stres
21.6.2019
Kategorie: Společnost

Když se nedaří…

Loading...
Sdílejte článek:

VIDLÁK

Každý seriál, který trvá dost dlouho se dostane do fáze, že je možné lacino spíchnut nějaké další díly tím, že se sestříhají povedené části jiných epizod a udělá se z toho nějako Best Of. Motoristický pořad Top Gear pak tímto způsobem udělal pár dílů, které nazval – Když se nedaří. Materiál je natočený, fanoušci jsou ochotní koukat celkem na cokoliv, ušetřené peníze se hodí. Dovolte mi teď udělat něco podobného a sestavit obdobný pořad pro naši liberálně demokratickou a globalizovanou vesnici. Ono se toho nedaří stále více.

V první řadě bych řekl, že se našim liberálním demokratům a občanské společnosti nějak nepodařilo vytvořit loajální voličstvo. Asi nejlepším důkazem tohoto vysvědčení je volba prezidenta, kdy ti starší a méně vzdělaní, kteří před třiceti lety nadšeně cinkali klíči a pak se pustili do dohánění a předhánění Západu, z velké většiny volili právě Zemana. Drahoš se stal kandidátem těch mladých, vzdělaných, ale nezkušených. Člověka to přímo nutí přemýšlet, koho bude za dvacet let volit třeba náš Mikuláš Minář…

Také se to nějak nepovedlo se vzděláním. Neziskovky mají dneska prsty v každé škole a každý učitel se setkal s jejich školením, podepsal jim lecjaké papíry, udělaly se nové osnovy, nové programy, postupuje se podle nové metodiky, každá větší škola má zmocněnce pro šikanu a začleňování a přitom nikdy nebyly výsledky mezinárodních srovnání pro naše žactvo a studentstvo tak tristní.

Moc se údajně nedaří ani životní prostředí.  Po třiceti letech odsiřování, třídění odpadu, boje proti dopravním stavbám, boje proti komínům, spalovnám, skládkám, zpřísňování emisních norem, katalyzátorech, protěžování cyklistiky a omezování dopravy ve velkých městech máme republiku narvanou auty se stále se zhoršující hromadnou dopravou, bez rychlovlaků v koridorech a na záchranu máme posledních dvanáct let, jak nám řekli studenti.

Ani církvím se nedaří. I přesto, že je stát od roku 89 dobře živil a později jim dal i velký balík peněz a majetku, v konečném důsledku zbude katolíkům malá klerikální partaj a ostatním církvím nezbude nic. Ani miliardy nepomohou tam, kde chybí nadšení nebo alespoň věrnost. Měli stát na své straně, pak měli na své straně peníze a při každém sčítání lidu se k nim hlásí poloviční počet lidí než předtím.

Se spojenci to také není valné i když se všechny naše vlády bez výjimky tak snažily. Vlastně jako kdyby tu po Havlovi už byla jen džungle. Klaus, Zeman, Paroubek, Topolánek, Nečas, Babiš všichni se mohli upoklonkovat, vstupovat do NATO nakupovat Pandury, vrtulníky, nechat si tu stavět silnice od zahraničních konsorcií, mohli sem zvát americké prezidenty, jít na ruku všemu a všem… a stejně nic. Babiš už teď ví, že pár bonzáků od Pirátů a a jedné nejmenovné neziskovky zvládne jedním dopisem víc, než zvládl on za šest let zahraničních cest.

Vstoupili jsme do NATO a od té doby bojujeme v prohraných válkách. V Afghanistánu se naši spojenci domluví s našimi nepřáteli, se kterými jsme vedli sedmnáct let těžké boje za cenu mnoha peněz i obětí na životech. Za to pak od amerického prezidenta dostaneme doporučení kupovat americký plyn, nebo bude zle, případně nám umožní bojovat v Íránu. Ještě se nerozhodl.

Navíc po konferencích za naši republiku jezdí pornoherec Janda. Byl v USA i v Kanadě a vypadá na fotkách velmi oficiálně. Admirál určitě dodá odkazy. Jaké to asi je pro Opatu? Vojákem celý život a pak mu v podstatě v zastoupení velí takový debílek. A vrchní generál jen dává rozhovory ve kterých nechápe, proč naše armáda nemá u obyvatelstva respekt… Proč? Protože Janda a jemu podobní.

Naše ekonomika také nějak nešlape, ale jak by taky mohla, když nemáme vydrilované a vzdělané absolventy a očekávají se od nás jen ručičky v montovnách? Ale tohle není tak úplně jenom naše vina, tohle je v celé naší části světa stejné. Kdy jste naposled mohli sledovat v televizi otevírání nové továrny vyrábějící něco hmatatelného z čeho si půl planety sedne na zadek a vypisuje objednávky? A vůbec… kdy jste naposled viděli nějakou novou přehradu, ocelárnu, důl na lithium, úložiště jaderného odpadu, nebo elektrárnu? Kdy jste naposled četli o neskutečných problémech českých podnikatelů, kteří by rádi rozšířili výrobu, protože jim svět trhá z rukou jejich baterie, mobily, 3D tiskárny, léky, dalekohledy, družice, mikročipy…  a chudák majitel už zastavěl všechno a teď nemá kam se vejít? Kdy jste naposled viděli startup, který by se po dotovaném startu osamostatnil a přinesl státnímu rozpočtu na daních miliony  a miliony peněz? Ani Ellon Musk ještě na svých Teslách nevydělal, jen zvládl vysát peněženky hodně investorům.

Jediné, co skutečně bují, je byrokracie, policie, úřednictvo a nekryté peníze.

Nedaří se nám ale ani to rozšíření porfólia do Číny nebo Ruska. Jednak je tu asi dost lidí, kteří se povinně pozvrací kdykoliv uslyší jméno Putin, ale ruku na srdce… tolik ježdění do Moskvy i Pekingu a pořád tu nevidím ty čínské firmy, které by lacino stavěly koridory, širokorozchodnou trať a napojovaly nás na Hedvábnou stezku.  Pár sportovních klubů a jedny aerolinky s tím moc neudělají.

Nedaří se nám ani zadržovat tu migraci. Stále častěji slyším, že Babiš sice navenek křičí o tom, jak zastavil kvóty, ale nejspíš někde potichu něco slíbil a teď se to jen jmenuje jinak.

Nedaří se nám ani bezpečnost. Po třiceti letech peněz na integraci a multikulti, po povinném učení ve školách, po miliardách peněz pro vyloučené lokality, dokonce i po všeobecném výsměchu všem morálním hodnotám v podobě manželství a vychovávání dětí, po zpřísňování držení zbraní, kriminalizování verbálních projevů, boji proti nacismu, stejně musíme mít na náměstích bariéry proti teroristům, leckde už policajti nesmějí ani sundat neprůstřelnou vestu a bez automatické zbraně nevystupují z auta. Kolem německých mešit to vypadá jako v Turecku, naši vrchní imámové posílají klidně peníze teroristům do Sýrie a vydávají knížky proti kterým je Mein Kampf ještě čajíček a všechno jde.

Po třiceti letech budování nezávislé justice se tu za ni musí demonstrovat, protože jeden ministr spravedlnosti ji může zcela zničit, ústava neústava. Ústavní soud je schopen tvrdit že hoteliéři mohou zkoumat, zda jejich hosté náhodou nesouhlasí s ruskou anexí Krymu, státní zástupce Šaroch dostává stovky dopisů, kde ho lidé podporují, aby Čapí hnízdo vyšetřil podle práva, ale kdyby náhodou usoudil, že Babiš nic neudělal a vše je v pořádku, tak to bude pro tyto stovky a tisíce lidí důkaz, že selhal. Fakt mu to nepřeju.

Nevypadalo to takhle nějak v roce 89 těsně před koncem? Ideologii už nikdo nevěřil, ale ostatní vypadalo ještě pevně. Pak přišel první větší náraz a bylo po všem.

Autor: Vidlák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 197 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.