trumpkim
19.3.2018
Kategorie: Politika

Kim a Donald u jednoho stolu. Podaří se něco vyjednat?

Sdílejte článek:

SM

Bude setkání mezi severokorejským diktátorem a americkým prezidentem nakonec průlomem ve vzájemných vztazích?

 

To, co se zdálo ještě před několika měsíci či lety absolutně nemožné, nyní překvapivě nabylo reálných obrysů. Chystá se průlomová schůzka severokorejského diktárora Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa u jednoho jednacího stolu. A to i po tom, co si oba vzájemně vyhrožují, kdo je senilní stařec a kdo má větší červené tlačítko, Trump nyní dosáhl toho, čeho chtěl docílit těsně po svém zvolení, kdy chtěl sám inicovat tuto dvoustrannou schůzku a ke Kimovi přistupoval ještě značně nekriticky. 

Obě země se nyní na tuto velmi důležitou schůzku důkladně připravují, i když nelze dopředu říci, co od ní čekat. Jedno je zřejmé již teď, severokorejský režim svolil k setkání proto, že chce pravděpodobně zrušit či výrazně oslabit ekonomické sankce, které byly na režim uvaleny pro pokračující jaderné testy. Kim bude chtít také po Trumpovi záruky, že USA vojensky nenapadnou KLDR, a za to (možná) výrazněji omezí svůj jaderný program.

Zdůrazněme na tomto místě, že omezí, ale nezruší, protože tomuto stalinistickému skanzenu slouží jednak jako ,,obrana” před případným napadením ze strany USA, které není stále vyloučeno, a Kim si jím chce vynucovat po světovém společenství neustále nové ústupky. I když Trump věří, že může dojít k úplné denuklearizaci, není to příliš pravděpodobná varianta, zvlášť, když KLDR si jaderným programem utužuje (i když z našeho pohledu absurdně) režim jako takový.

Záleží tak především na schopnosti vzájemných vyjednavačských týmů, jestli setkání bude mít relevantní výsledky. Slabinou Trumpova týmu však může být to, že americká zahraniční politika je v Trumpově podání poněkud zmatečná, postrádající nějakou jasnou jednotící linku a promyšlenou strategii. Trump uzpůsobuje svou zahraniční politiku momentálním či aktuálním potřebám.Toho může využít právě Kim Čong-un a teoreticky dosáhnout více, než původně chce.

Výraznější omezení jaderného programu KLDR však nebude rozhodně zadarmo a Severokorejci budou zřejmě kromě oslabení ekonomických sankcí, které již tvrdě na KLDR dopadají, požadovat také omezení americké přítomnosti v Jižní Koreji. KLDR na každé společné vojenské cvičení reaguje značně podrážděně a vyhrožuje USA i Jižní Koreji likvidací. Bude tak záležet na Trumpovi, kam je i on se svým týmem ochotný s ústupky zajít.

Na výsledky očekávané schůzky bude s napětím čekat i Jižní Korea, ale i Japonsko, přes které se přehnala ,,Kimova raketa”. Je však také možné, že setkání nebude mít žádné výsledky a dojde k návratu ke statu quo. Ke schůzce je tak nutno přistupovat spíše střízlivě.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.