrazy, že z toho zvrací i dřevorubci a Ovčáček zavaří hlídací program Twitteru.

Když se MZ rozhodl pro rachotu prezidenta umínil si, že bude jiný, originální, zkrátka prezident, jakého svět neviděl. A nutno říct, že se mu to svým způsobem i povedlo. Nechal se nazývat prezidentem spodních deseti milionů a prezident sjednotitel. Navzdory tomu už stihl pozurážet polovinu občanů a rozdělit národ takovým způsobem, jakým se to nepodařilo ani komunistům. V zahraničí je známý spíše jako hlavní postava asijského posměšného komiksu a také figurka z internetové videohry PussyWalk, ve které opilec s cigárem v hubě vrávorá a u toho nemístně kleje. Vše je pak podloženo kulisou jeho nejlepších hlášek. V rádiích s ním už raději ani nevysílají živé rozhovory před desátou večer a diskuze o něm se pravidelně svrhávají ve frašku plnou černého humoru a řízných bonmotů. Ta názorová občanská válka by se dala nejlépe charakterizovat jako školní příložníky versus francouzské hole.

A to je to, oč tu běží. Zatímco Václav Havel požíval obecné úcty, Václav Klaus jistého respektu, Miloš Zeman je už jen terčem obecného veselí. Nejlépe je to vidět na diskuzích pod články o jeho osobě. Diskutéři se v nich předhánějí v tom, kdo vymyslí šťavnatější fórek na jeho adresu. O nějaké seriózní debatě nemůže být ani řeč, stejně by byla o ničem. Co taky chcete vydebatovat na jeho vlastním výkladu Ústavy, vysvětlení, že Mynáře bez prověrky odvolá až po jeho dovolávání se donekonečna, či na jeho servilní lokajství směrem k totalitním vládám a protěžování komunistů a StBáků. A pokud se některý z jeho příznivců pokusí diskutující umravnit, vyvolá tím jen další salvu smíchu a sklidí několik ironických lajků za dobrý vtip. A tak ač se příznivci MZ všemožně křečovitě snaží ostatním vnutit, že veškerá kritika MZ je jen tupá nenávist k jeho osobě, všichni vědí, že o žádnou nenávist se nejedná a MZ je všem už jen pro smích.

Miloš Zeman, stejně jako Andrej Babiš, vsadil při budování svého mediálního obrazu na pozitivní agresi. Jenomže zatímco AB vytváří chytře zdání, že útočí protože se tím brání, MZ dává humpolácky najevo že útočí, protože ostatní jsou jen idioti nesahající mu ani po špagát trenclí. A ten propastný rozdíl v přístupu je dost znát. Zatímco AB by mnozí nejraději viděli v pruhovaném, MZ v klaunském i s rolničkami. S výběrem svého mluvčího to prezident taky nevyhrál. Jiří Ovčáček postrádá nejen jakékoliv charisma, ale i základní osobní živočišnost. A tak víc než muže činu připomíná spíše Červenáčka z Rychlých šípů po třiceti letech a jeho písemný projev je směsicí pubertální hysterie a Grebeníčkova DNA.

Rozhovory s prezidentem na TV Barrandov měly tento nepříznivý stav zvrátit a naservírovat živého prezidenta lidem přímo do obýváků, ložnic a kuchyní. Jenže průhledná figurka Soukupa, připomínající spíše umělohmotného Kena ze soupravičky Barbie na tripu a rádoby žoviální zemanův výraz tomu nasazují onu pověstnou korunu Consummatum est. Moderátor, v roli jestřába demokracie a všeho lidu, klade prezidentovi průhledné, rádoby záludné otázky na tělo, kterými velmože čistě náhodou nejenže nikdy nenachytá na švestkách, ale ke vší smůle mu jen nahrává na smeče. A Miloš Zeman odpovídá s chutí. Zpočátku hloupoučkému jakože moderátorovi opraví drobnou technickou chybku v dotazu a pak mu s otcovskou dobrotou vše vysvětlí tak, jako když táta poučuje vlastního synka o tom, že gravitační zrychlení neznamená to, za jak dlouho holka na party otěhotní.

Poslední věc prezidentova mediálního obrazu je jeho oficiální portrét. Tím vlastně MZ začínal. Chtěl opět zaujmout něčím výjimečným. A tak zatímco jeho předchůdci probodávali žáčky před tabulí komisním pohledem, MZ zvolil mnohaocasý výraz, který se dá vyložit různě. Od: svěř se taťkovi co bys chtěla vědět o sexu, přes: mám vás všechny u zádele, až po: dneska mi dejte pokoj, jsem narvanej koksem jak chvaletická elektrárna.

Některé top hlášky pod diskuzí o propuštění MZ z nemocnice po rekondici:

 • Vyměnili mu Varty za Duracell a teď vydrží bubnovat celou noc.
 • Zlepšila se mu chůze. Vyměnili sjetej gumovej špunt na holi.
 • Pry ho vystavi ve snemovne pri oslavach statniho svatku.
 • Vždyť to sám s Ovčáčkem přiznali, že to sledovali…odp: Sledovat cokoliv s Ovčáčkem je snad ještě horší, než dětské porno.
 • To je skvělé, že je pan prezident v dobré kondici. Z toho musí mít každý slušný a inteligentní člověk radost…odp: no musí, ale nemá.
 • Pan prezident je zcela zdráv. Proto je jeho zdravotní dokumentace vedena v režimu nejpřísnějšího utajení.
 • Raději ať mlčí v Lánech, než aby mluvil na Hradě.
 • Tak jsem si představil ten odpočinek : “Defibrilátor !!!! Rychle!!!! Ztrácíme ho!!!!! Puls? Jaký je puls?!!!!!!”
 • Neboj, zase ho vzkřísili.
 • Můj táta je o rok starší než Zeman a vypadá jako jeho syn . Teda nevlastní, protože je celkem inteligentní.
 • Vypadá dobře. Tak snad to tak vydrží do 28.
 • Zeman zakončil rekondiční pobyt v nemocnici vykouřením kartonu cigaret.
 • Trochu mu opláchli odrezovačem jeho železné zdraví.
 • První článek Ústavy : Prezident republiky se nesmí pomočovat.
 • Nyvlt dela co muze aby se dedkovi podobal, ale my ho stejne vzdycky prokoukneme!!!!
 • Omládli jsme! Hopsa hejsa do Brandejsa…
 • Problém je v tom, že vy ho prostě berete jako normální živou bytost.
 • Provozní kapaliny a filtry vyměněny. Jen ta řídící jednotka nějak blbne.
 • V nemocnicích se už zase muže kouřit? odp: Jenom ti, co podepsali protikuřácký zákon, jiní ne.
 • Ale vypadá jako kdyby byl 4 dny na zabijačce.

Vyberte svůj top, a příznivce MZ, kteří mne budou chtít za článek zpražit žádám, aby důsledně používali výrazů nenávist, hyenismus a nemůže rozdýchat demokratickou volbu, děkuji.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 673 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,63 out of 5)
Loading...
137 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)