nova
31.10.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Kellnerova trefa do černého

Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

Nákup TV NOVA, patřící americké CME, považuji za současného stavu našich mainstreamových (veřejnoprávních, Bakalových, Lukačevičových …..médií) za skutečný průlom. Nechci být přehnaně optimistická, ale domnívám se, že Petr Kellner, který mnohokrát prokázal jasnozřivé ekonomické a politické myšlení (něco v dnešní době téměř nevídaného), je si vědom toho, že velká část populace, nespokojená se současnou jednostrannou ideologickou propagandou, která naprosto devastuje kritické myšlení člověka, jakoukoli jeho snahu vrátit především zpravodajství a publicistice nestrannou, pluralitně vyváženou, objektivnější podobu, výrazně ocení.

Kellner má výhodu v tom, že o nejpočetnější většinu diváků nemusí svádět tuhý boj. Nova, která si léta drží nejvyšší diváckou sledovanost, ji už má. Tato již tak vysoká sledovanost se dá promyšlenými změnami především v dosavadním zpravodajství Novy, které nikoho neurazí ani nenadchne, výrazně zvýšit. Jeho dosavadní podnikatelské kroky svědčí o osobní odvaze i obdivuhodném smyslu pro výhodné investice.

TV Nova takovou výhodnou investicí je. Zvýšit její dosavadní masovou sledovanost (a tím i příjmy z reklam a jiných aktivit, které TV Nova přinášejí zisk) není podle mého soudu nic nemožného. Přestože Petr Kellner zatím prohlašuje, že žádné podstatné programové změny nechystá, bylo by překvapením, kdyby je neudělal. Zejména v již zmíněné oblasti zpravodajství a publicistiky.

Po kvalitním zpravodajství a publicistice divácká populace, ať už si to uvědomuje nebo ne, přímo hladoví (viz. příspěvky na sociálních sítích, diskuze k článkům apod.). Průzkumy veřejnoprávních médií, z nichž obě, jak ČT tak Čro, vycházejí jako nejdůvěryhodnější, nejobjektivnější, nejpravdivější, nejvyváženější a nejsledovanější, jsou zmanipulované. Už proto, že si je zadávají samy veřejnoprávní instituce a otázky respondentům jsou formulovány manipulativně, tak, aby z nich obě veřejnoprávní média vyšla jako nezpochybnitelný vítěz (není se co divit, když si sama tyto průzkumy zadává a platí z peněz koncesionářů).

Takové průzkumy nejsou a nemohou být relevantní, byť je veřejnoprávní média za průkazné a relevantní vydávají. Pevně věřím, že si tuto skutečnost uvědomuje i Petr Kellner a ve svém zájmu i v zájmu nás všech podnikne zásadní kroky ke zlepšení zpravodajství a objektivní informovanosti diváka. Veřejnost by to jen uvítala. Stejně tak věřím, že si je pan Kellner vědom propastné mezery v nabídce v českém mediálním prostředí a že s s intuicí a intelektem sobě vlastním, této skutečnosti využije. Odměnou by mu byly nejen finanční získy, ale především vděk českého diváka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 909 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.