nova
31.10.2019
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Kellnerova trefa do černého

Loading...
Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

Nákup TV NOVA, patřící americké CME, považuji za současného stavu našich mainstreamových (veřejnoprávních, Bakalových, Lukačevičových …..médií) za skutečný průlom. Nechci být přehnaně optimistická, ale domnívám se, že Petr Kellner, který mnohokrát prokázal jasnozřivé ekonomické a politické myšlení (něco v dnešní době téměř nevídaného), je si vědom toho, že velká část populace, nespokojená se současnou jednostrannou ideologickou propagandou, která naprosto devastuje kritické myšlení člověka, jakoukoli jeho snahu vrátit především zpravodajství a publicistice nestrannou, pluralitně vyváženou, objektivnější podobu, výrazně ocení.

Kellner má výhodu v tom, že o nejpočetnější většinu diváků nemusí svádět tuhý boj. Nova, která si léta drží nejvyšší diváckou sledovanost, ji už má. Tato již tak vysoká sledovanost se dá promyšlenými změnami především v dosavadním zpravodajství Novy, které nikoho neurazí ani nenadchne, výrazně zvýšit. Jeho dosavadní podnikatelské kroky svědčí o osobní odvaze i obdivuhodném smyslu pro výhodné investice.

TV Nova takovou výhodnou investicí je. Zvýšit její dosavadní masovou sledovanost (a tím i příjmy z reklam a jiných aktivit, které TV Nova přinášejí zisk) není podle mého soudu nic nemožného. Přestože Petr Kellner zatím prohlašuje, že žádné podstatné programové změny nechystá, bylo by překvapením, kdyby je neudělal. Zejména v již zmíněné oblasti zpravodajství a publicistiky.

Po kvalitním zpravodajství a publicistice divácká populace, ať už si to uvědomuje nebo ne, přímo hladoví (viz. příspěvky na sociálních sítích, diskuze k článkům apod.). Průzkumy veřejnoprávních médií, z nichž obě, jak ČT tak Čro, vycházejí jako nejdůvěryhodnější, nejobjektivnější, nejpravdivější, nejvyváženější a nejsledovanější, jsou zmanipulované. Už proto, že si je zadávají samy veřejnoprávní instituce a otázky respondentům jsou formulovány manipulativně, tak, aby z nich obě veřejnoprávní média vyšla jako nezpochybnitelný vítěz (není se co divit, když si sama tyto průzkumy zadává a platí z peněz koncesionářů).

Takové průzkumy nejsou a nemohou být relevantní, byť je veřejnoprávní média za průkazné a relevantní vydávají. Pevně věřím, že si tuto skutečnost uvědomuje i Petr Kellner a ve svém zájmu i v zájmu nás všech podnikne zásadní kroky ke zlepšení zpravodajství a objektivní informovanosti diváka. Veřejnost by to jen uvítala. Stejně tak věřím, že si je pan Kellner vědom propastné mezery v nabídce v českém mediálním prostředí a že s s intuicí a intelektem sobě vlastním, této skutečnosti využije. Odměnou by mu byly nejen finanční získy, ale především vděk českého diváka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 741 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.