26.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Když sluníčkáři narazí na tvrdou realitu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DECCOM 26|11|2015

Sluníčkově natěšené Švédsko, vítající a přijímající všechny uprchlíky s otevřenou náručí i peněženkou, vytvářející těmto “před válkou prchajícím ubožákům” ve své zemi sociální ráj na zemi, zjistilo, že už jich je tolik a mají takové nároky, že by to mohlo v brzké době položit švédské multikulturně socialistické zřízení.

Švédská vláda se tedy tváří v tvář drsné, nikoliv už sluníčkově vyfantazírované realitě rozhodla, že přijímání imigrantů razantně omezí. S tímto oznámením předstoupila před novináře švédská vicepremiérka Asa Romsonová, která se po sdělení této “drsné” zprávy rozplakala.

vicepremierka

„Budu úplně upřímná, v posledních týdnech jsme stáli před složitým rozhodnutím. Před otázkou připuštění si reality. A dospěla jsem k závěru, že je tohle nejlepší způsob, jak umožnit komunálním politikům skutečně konat,“ řekla viditelně rozrušená Romsonová, která ve vládě sama reprezentuje švédskou Stranu zelených. Dodala, že je to hrozné rozhodnutí.

„Mrzí mě to, ale Švédsko není nadále schopno přijímat žadatele o azyl v takové míře, v jaké to činilo doposud. Prostě už dál nemůžeme,“ doplnil ministryni švédský premiér Stefan Lofven.

Švédsko tedy bude nadále přijímat imigranty jen v takové míře, jak mu to nařizují směrnice Evropské unie a mezinárodní úmluvy. Největší rozdíl tak nastane v tom, že přistěhovalci budou dostávat (namísto trvalého) jen dočasné povolení k pobytu. Vstřícný přistěhovalecký systém Švédska také doposud migrantům garantoval celé spektrum sociálních výhod, o které však teď nově příchozí přijdou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
25 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.