kuciakvrazda
5.3.2018
Kategorie: Společnost

Když smrt smrdí…

Sdílejte článek:

IN

Slovensko se otřásá v základech. Vražda redaktora média Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové odstartovala vládní krizi, jejímž úkolem není nic jiného, než svrhnout předsedu vlády Fica. Dalším velmi ohroženým druhem je ministr vnitra Kaliňák.  

 

Násilná smrt kohokoliv je vždy něčím, co zaujme veřejnost. Jsou lidé, kteří svými činy jdou tomuto úkazu naproti, což platí především pro zločince. Ale i investigativní novinář musí počítat s rizikem, které znamená jeho profese. Kdokoliv, kdo pátrá po nekalostech především v oblastech, kde vládnou peníze, sbíhají se nitky moci a rozhoduje se o osudech lidí, musí předpokládat, že dráždí kobru bosou nohou. Existují mechanismy, které dokážou udržet při životu i ty nejaktivnější pátrače a hledače pravdy, nicméně Kuciak není prvním novinářem, který doplatil na svou ochotu riskovat. Podobný osud mívají i policisté, případně poctiví úředníci. Nelze tedy říct, že by se na Slovensku stalo něco, co bychom neznali, i když většinou ze zahraničí nebo z filmů.

Připomeňme si skutečnost, kterou je neuvěřitelný počet úmrtí kolem kariéry politického klanu Clintonů, dále si je třeba uvědomit represi, kterou prožívají známí autoři odhalení ne zrovna chvályhodných aktivit především amerických tajných služeb a vlád  E.Snowden a J.Asagne. Také u nás docházelo v minulosti k nepříliš často objasněným úmrtím, což se týká i okolí samotného předsedy vlády Babiše. Mnoho informací nasbíral i známý kmotr Mrázek a je velmi pravděpodobné, že právě to se mu stalo osudným. Zločinecké organizace jsou velmi často přímo svázané s politickou scénou a každý, kdo je ohrožuje, se stává nepřítelem a terčem zároveň.

Vše výše uvedené je všeobecně známé. Likvidace těch, kteří ohrožují zájmy elit, jsou různé. Někdy stačí dotyčné dehonestovat, jindy zbavit funkce, nařknout z přečinu či trestného činu, v krajním případě dochází na vyhrožování, fyzické násilí a v tom nejhorším na smrt. Mafiánské praktiky mají své důsledky a boj s nimi taktéž.  Daleko zvláštnější je však to, co se děje kolem vraždy mladého páru nyní. Nejde ani tak o vyšetřování, jako spíše o politické pozadí celé události. Rychlost, se kterou se začaly pořádat demonstrace a protesty proti slovenskému předsedovi vlády Ficovi, a to dokonce v zahraničí, je jaksi podezřelá. Možná to zní všelijak, ale zdá se, že vražda se vůbec nemusela týkat hledání pravdy, ale byla účelová a připravená. Aktivita neziskovek je vždy podezřelá, když se navíc děje organizovaně v několika zemích najednou a důvodem je smrt jednoho mladého novináře, je cítit jistý zápach. V podstatě to vypadá jako přiznání se. Není totiž běžné, aby takováto událost měla takový význam. Připomíná to smrt studenta na Národní třídě v roce 1989, která nebyla, nicméně vedla k změnám v celém Československu. Teď má odstartovat změny na Slovensku vedoucí k převzetí moci. Kým, je li na pozadí opět Soros, to je vcelku jasné.

Ať už Kuciaka s přítelkyní zastřelil kdokoliv, důvod mělo jistě více lidí, jejich smrt bude nyní zneužita, a pokud se nepodaří chytit rychle skutečné pachatele, další spekulace povedou k velkým změnám v rozložení sil v bratislavském podhradí. O tom svědčí i smuteční patos prezidenta Kisky kolaborujícího s Bruselem, který vycítil příležitost, jak se dostat zpět na koně. Jeho vítačské nálady jsou v symbióze s názory Sorose a jistě udělá vše proto, aby z nynějšího stavu věci vytřískal co největší politický kapitál.  

To, co se děje v celé Evropě, hraničí se ztrátou rozumu a smyslu. Násilí je součástí dění, do vládních postů a do parlamentů se dostávají lidé, o jejichž morálních a vědomostních kvalitách lze s úspěchem pochybovat. Za řečmi o solidaritě a pomoci se odehrává tvrdý boj o moc a peníze. Jestliže bezpečnost miliónů žen a dětí není pro elity vůbec důležitá, byla by smrt jednoho novináře a jeho přítelkyně v podstatě nepodstatná, tedy nemá li od počátku sloužit k něčemu jinému. Slováky možná čeká drsné jaro.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 214 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...