volny
24.1.2021
Kategorie: Politika

Když se u nás poslanci poperou, tak jenom nožem a nebo sekerou

Sdílejte článek:

LU LINA

Už se k tomu vyjádřil asi úplně každý v republice a všichni komentátoři „bitky“ se předháněli, kdo označí poslance Volného za většího idiota. Soudím tedy, že trochu jiný úhel pohledu nebude na škodu.

 

Tak předně to nebyla „bitka“ ani „rvačka,“ jak tradičně s očima na vrch hlavy informovala Lucie Borhyová a všichni její kolegové. A kolegyně. To, jak asi vypadá skutečná bitka mohou novináři v Evropě celkem pravidelně sledovat například v ukrajinském parlamentu. Takže fakt, že i přesto jsou schopni označit to, co proběhlo v parlamentu českém za „bitku“ jen dokládá známé tvrzení prezidenta republiky, že  novináři jsou většinou idioti. Je vidět, že s bitkami mají novináři zhruba stejnou zkušenost jako s naprostou většinou věcí, které pro nás pokaždé tak fundovaně pitvají a analyzují. Tedy nulovou.

Diskutovat bychom pak případně mohli leda o tom, zda větší idioti jsou poslanci Volný a Bojko nebo novináři. Tohle byla bitka. Nebo tohle.

Takhle se perou chlapi. To, co jsme shlédli ve sněmovně u předsednického pultíku mělo do „bitky“ přibližně asi tak daleko, jako mám já k ceně Magnesia Litera. Připomínalo to něco, co probíhá v mateřské školce, když se několik dětí rozhodne ve stejný okamžik hrát se stejnou hračkou. Tedy vřískání, strkání, máchání ručičkama v luftě a tahání za podolky. Natočit mne jako už dospělého muže při něčem takovém kamera, pravděpodobně bych zvolil čestné řešení. Kdybych k tomu nenašel odvahu, uzavřel bych se alespoň v klášteře. Ale vím stoprocentně, že bych si určitě před další kamerou nenatřásal v růžové košili peříčka jak statečně a chlapsky jsem se postavil zlu.

A jako další věc bych rád okomentoval komentář novináře Radko Kubička. V obsáhlém rozhovoru pro ČT pronesl mimo jiné i slova o tom, jak je šokován tím, co se ve sněmovně, která přece sdružuje, cituji  „elitu národa,“ může taky stát. Hm. Mám k tomu jednu celkem zásadní poznámku, která mi sídlí v hlavě už dlouho. Jde o ty elity, co podle pana Kubička sedí ve sněmovně. Myslím, že se velice mýlí.

Aby ve sněmovně mohli sedět naše národní „elita,“ musela by se místa v ní obsazovat kompetitivně. Soutěžit. Porovnávat schopnosti a nadání. Vybírat ty nejlepší z nás. Ty, co za sebou mají nějaké výsledky. To by v ní potom seděla elita. Teoreticky.

Pokud se místa ve sněmovně obsazují ve volbách, kdy občan může volit nikoliv mezi těmi nejlepšími, ale pouze mezi těmi, co mu vyberou strany, můžeme použít k pojmenování výsledné finální množiny zvolených zástupců lidu mnoho termínů, ale nepochybně ne „elita.“ Kdyby to, co sedí ve sněmovně měla být elita jakéhokoliv národa, tak potěš pámbu ten národ.

Jako příklad použiju poslance Feriho. Protože je ukázkový. A protože z mého pohledu je mnohem nebezpečnější než hňup Volný. Chce mi snad někdo s vážnou tváří tvrdit, že pan Feri představuje to nejlepší, co je tady k mání? Že si ho lid vybral, aby řídil jeho osudy, protože je tak úchvatně schopný, že kde projde tak rozkvétají lípy? Nikolivěk. Kalousek si ho vybral na kandidátku protože je černý a má, z důvodů, které mi zcela unikají, slušný vliv na mladé.

A takhle se vybírají všichni ti elitní mamrdi. Ne z toho nejlepšího v národě, ale z toho, co nám dají strany k dispozici. A protože do politiky se cpou z 99% výhradně samí kokoti, vybírají se budoucí poslanci v podstatě pouze z kokotů. A podle toho to taky nejen v českém parlamentu pokaždé vypadá. A proto já odmítám přijmout teorii pana Kubička, že tihle kokoti – Feri jako Volný – představují elitu národa.

Ostatně, nemyslím si to zjevně jen já. Na sociálních sítích zaznělo, že ono všeobecné a jednohlasné vzrušení nad „idioty“ Volným a Bojkem by rozhodně nemělo dát v občanech vzklíčit poměrně značně nebezpečné myšlence, že jde o jediné dva idioty ve sněmovně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.