future2017
21.9.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Když se chce, tak to jde

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilNacházíme se uprostřed plně rozvinuté, druhé fáze kobercového, mediálního bombardování koronavirem. Všechna ta depresivní čísla, varovné statistiky a hrozivá vyjádření expertů, sdělované nám 24 hodin denně ustaranými moderátory, mají v zásadě jen dva účely. Tím prvním je nahnat nám strach. Hromadně. Vyděsit co nejvíc lidí natolik, aby zkousli dříve nemyslitelné.

Druhým, pomocným, ale neméně důležitým smyslem téhle kampaně je zasypat obyvatelstvo ze všech oficiálních kanálů balastem, zahlušit a přesytit jeho kognitivní kapacitu, aby si nepovšimlo, co se kolem děje. Proč?

Protože, i když to tak na první pohled nevypadá, na řadě míst se začínají objevovat pozitivní signály. Že se to globalistům, zatím tu a tam, začíná vymykat. Začněme třeba v USA. President Trump vydal před pár dny dekret, kterým nařídil, s okamžitou platností, ve všech federálních zařízeních a institucích ukončit školení zaměstnanců o „bílých privilegiích” a o „kritické rasové teorii”. To jsou ony liberály vnucené „programy rasové citlivosti” na téma, že za vše špatné na světě může bílý, heterosexuální muž. Že je proto třeba s ním zatočit. A že kdo nesouhlasí, už nemůže být naším zaměstnancem…

Tak od teď mají utrum. Ale nedosti na tom. Ředitel amerického Úřadu pro správu a rozpočet nařídil „…identifikovat všechny smlouvy nebo výdaje související s jakýmkoli tréninkem na téma kritická rasová teorie, bílé privilegium nebo jakéhokoli jiného tréninkového nebo propagandistického úsilí, které učí nebo naznačuje buď  že USA je neodmyslitelně rasistická nebo zlá země nebo že nějaká rasa nebo etnická skupina je neodmyslitelně rasistická nebo zlá. “. Takže, když volby dobře dopadnou, bude se vyšetřovat, zjišťovat kdo co podepsal a na kolik to daňového poplatníka vyšlo.

A v USA ještě zůstaňme. Prezident Donald Trump také, před pár dny, během svého projevu o americké historii, zasadil ránu přímo na komoru liberálního pokrokářství. Obvinil americké školy, že učí studenty „nenávistným lžím o této zemi” a řekl, že podnikne kroky k „obnově vlastenecké výchovy” a bude pokračovat v opozici vůči vyučování o rasových nerovnostech. Příslušný dekret se očekává v nejbližších dnech. Do voleb určitě.

I ve Velké Británii se dějí zajímavé věci. Podle Reuters se Británie připravuje odmítnout požadavky EU, aby byla i nadále vázána evropskými zákony o lidských právech, po dosažení plné nezávislosti Spojeného království. Tedy, slovy méně učesanými – ihned, jakmile bude po Brexitu, ukáže na Evropský soud pro lidské práva, z poza Kanálu, fakáč.

Jde, pochopitelně, o migranty. Podle Sunday telegraph britská vláda plánuje po Brexitu vystoupit z částí evropské úmluvy o lidských právech. Důvodem má být snaha urychlit a zjednodušit deportace nejrůznějších „žadatelů o azyl”. Aby nechtění cizinci nemohli zneužívat „lidskoprávních” zákonů ke zdržování nebo přímo blokování svého vyhoštění. Takže už žádné „strpění cizince“, které bylo i do našeho právního řádu vnuceno EU, podle něhož nelze deportovat připrchlíka tam, kde ho nechtějí, nebo tam, kde by na něj mohli být oškliví. Jako třeba toho černocha, co před časem znásilnil nezletilou na Litoměřicku… Británie to říká Bruselu dopředu a jasně : „To, jak Spojené království uplatňuje svoji ochranu lidských práv, je věcí pouze Velké Británie jako autonomní země.”

Ale jisté, sílící remcání se začíná ozývat i z některých zemí EU. Z takových, kde by se to dříve nečekalo. Tak třeba bývalý rakouský ministr vnitra a nyní předseda klubu FPÖ Herbert Kickl nečekaně rychle a podrážděně reagoval na projev  Ursuly Von der Leyen  o stavu EU. Na pasáž o připravované jednotné migrační politice. Prohlásil, že eurokomise: „zjevně hodlá převálcovat členské státy a postupně podkopávat národní nezávislost”. Že hodlá obětovat „své vlastní obyvatelstvo ve prospěch pašeráků.”  A že se s  takovou strategií stává „hrobařkou EU”.

Není divu. Podle německého Tagesstimme uniklé dokumenty z plánu Komise naznačují, že migranti budou moci i nadále legálně přicházet prostřednictvím „odolnějšího, humánnějšího a efektivnějšího migračního a azylového systému”. Tedy víc, rychleji, snadněji…  A to vše „při plném zachování pravidel volného pohybu v schengenském prostoru.” Co by to znamenalo, je jasné.

Ale, světe div se, s Kickelem souzní a varovný prst začínají pozvedat i některé německé organizace. Občanská iniciativa Ain Prozent varuje, že následkem Ursuliny jednotné azylové politiky „…se pravděpodobně zvětší propast mezi identitárními východoevropany a globalizovanými západoevropany. Pokud byrokraté EU chtějí novým paktem zvýšit tlak na východ (pod vedením Polska a Maďarska), mohla by migrační otázka přerůst v trhlinu EU.”

Takže není na světě jen koronavirus, roušky a karanténa. Za oponou podivné pandemie se stále vede úporný boj. A právě na příkladech z USA a Velké Británie je vidět, že když se chce, když je politická vůle, tak jde i zdánlivě nemožné. Zlomit klíčové programy všemocných pokrokářů, vyvázat se z nevýhodné mezinárodní smlouvy…

Vzpomeňte si na to, až vám zas budou zase říkat, že „to nejde”. Že se o něčem takovém nesmí ani mluvit. Natož hlasovat. A už vůbec ne uvažovat o nějakém referendu na podobná témata. Protože lidská práva, mezinárodní závazky, nezpochybnitelné hodnoty a tak dále.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 476 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)