babisjermanova2
30.5.2020
Kategorie: Společnost

Když ty vládní pohlaváry posloucháte, tak si říkáte … mají nás za nesvéprávné?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAKdyž ty vládní pohlaváry posloucháte, tak si říkáte – mají nás za nesvéprávné? Jsou si vědomi, že už je nic neohrozí, tak si dovolí všechno? Nebo jsou prostě drzí a teď už i přitvrzují?

Poměrně v tichosti zatím zanikla zpráva, že ministerstvo dopravy zadávalo bez výběrového řízení reklamu firmě Mafra patřící do svěřenských fondů Andreje Babiše. Ta zakázka měla hodnotu zhruba 112 milionů korun. Vzpomeňte si na rodeo kolem bytu Stanislava Grosse za pár mega. Dnes je to už suma, která asi s ohledem na miliardové dotace nikoho nerozhází.

Když na to byl premiér Babiš v Poslanecké sněmovně interpelován poslancem Blahou byla odpověď následovná: „Vy stě primátor, nebo starosta? Vy stě starosta Uherského Hradiště, ne? Zapomněl jste mi poděkovat za tu věznici, kterou jsem si od vás vzal. O které jste mluvili dvacet let a nic jste neudělali. Měl jste mi poděkovat. Vy jste starosta a když jste končili v roce 2013, tak jste měli 601 milionů a 2019 už 744 milionu ročně. Díky mě, pane kolego. Protože jsem byl výborný ministr financí a vybral jsem ty daně. A kontrolní hlášení. A proč to děláte, proč se mě ptáte na nesmysly?“

To zní jako – měl bys políbit prsten a být zticha! Premiér pak debatu zakončil tím, že ODS nechala v minulých letech České dráhy rozkrást a mluvil o dalších údajných pochybeních občanských demokratů.

Byla ta odpověď arogantní? Přezíravá? Nabubřelá? Ono to už vyznívá, že pan premiér říká, že ODS přeci kradla víc, takže tyhle drobné by se přeci měly přehlížet.

Když jeho poslanci předložili návrh, aby supermarkety prodávali povinně 85% českých potravin, tak k tomu se pro reportérku televize Prima CNN vyjádřil: „Prosím vás, nedělejte ze mě pitomce. Mám střet zájmů, jak ráda říkáte. Nebudu se k tomu vyjadřovat. Dal jsem na to svůj názor. Na klubu jsem řekl, že tenhle návrh poškozuje mě a mou bývalou firmu.

Pan premiér nám neřekl, že se domnívá, že zákon je pro Česko dobrý kvůli tomuto, nebo špatný kvůli tomuto. Ale že on kvůli možnému podezření z podjatosti k tomu nebude nijak hlasovat.

Pan premiér nám řekl něco jiného. On nám řekl, že je proti, protože to poškozuje jeho a jeho bývalou firmu. A to je přeci prvotní! Střet zájmů pan premiér ale rozhodně nemá.

A na závěr středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Záchranářka ze Zdib Veronika Brožová popsala vlastní zkušenost s nedostatkem ochranných prostředků v době vrcholu koronavirové krize. Víme všichni, jak chaoticky to probíhala, až si nakonec musel národ šít sám. Vyjádření záchranářky otisklo jedno středočeské periodikum.

A co paní hejtmanka? Na záchranářku podala trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy. Na tu záchranářku, která byla v první linii a bez ochrany. To je jako jít do jaderného reaktoru v pláštěnce. Je jasné, že se asi nic nestane. Ale účelu bylo dosaženo. Kolegové a kolegyně paní Brožové se bojí mluvit a sémě strachu bylo zaseto. A o tom to je!

Pikantní je to oznámení za šíření poplašné zprávy. Ta samá paní hejtmanka totiž uveřejnila svého času tu děsnou zprávu, jak nám Němci zadrželi na hranici náklaďák s ochrannými pomůckami. Nakonec se ukázalo, že nějaký náklaďák sice na hranici zadržen byl, ale ta hranice byla německo-holandská, a byla to práce holandských úřadů.

Omluvila se paní hejtmanka nějak hlasitě a veřejně? Podal na ní někdo trestní oznámení?

Na druhé stránce bychom se možná měli začít školit a v životě takto bez skrupulí vůči svým sousedům také postupovat. Vždyť už dnes tyto praktiky vyhovují 35% voličů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 194 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.