EUVIR
10.4.2020
Kategorie: Politika

Klaníme se modle, aneb jak Unie zabila desetitisíce lidí

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Jistý nejmenovaný novinář ze Seznam Zprávy publikoval dne 7. dubna text s titulkem „Selhala Evropská unie v boji s koronavirem? Ne, spíše členské státy.“ Tento text nepokrytě obhajuje tristní a ničivé selhání evropské byrokracie (jako ostatně jakékoliv byrokracie) tváří tvář s pandemickou krizí koronaviru. Tvrdí, že Evropská unie se připravovala už dlouhodobě, že členské státy neposkytli pravdivé informace o stavu svého zdravotnictví, článek do nebe oslavuje jako jakousi formu spásy další přerozdělování miliard eur v rámci Evropské unie na zmenšení dopadů koronavirové krize. Pojďme se, ale podívat na to, že v článku se říká „A“, ale neříká se „B“.

 
Je zde hned několik „B“. Pojďme od konce. Finanční pomoc, dotace, kohezní fondy a podporu státům Evropské unie. Zastánci Evropské unie velice rádi vyzdvihují tuto podporu (jedno, zda v době koronavirové krize, anebo zda v době klidu) jako jakýsi dar Evropské unie, jako něco, co strašně pomáhá těm hloupým, zlým a xenofóbním národním státům, a že za to se musíme klanět modle Evropské unie. Zaprvé. Peníze, které obdržíme, nebyly vytisknuté. Jsou to peníze vybrané od NÁRODNÍCH STÁTŮ a daňových poplatníků. Pokud tedy Evropská unie z ničeho nic nenatiskla miliardy eur, pak je to jen přerozdělování peněz občanů Unie. Zadruhé, tyto dotace jsou obvykle zlodějna, a vždy je kolem nich korupce napříč institucemi a státy. Dotace jsou obecně o korupci a kazí morálku, trh i společnost, žijí z nich různí komedianti, divadelníci, neziskové elity, ale i superkorporace a oligarchové. Nejde tedy o žádné dobročinní.
 .
To je první „B“. Teď pojďme k tomu druhému. Citujeme z textu: „V rámci kritiky EU je nutné připomenout, že v oblasti zdravotnictví jí toho unijní smlouvy moc nedovolují – její role je vesměs zúžena na poradní, hlavní váha pandemie spadá na členské státy.“ A nyní citujeme docentku a ekonomku Ilonu Švihlíkovou z podcastu !Argument: „… Evropská komise v letech 2011, až 2018 poslala členským zemím celkem 63 dopisů a v nich jim doporučovala, aby snížili výdaje na zdravotnictví, případně aby jeho části zprivatizovali.“ To je to druhé „B“. Naprosté selhání Evropské unie, Evropské komise a Evropské centrální banky během poslední hospodářské krize, která fakticky trvá dodnes, vedlo k zběsilým neoliberálním léčbám a nezřídka ke snižováním výdajů ve zdravotnictví (ale i jiných důležitých sociálních sektorech), čímž docházelo i ke škrtům, které měly za důsledek nedostatečnou připravenost zemí na epidemie, nedostatek zdravotního materiálu, podstav zdravotního personálu a jiné obtíže.
 .
Až jednoho dne bude Evropská unie opět se bít do prsou, jak vše skvěle vyřešila, vše skvěle udělala (a výše uvedený novinář jen tak zmínil, že státy uzavřeli vnitřní hranice, ale oslavovala, že Evropská unie rychle uzavřela vnější hranice… jako fakt?!), až budou příště zase obviňovat Čínu a jiné země, raději jim – eurobyrokracii, korporatokracii a jejich stoupencům, připomeňme, že Evropská unie svými postoji a „doporučeními“ zabila desetitisíce svých občanů. Připomeňme, že k 6. dubnu je v zemích Evropské unie zhruba 55756 obětí koronaviru. Nejvíce v těch zemích, které prošli, či procházejí léčbou skrze „doporučení“ a „rozpočtovou zodpovědnost“ Evropské unie (Itálie, Španělsko, Francie).

 
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 779 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.