kuciakvrazda
5.3.2018
Kategorie: Společnost

Když smrt smrdí…

Sdílejte článek:

IN

Slovensko se otřásá v základech. Vražda redaktora média Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové odstartovala vládní krizi, jejímž úkolem není nic jiného, než svrhnout předsedu vlády Fica. Dalším velmi ohroženým druhem je ministr vnitra Kaliňák.  

 

Násilná smrt kohokoliv je vždy něčím, co zaujme veřejnost. Jsou lidé, kteří svými činy jdou tomuto úkazu naproti, což platí především pro zločince. Ale i investigativní novinář musí počítat s rizikem, které znamená jeho profese. Kdokoliv, kdo pátrá po nekalostech především v oblastech, kde vládnou peníze, sbíhají se nitky moci a rozhoduje se o osudech lidí, musí předpokládat, že dráždí kobru bosou nohou. Existují mechanismy, které dokážou udržet při životu i ty nejaktivnější pátrače a hledače pravdy, nicméně Kuciak není prvním novinářem, který doplatil na svou ochotu riskovat. Podobný osud mívají i policisté, případně poctiví úředníci. Nelze tedy říct, že by se na Slovensku stalo něco, co bychom neznali, i když většinou ze zahraničí nebo z filmů.

Připomeňme si skutečnost, kterou je neuvěřitelný počet úmrtí kolem kariéry politického klanu Clintonů, dále si je třeba uvědomit represi, kterou prožívají známí autoři odhalení ne zrovna chvályhodných aktivit především amerických tajných služeb a vlád  E.Snowden a J.Asagne. Také u nás docházelo v minulosti k nepříliš často objasněným úmrtím, což se týká i okolí samotného předsedy vlády Babiše. Mnoho informací nasbíral i známý kmotr Mrázek a je velmi pravděpodobné, že právě to se mu stalo osudným. Zločinecké organizace jsou velmi často přímo svázané s politickou scénou a každý, kdo je ohrožuje, se stává nepřítelem a terčem zároveň.

Vše výše uvedené je všeobecně známé. Likvidace těch, kteří ohrožují zájmy elit, jsou různé. Někdy stačí dotyčné dehonestovat, jindy zbavit funkce, nařknout z přečinu či trestného činu, v krajním případě dochází na vyhrožování, fyzické násilí a v tom nejhorším na smrt. Mafiánské praktiky mají své důsledky a boj s nimi taktéž.  Daleko zvláštnější je však to, co se děje kolem vraždy mladého páru nyní. Nejde ani tak o vyšetřování, jako spíše o politické pozadí celé události. Rychlost, se kterou se začaly pořádat demonstrace a protesty proti slovenskému předsedovi vlády Ficovi, a to dokonce v zahraničí, je jaksi podezřelá. Možná to zní všelijak, ale zdá se, že vražda se vůbec nemusela týkat hledání pravdy, ale byla účelová a připravená. Aktivita neziskovek je vždy podezřelá, když se navíc děje organizovaně v několika zemích najednou a důvodem je smrt jednoho mladého novináře, je cítit jistý zápach. V podstatě to vypadá jako přiznání se. Není totiž běžné, aby takováto událost měla takový význam. Připomíná to smrt studenta na Národní třídě v roce 1989, která nebyla, nicméně vedla k změnám v celém Československu. Teď má odstartovat změny na Slovensku vedoucí k převzetí moci. Kým, je li na pozadí opět Soros, to je vcelku jasné.

Ať už Kuciaka s přítelkyní zastřelil kdokoliv, důvod mělo jistě více lidí, jejich smrt bude nyní zneužita, a pokud se nepodaří chytit rychle skutečné pachatele, další spekulace povedou k velkým změnám v rozložení sil v bratislavském podhradí. O tom svědčí i smuteční patos prezidenta Kisky kolaborujícího s Bruselem, který vycítil příležitost, jak se dostat zpět na koně. Jeho vítačské nálady jsou v symbióze s názory Sorose a jistě udělá vše proto, aby z nynějšího stavu věci vytřískal co největší politický kapitál.  

To, co se děje v celé Evropě, hraničí se ztrátou rozumu a smyslu. Násilí je součástí dění, do vládních postů a do parlamentů se dostávají lidé, o jejichž morálních a vědomostních kvalitách lze s úspěchem pochybovat. Za řečmi o solidaritě a pomoci se odehrává tvrdý boj o moc a peníze. Jestliže bezpečnost miliónů žen a dětí není pro elity vůbec důležitá, byla by smrt jednoho novináře a jeho přítelkyně v podstatě nepodstatná, tedy nemá li od počátku sloužit k něčemu jinému. Slováky možná čeká drsné jaro.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 449,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 47 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.