BABISHAVLICEK
1.8.2020
Kategorie: Politika

Když vláda lže, až se práší

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Už máme zase komunistickou vládu. Čím se liší od těch jiných? Především tím, že nepřetržitě lže, falšuje čísla a statistiky, aby dokázala, že dělá všechno správně, a v zájmu „našeho lidu.“
Vláda rozhazuje mezi dav peníze daňových poplatníků jako císař pán, když jede po korunovaci v kočáře, bez ohledu na to, jaký to má smysl. Z cizího přece krev neteče.

Občan jí nevěří a navzdory přesvědčováni si myslí, že pravda je opačná než taková komunistická vláda tvrdí. Dochází tak paradoxně k situacím, že i kdyby řekla náhodou něco pravdivého, nikdo tomu nevěří.

Ministr průmyslu a obchodu, dopravy a bůhví ještě čeho všeho, Karel Havlíček podepíše smlouvu s generálním ředitelem ČEZu Benešem o dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Podle vlády je prý výhodná.

Opačný názor ale zastává zástupce minoritních akcionářů Michal Šnobr, který vládě vyčítá netransparentnost. Domluvená cena 160 miliard je podle Šnobra nesmyslná, bude nejméně dvojnásobná, tzn. 320 miliard, ale spíš více. V Evropě prý nikdo není schopen postavit plánované bloky v Dukovanech za méně než 400 miliard korun. „Jsme jediná země, jež tvrdí, že postaví jadernou elektrárnu v reálném čase a za peníze, které jsou poloviční až třetinové proti skutečnosti. Nikde jinde takové idioty nenajdete, v tom jsme naprosto výjimeční,“ prohlásil na Investičním fóru Šnobr, který se energetickému trhu věnuje 25 let.

Tendru na dodavatele se prý budou moct zúčastnit i ruské či čínské firmy, přesto, že sama vláda, respektive její tajná služba, hovoří o potencionálním bezpečnostním riziku účasti těchto firem.

Vláda navíc nemá výstavbu jaderných bloků projednanou s Evropskou unií, takže jakákoliv smlouva zatím nemá žádnou relevanci. A aby to vláda ještě více zamlžila, začíná v poslední době mluvit o tom, že se nejedná o „dostavbu“ bloků, jak tomu bylo doposud, ale o „výstavbu“ nové jaderné elektrárny na místě té staré.

Není jednoduchá ta přestavba,“ říkával Jakeš ve svém slavném projevu na Červeném Hrádku, „a také se v ní ne každý dost vyzná.“

Když vláda vytrvale straší obyvatelstvo koronavirou pandemií, která podle odborníků žádnou pandemií není, začaly být sousední státy nervózní a několik z nich logicky zařadilo Českou republiku mezi rizikové země. To se samozřejmě vládě nelíbilo. A tak udělala takový kouzelnický trik. Prý změnila metodiku registrace nakažených a ejhle, počet nemocných klesl na polovinu a Česká republika se zase vrátila mezi bezpečné státy.

Jak jednoduché, milý Watsone. Prý byli příslušní zdravotníci zavaleni prací a zapomněli vymazat čísla již uzdravených. A aby se veřejnost příliš nezajímala o uváděná čísla, předhodila jí vláda hračku — barevný semafor.

Průhlednou zástěrku, jak přihrát ještě více peněz ze státní kasy oligarchům, vymyslela ministryně Dostálová. Prý chce podporovat zmírající turistický ruch, a tak její ministerstvo pro místní rozvoj utratí více než dvě miliardy korun za reklamu na dovolenou v Česku v médiích, na internetu a billboardech. V návrhu se uvádí, že prostředky by měly být rozděleny tak, že 1,1 miliardy korun by dostala tištěná média, 700 milionů by šlo do televize a 300 milionů do rádia a 200 milionů do outdooru.

Nejvýznamnější část prostředků by tak připadla největším vydavatelstvím jako je CZECH NEWS CENTER Daniela Křetínského, MAFRA, patřící do holdingu Agrofert, vlastněného premiérem Andrejem Babišem a VLTAVA LABE MEDIA Marka Dospivy.

Paradoxně nejméně by tak dostala malá a nezávislá média, která nemají silné finanční zázemí a naopak by podporu potřebovala ze všech nejvíc, protože ve skutečnosti jsou současnou situací nejvíce ohrožená. Výpadky příjmů z inzerce jsou pro ně mnohem citelnější a ohrožující jejich existenci než u velkých mediálních domů.

Zřejmě 120 milionu, které ročně proinzeruje státní podnik Česka pošta v deníku MfD nestačí. Ale potřebuje Česká pošta tak masivní reklamu? Nestačilo by, kdyby ten přežívající socialistický moloch jen o něco zlepšil své služby?

Fakt si z nás někdo nedělá legraci?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 443 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.