absurd1
24.9.2020
Kategorie: Společnost

Když vládní nekompetence a přehnané zásahy začnou být smrtonosné

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Jste připraveni na absurdity tohoto týdne? Zde je páteční souhrn nejsměšnějších příběhů z celého světa, které jsou hrozbami pro vaši svobodu a rizikem pro vaši prosperitu.

Dnes začneme určitými příběhy, které nejsou zábavné, ale prostě tragické.

Nenarozené děťátko zemřelo kvůli absurdním předpisům Covidové karantény

Toto zdůrazňuje smutnou realitu drcení základních práv lidí.

Před několika týdny nosila žena v Austrálii dítě, když se ukázalo, že potřebuje vysoce specializovanou lékařskou péči.

Bohužel v jejím malém městečku Ballina ležícím v australském státě New South Wales nebyla k dispozici dostatečná lékařská péče k ošetření jejích komplikací s těhotenstvím.

Ballina je velice blízko hranici sousedního státu Queesland, kde jsou dost těsně u ní dvě velkoměsta – Gold Coast a Brisbane.

Před Covidem by tu ženu prostě rychle do jednoho z velkoměst v sousedním státě se špičkovou zdravotní péčí převezli.

Teď ale Australané už nemohou cestovat přes hranice svého státu bez speciálního vládního povolení.

Ženě řekli, že bude muset podstoupit 14denní karanténu jen proto, že překročila hranice státu, než se jí dostane přístupu ke zdravotní péči v Queeslandu. Neuvěřitelné.

To byla zjevně neakceptovatelné. Takže její další nejlepší možnou volbou bylo letět do Sydney (které je na opačném konci New South Wales, tj. státu většího než Texas). Až na to, že další let tam byl až o ŠESTNÁCT HODIN později.

Netřeba už říkat, že té péče, kterou potřebovala, se jí včas nedostalo, a jedno ze dvou dvojčat v důsledku těchto cestovních restrikcí zemřelo.

Říkají, že všechny ty karantény stojí za to, pokud zachrání alespoň jeden život.

Ale co ty životy, které si vyžádají karantény?

K přečtení tohoto příběhu v úplnosti klikněte sem.

Američanům hrozí pokuta 569 000 $ a šest měsíců žaláře za vyhlídkové zážitky v Kanadě

Kanada je v současnosti pro většinu Američanů kvůli COVIDU uzavřená.

Výjimka ale Američanům umožnila, aby přes Kanadu jezdili na Aljašku.

Pravidla stanovují, že cestující musí do svého místa určení jet po té nejpřímější trase a zastavovat jen kvůli nezbytnostem jako jídlo a benzín.

Ale jeden zosnovatel zločinu se nevydal po nejpřímější trase a místo toho se rozhodl si prohlédnout národní park u cesty.

Jakmile bylo jeho auto s poznávací značkou z Ohia ohlášeno policii ve vyhlídkové gondole v Suphur Mountain, tak byl zatčen.

Takže jasně nějaký statečný hrdina si tohoto podlého teroristy všiml a zachránil své spolu-Kanaďany bonznutím tohoto muže úřadům.

A tomu teď hrozí 569 000 $ pokuty plus šest měsíců žaláře. Protože se zastavil v parku.

K přečtení tohoto příběhu v úplnosti klikněte sem.

Univerzitnímu profesorovi zrušili jeho místo za dívání se na pro-policejní demonstraci

Studenti v Skidmore College bojkotují profesora umění Davida Petersona a požadují jeho vyhození.

A jeho zločin? Díval se asi 20 minut na pro-policejní protest „podpořte modré“.

Peterson se ve skutečnosti demonstrace neúčastnil, nenesl transparent a ani pro-policejní tričko. Prostě se jen krátce podíval na pro-policejní protesty (i proti-protesty) v jeho vlastní komunitě a pak šel s manželkou na večeři.

Takže už i jen vyslechnutí neosvícených názorů je teď už ideozločinem. A jenom to v těchto dnech stačí, abyste přišli o kariéru.

K přečtení tohoto příběhu v úplnosti klikněte sem.

Soud udělil neprovdané ženě 50 000 $ měsíčně alimentů pro ni

V Ontariu udělil soud ženě 50 000 $ manželské podpory měsíčně po příští desetiletí.

Divnější na tom ale je, že ona žádného manžela neměla. Nešlo o žádný rozvod, protože za muže, který jí teď musí platit výživné, se nikdy neprovdala.

Tato žena a bohatý podnikatel, kterého škubala, když s ním roky randila, nebyli nikdy oddáni.

Nikdy spolu ani nežili a neměli spolu žádné děti.

Soud ale řekl, že byli stejně podle „zvykového práva“ oddáni.

Je ironií, že soud použil skutečnosti, že v dobách, kdy spolu randili, na ní utratil takovou spoustu peněz, že je to důkaz toho, že by měl ve své podpoře pokračovat.

K přečtení tohoto příběhu v úplnosti klikněte sem.

Americká Celní a pohraniční stráž zabrala ‚podvrh‘ Apple sluchátek

V klidu a oddechněte si, vaše vláda se snaží vás chránit zlým nebezpečím, které na vás číhá všude po světě.

Podle oficiálního tiskového prohlášení Celní a pohraniční stráže USA (CBP) „zabrali její celníci podvrhy 2 000 letištních sluchátek Apple z Hong Kongu určeného pro Nevadu ve skladu ležícím na Mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho (v New York Cit.“

CBP se tím začala vychloubat na twitterovém účtu, že tyto ‚podvrhy‘ sluchátek by stály skoro 400 000 $ USD.

Ukázalo se ale, že ta sluchátka ve skutečnosti NEBYLY podvrhy. Ve skutečnosti to ani nebyly sluchátka Apple.

Tato sluchátka náležela jinému výrobci mobilních telefonů zvanému OnePlus. Mohli byste si myslet, že celníci by měli být schopni to poznat vzhledem k tomu, že ta sluchátka měla ve skutečnosti na krabicích vytištěno „One Plus Buds“!

Není jasné, zda jsou celníci, kteří tato sluchátka zabavili, úplně negramotní nebo si nedovedou představit svět, kde by mohly existovat i jiné společnosti mobilní telefonie kromě Apple.

(OnePlus je ve skutečnosti dost veliká společnost, co loni vyprodukovala 1,4 miliardy $ výnosů…)

OnePlus ale tento týden dost s humorem reagovala na tweet CBP prohlášením: „Hej, vraťte nám je zpátky!“

Mohli byste si myslet, že ten příběh tím končí a CBP uzná chybu. Ale ne.

CBP říká, že to je na jejich svobodném uvážení, zda taková sluchátka porušují značku Apple, takže si zabrané produkty nechají.

To je naprosto směšné a není mi jasné, zda tato agentura vůbec chápe, co to obchodní značka ve skutečnosti je. A jestli tady byla problémem ‚obchodní značka‘, tak by to původní tiskové prohlášení této agentury mělo uvést. Ale místo toho ta sluchátka nazvali podvrhy.

Také je dost zajímavé, že nedošlo k žádné soudní intervenci proti OnePlus, k žádnému soudnímu příkazu a ani k žalobě.

Ano, ani Apple (jehož ‚obchodní značka‘ byla údajně porušena) si nemyslí, že to je problém. Apple má sluchátka. OnePlus má sluchátka. Tak se dobře obchoduje.

K přečtení tohoto příběhu v úplnosti klikněte sem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 237 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.