komunistksc
17.11.2018
Kategorie: Společnost

Když se do čela boje proti komunistům postaví reformní marxisté

Sdílejte článek:

MIROSLAV JAHODA 

Tak jsem uvažoval, kdy se změnilo vnímání 17. listopadu. Ještě před nějakými lety tradičně docházelo k dohadování, jestli bylo za komunistů lépe a noviny psaly, kolik korun stál chleba.

A tento spor v podstatě vymizel. Mám jen teorii a klidně mi napište, jestli s tím souhlasíte. Myslím, že k té změně došlo tehdy, když se do čela boje proti komunistům postavili reformní marxisté/trockisté. Ty spory o to, kdy bylo lépe vedli hlavně tradičně pravicově naladění lidé, kteří po revoluci založili živnosti, našli si práci, kterou měli rádi a přistupovali k věcem tak, že člověk má odpovědnost sám za sebe a ne stát za něj.

Tito lidé lidé byli “ochotní” se s komunisty hádat o to, jestli má mít člověk-jednotlivec co nejširší svobodu, jestli má mít právo mít vlastní podnik, jestli máme mít soukromé školy, volnou otevírací dobu, tržní ceny a obecně, že je lepší přijmout více zodpovědnosti za získání více svobody.

U těchto lidí postupně rostlo znechucení z politiky, souběžně s tím, jak se tradičně pravicová filosofie vytrácela ze všech stran, které se označovaly jako pravicové. Tradiční komunisté přestávali být zajímaví s tím, jak rostl vliv reformních marxistů. Reformní marxisté si 17. listopad přivlastnili. Znehodnotili jeho význam.

Boj za svobodu totiž nahradili bojem za blíže neurčenou “slušnost”. Protože reformním marxistům nevadil a nevadí silný vliv státu na životy lidí, nechtějí se živit sami, chtějí žít z dotací, nevadí jim cenové plánování, nevadí jim indoktrinace ve školách, nevadí jim státní podniky, EET ani předběžné zadržování peněz finančními úřady. Se vším tím souhlasí. Nechtěli pád komunismu jako takového, chtěli jen dílčí změny a hlavně aby tomu všemu vládly elity, za které se považují. Proto našli takové zalíbení v EU, která je čistě socialistickým projektem a je perfektně v souladu s názory elitních marxistů.

Kdo by dnes chtěl autenticky slavit 17. listopad, se nachází v podivné situaci. Staří komunisté už jsou mimo hru. V čele oslav jsou reformní marxisté, kteří bojují s duchy minulosti a přitom prosazují stejné omezování svobody, jen s tou “lidskou tváří”.

Ale nedáme se znechutit, a využijeme té příležitosti o to více k připomínce, co jsou ty opravdové myšlenky svobody každého jednotlivce.

Autor: Miroslav Jahoda

jahoda 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.