CIKAN1019
10.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Když se vedle vás nastěhují “cigáni”

Loading...
Sdílejte článek:

DAVID KOLÍSEK

V České republice existuje přes 250 organizací zabývající se cigány. Asi jen desetina plní nějaký účel. Co děláme špatně? Proč se tato menšina nedokázala integrovat nikdy a nikde? Kdo je dostal na kraj společnosti?

Moji prarodiče žijí na Zderadově v Brně. Město tam postavilo pro seniory moderní pětipatrový domek. Je to tam docela příjemné. Na druhé straně hřišťátka pro nejmenší postavili také pětipatrový domek, vypadající úplně stejně, jak ten pro seniory.

Problémem je to, že tento domek slouží sociálně slabším, respektive cigánům (ozn. cigán je normální spisovné slovo). Po několika letech se věci mají tak, že domek pro seniory vypadá stále stejně – tzn. jemně opotřebován, zatímco ten naproti je defakto zničen, posprejován, na jistých místech vymlácen na cihlu a odporně ušmudlaný. Z otevřených oken se na vás mračí otylé postavy obojího pohlaví a koukají, zda se nekoukáte vy na ně příliš dlouho a kam to vlastně jdete a co máte v ruce. Pořvávají a dělají rozruch. Zkrátka usilovná práce od pondělí do pátku, od úsvitu do soumraku.

Hřiště vypadá docela odolně protože bylo konstruováno tak, aby vydrželo několik let všechny období v roce. Večer tam cigáni posedávají, holdují alkoholu a čichají ředidla. Po inj. stříkačkách jsem se nedíval. Zajisté si ochránci menšin umí představit, jak si jejich dítě v té nečistotě hraje.

Senioři, včetně mých, zažívají řehole. Musí vyjít ven a sprintovat na MHD než je tlupa cigánů zmerčí a začne je obtěžovat. Mí prarodiče naštěstí mají auto, tak s vypětím sil usednou a vycouvají z parkoviště s poposedanými problémisty na kapotě pryč. Nehledě na to, že si nemohou dovolit vzít si na sebe svatební prsten nebo řetízek – omezování svobody, jak řemen.

Během svého života jsem měl desítky problémů s touto menšinou a to nejsem konfliktní člověk a bojová umění využívám jen na obranu. Pokud mi někdo řekne, že nikdy s nimi problémy neměl a setkává se s nimi denodenně, tak lže sám sobě nebo je to hipík a nerozumí tomu, co píši.

Kdo je dostal na kraj společnosti? My? Ne, oni sami a to proto, že valná většina se neumí přizpůsobit, jsou líní, nemají zájem a nechtějí. Proč tedy tolik organizací? Protože se na tom rýžuje.

Někteří to zažili a někteří si to určitě představí na příkladu. Koupíte si dům či byt. Chodíte do práce, vychováváte děti a jednoho krásného dne se vedle vás nastěhují cigáni. Buď je nastěhovala realitka nebo město. Vás se nikdo na nic neptal. Třeba budou slušní, řeknete si, ale možná ne. Podle statistik o kriminalitě a přestupcích bych nebyl až zas tak optimistický. Přinejlepším vás čeká zhoršení pořádku a nějaký ten teg (podpis sprejem) na zdi. Prostě vám to může zničit život. Budete tam muset žít, protože nemovitost s tak poníženou hodnotou prodáte pod cenou, pokud už je vaše a neplatíte hypotéku. Tak to prostě funguje. Ochránci menšinových práv a města je budou přemisťovat různě po městech a vesnicích, poněvadž si myslí, že v menší dávce budou snesitelnější. Pravdou je to, že lidem to dost komplikuje život.

A klasický argument typu ´vždyť kradou i  Češi´ , ´oni také dokaží pracovat´ a podobně, si nechte od cesty. Zkuste se podívat do českých věznic nebo si stačí otevřít web s hledanými osobami. Srovnávejte procentuálně.

Poslat je nikam nemůžeme, protože to jsou ´praví´ Češi a mají naši stát. příslušnost. Nemůžeme je integrovat, protože nechtějí. Nemůžeme je přestěhovat mimo město (jako na Slovensku), protože budeme za fašouny a dobrosrdíčkáři nám budou psát bláboly o Osvětimi. Prostě nemůžeme dělat nic.

A tady je návod: usmívejte se na ně, když vám strhnou řetízek z krku, pogratulujte jim. Nechoďte na policii – nemá to žádnou cenu. Plaťme organizacím peníze, ať si s tím dělají, co chtějí. Pokud vám to přijde málo, každá org. má na stránce ještě číslo účtu, tak nebuďte skrblíci a pošlete něco navíc.  Když se vedle vás nastěhují, vklidu si uvažte šibeniční smyčku a potichu se solidárně zhoupněte, protože nemůžeme NIC dělat. (Návod je myšlen ironicky a nerad bych četl názory nějakých hlupáků, kteří mě budou plísnit.)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 951 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.