7.12.2012
Kategorie: Politika

Když vládne mafie

Sdílejte článek:

ZDROJ: DAVID DVOŘÁK (BLOG.IDNES.CZ)

„Je to již pár let, co jsme Vám lhali tak, až jste nás zvolili… A musím říct, že jste zvolili správně“. Nějak podobně by klidně mohl začít novoroční projev premiéra.

Být učitelem, měl bych problém vysvětlit žákům, proč se ve prospěch státu vzdáváme části osobní svobody a platíme daně. V dřevních dobách byl jeden z hlavních důvodů pro vznik státu zajištění bezpečnosti a nastolení/zajištění práva. Následně se přidaly požadavky další – požadavek na infrastrukturu (doprava), na solidaritu v nemoci (zdravotnictví), na solidaritu v době nezaměstnatelnosti (důchodové zajištění) atd. A kde jsme dnes?

U moci je parta mafiánů, kteří se zaštiťují tvrzením, že byli demokraticky zvoleni. Pravda je ovšem taková, že nás voliče podvedli. Jen stručně – TOP09 měla mít ve volebním programu heslo „Zvedneme Vám daně až se prohnete“, ODS pak před volbami měla hlásat, že pro boj s korupcí má na kandidátce členy odsouzené (zatím nepravomocně) za korupci a obě strany pak měly dát ve známost, že pro udržení koryt se spoji s nikým nevolenou stranou o pár členech … Pokud by i za těchto podmínek dostali ve volbách většinu hlasů, pak ano – pak by mohli prohlašovat, že byli demokraticky zvoleni a že mají mandát pro to, co dělají. Každý ale vidí, že král je nahý, ačkoliv dvořané prohlašují, že jest oblečen. Byla by to celkem sranda, kdyby to nebylo za naše peníze…

Platíme pořádně vysoké daně – a kdo si myslí, že daně neplatí, protože na výplatní pásce má v kolonce „Daň z příjmu“ krásnou „0“, žije v těžkém omylu. Reálná daňová zátěž je někde kolem 65% – každým nákupem benzínu/nafty/alkoholu/cigaret atd. odvádíme spotřební daň a daň z přidané hodnotu (DPH), každý nákup v obchodě je zatížen DPH. Tedy – vyprodukuji-li něco v hodnotě 100 Kč užiji si pro sebe pouze 35 Kč. Zbytek odevzdám do společné státní kasy. Domnívám se, že problémem není až tak výška daní, ale jejich rozkrádání. I kdyby byla daň 100 korun a ty někdo ukradl, pak mám za to, že jako daňový poplatník jsem neodevzdal daně ve prospěch společné věci (státu), ale byl jsem okraden zlodějem. A je mi celkem jedno, pokud ten zloděj prohlašuje, že nic neukradl, že jen podepsal nevýhodnou smlouvu … Zlodějna zůstane zlodějnou, ať ji nazveme jakkoliv. Ale vraťme se k tématu ..

Armáda – na vojáky peníze nemáme, ale na nákup nejdražších/předražených letadel (pandurů) na světě je peněz dost. Platíme silniční daň (firmy) dálniční daň (dálniční známky od nového roku pro jistotu ještě jednou zdaněné 20%) a přitom jezdíme po „hopsastrasse“ ať už se pyšní označením „D“ jako dálnice nebo se jedná o obyčejnou cestu nižší třídy. Opět – doprava nemá na nic peníze, jen na proplacení nejdražších/předražených staveb je peněz dost. Zdravotnictví – už si platíme i amalgámové plomby, ruší se lůžka a celé nemocnice, protože nejsou peníze. Ovšem opět – jak na co. Na nějaký ten nevýhodný nákup je peněz dost, naposledy IZIP – 65 mil. Kč měsíčně za nic…. Kdo se IT pohybuje, tak ví, že je to relace, jako kdyby rohlík stál 10.000,- Kč. Prostě nesmyslná částka kradená (stále) z našich peněz. Důchody – denně jsme tiskem masírováni, že státní důchod s největší pravděpodobností bude někde blízko oné krásné „0“, že si máme spořit (zajistit se) sami. A slavná důchodová reforma? Vždyť to není nic jiného něž zákonem zajištěná krádež za bílého dne. Kdysi se mluvilo o tzv. „červené nule“ – tj. stát měl garantovat, že pokud fond zkrachuje, pak klienti tohoto fondu dostanou zpět aspoň to co za ta léta vložili a přijdou jen o výnosy/úroky. Nějak se ta „červená nula“ vynulovala :-). Zkrátka je to bysnys pro mafii, kdy výběrčí ví, že takových cca 30 let bude jen inkasovat a vyplácet by se mělo (možná, snad) za nějakých cca 30 let. Jen dodávám, že žádná měna za existence českého státu neměla životnost delší třiceti let. Jinými slovy, je to nachystáno tak, že budeme přispívat do fondu a po jeho vytunelování to zacáluje daňový poplatník znovu – přece stát nenechá umřít hlady spořivce co si 30 let uvědoměle spořili na důchod. Nikdo za nic nebude moci, zůstane jen pár nevýhodných smluv a několik křišťálově bohatých mafiánů. K aktuální situaci – ještě neplatíme zvednuté DPH, ale už je na světě další miliardová smlouvička. Po registru vozidel a systému sociálních dávek je na řadě ministr Jankovský s řádně předraženým monitorovacím systémem.

Všechno to je podle stejné šablony : chyba úředníka – nevýhodná smlouva – nevypověditelná nebo vypověditelná s nesmyslnou sankcí – nečekané zbohatnutí lidí, kteří se motali kolem přípravy smlouvy – konstatování, že nevýhodná smlouva je chyba jednotlivce – úvahy nad zvýšením výběru daní, aby bylo na další zlodějny. O vymáhání způsobené škody nepadne ani zmínka (museli by pozavírat sami sebe). Nějak se přestávám orientovat, proč vlastně máme ty daně platit …. kde je rozvoj základních funkcí státu.

A pokud si občané nalevo myslí, že po volbách nastane ten pravý ráj, pak dopředu říkám, že k lizu se nedostane žádná parta Mirků Dušínů. Jsou připraveni členové dalších dvou rodin – aby se rozeznali tak jedni mají na klopě  třešně, druzí růži. Jen připomenutí – oranžovou rodinu vede capo, který nikdy nepracoval a náhrady si odklonil na zaplacení bytu. To mu ale nebrání rvát se za pracující a moralizovat nad zlodějnami. Ti s třešněmi jsou formálně proti kapitalismu a vykořisťování, ale nejvyšší členové této rodiny jsou „státními“ kapitalisty jak víno. A proč státními – odpojte je od státních smluv a většinu opustí neobyčejné štěstí v jejich byznysu.

Nějak začínám chápat proč komunisti v r. 1948 vyhráli a proč vyhrají i v příštích volbách.

A co jsem chtěl článkem říct – spása nepřijde ani zleva ani zprava. Jediná pomoc je aktivita voličů a uvědomění si, že jsme okrádáni společně. A po dobu, než se s mafií u moci vypořádáme, bychom měli zapomenout na takové drobnosti, jako je pravo-levé chápání světa. Napřed je třeba se zbavit společného nepřítele – společně.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.