trumpkim
19.3.2018
Kategorie: Politika

Kim a Donald u jednoho stolu. Podaří se něco vyjednat?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

Bude setkání mezi severokorejským diktátorem a americkým prezidentem nakonec průlomem ve vzájemných vztazích?

 

To, co se zdálo ještě před několika měsíci či lety absolutně nemožné, nyní překvapivě nabylo reálných obrysů. Chystá se průlomová schůzka severokorejského diktárora Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa u jednoho jednacího stolu. A to i po tom, co si oba vzájemně vyhrožují, kdo je senilní stařec a kdo má větší červené tlačítko, Trump nyní dosáhl toho, čeho chtěl docílit těsně po svém zvolení, kdy chtěl sám inicovat tuto dvoustrannou schůzku a ke Kimovi přistupoval ještě značně nekriticky. 

Obě země se nyní na tuto velmi důležitou schůzku důkladně připravují, i když nelze dopředu říci, co od ní čekat. Jedno je zřejmé již teď, severokorejský režim svolil k setkání proto, že chce pravděpodobně zrušit či výrazně oslabit ekonomické sankce, které byly na režim uvaleny pro pokračující jaderné testy. Kim bude chtít také po Trumpovi záruky, že USA vojensky nenapadnou KLDR, a za to (možná) výrazněji omezí svůj jaderný program.

Zdůrazněme na tomto místě, že omezí, ale nezruší, protože tomuto stalinistickému skanzenu slouží jednak jako ,,obrana” před případným napadením ze strany USA, které není stále vyloučeno, a Kim si jím chce vynucovat po světovém společenství neustále nové ústupky. I když Trump věří, že může dojít k úplné denuklearizaci, není to příliš pravděpodobná varianta, zvlášť, když KLDR si jaderným programem utužuje (i když z našeho pohledu absurdně) režim jako takový.

Záleží tak především na schopnosti vzájemných vyjednavačských týmů, jestli setkání bude mít relevantní výsledky. Slabinou Trumpova týmu však může být to, že americká zahraniční politika je v Trumpově podání poněkud zmatečná, postrádající nějakou jasnou jednotící linku a promyšlenou strategii. Trump uzpůsobuje svou zahraniční politiku momentálním či aktuálním potřebám.Toho může využít právě Kim Čong-un a teoreticky dosáhnout více, než původně chce.

Výraznější omezení jaderného programu KLDR však nebude rozhodně zadarmo a Severokorejci budou zřejmě kromě oslabení ekonomických sankcí, které již tvrdě na KLDR dopadají, požadovat také omezení americké přítomnosti v Jižní Koreji. KLDR na každé společné vojenské cvičení reaguje značně podrážděně a vyhrožuje USA i Jižní Koreji likvidací. Bude tak záležet na Trumpovi, kam je i on se svým týmem ochotný s ústupky zajít.

Na výsledky očekávané schůzky bude s napětím čekat i Jižní Korea, ale i Japonsko, přes které se přehnala ,,Kimova raketa”. Je však také možné, že setkání nebude mít žádné výsledky a dojde k návratu ke statu quo. Ke schůzce je tak nutno přistupovat spíše střízlivě.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.