ZNASILDITE
24.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Když politická korektnost stojí za znásilňováním dětí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ

Zamlčování zločinů cizinců ve jménu politické korektnosti je zvláště odporné, když jsou obětmi děti. Z roku 2014 je známá předně britská kauza Rotherham, přibývají ale i nové případy se stejnými rysy.

Děsivé případy, kdy policie jen nečinně přihlížela k řádění sexuálních otrokářských gangů v Rotherhamu a na dalších místech v Anglii, už dokázaly vstoupit dostatečně ve známost. Zjištění totiž vzbudila šok i mimo Británii. A není divu, protože se mělo jednat dokonce o největší skandál s ochranou dětí v celé britské historii.

Už jen pouhý konzervativní odhad počtu obětí těchto gangů v Rotherhamu je skutečně hrozivý. Podle vyšetřovací zprávy z roku 2014 se zde mělo mezi lety 1997 – 2013 kolem 1400 dětí stát obětí zneužívání a násilí ze strany mužů, z nichž většina byla pákistánského původu. Ze zločinů bylo usvědčeno 36 lidí.

Ve zmíněné vyšetřovací zprávě se také píše, že dívky byly už v 11 letech znásilňovány skupinami pachatelů, prodávány do dalších měst na severu Anglie, unášeny, bity a zastrašovány. Vedle toho byly děti namáčeny v benzínu a bylo jim vyhrožováno, že je zapálí. Zjištěny byly i případy, kdy byly děti nuceny být svědky brutálního znásilnění. Při tom jim členové gangu vyhrožovali, že budou další na řadě, pokud někomu poví o tom, co viděly.

Policie sexuální zneužívání záměrně ignorovala

Aktuálně navíc vyšlo najevo to, co mnozí už dlouho tušili a co se nepřímo naznačuje i ve zmíněné zprávě. Ta připouští že mnozí příslušníci popisovali svoji nervozitu při identifikaci etnického původu pachatelů z obav, že budou považováni za rasisty.

Jeden z vyšších policejních důstojníků v Rotherhamu zcela otevřeně přiznal v lednovém rozhovoru pro The Times, že policie případy, kdy docházelo ke zneužívání dívek pákistánskými gangy, desítky let úmyslně ignorovala, aby nedocházelo k „rasovému napětí.“ Vyšlo to najevo, když nezávislý úřad pro chování policie (IOPC) po pěti letech potvrdil stížnost na to, že zmíněný policejní důstojník řekl rozrušenému otci nezvěstné dívky, že: „Město by vybouchlo, pokud by se vědělo, že asijští muži měli běžně sex s nezletilými bílými dívkami.“ Do této chvíle přitom policie stále popírala, že by její selhání měla cokoli společného s obavami z „narušení citlivosti komunity“ či obvinění z rasismu.

Nová zjištění z Manchesteru

Podobně liknavý přístup měla policie i v oblasti Velkého Manchesteru. I zde policie a sociální pracovníci v této oblasti věděli o tom, že docházelo k tomu nejstrašnějšímu zneužívání téměř stovky dívek, z nichž některým bylo pouhých 12 let. Policie ale pro jejich ochranu neudělala nic. Důvody byly úplně stejné jako v případě Rotherhamu. Podle nedávno zveřejněné nezávislé zprávy se tak stalo proto, že byly vyjádřeny obavy z podněcování rasové nenávisti.

Nejznámějším se v této oblasti stal smutný případ dívky jménem Victoria Agoglia z Rochdale, která byla po smrti své matky v dětském domově. Dívka byla po delší dobu opakovaně zneužívána a znásilňována pedofily. Pro ni, stejně jako další oběti, si pachatelé jezdili přímo do dětských domovů a vyzvedávali si je před očima úředníků. Victoria zemřela v srpnu 2003 ve svých 15 letech po předávkování heroinem, který jí byl násilím vpíchnut do žil, aby mohla být znásilněna desítkami pákistánských mužů. O tom, že byl už dříve dívce násilím vpichován heroin, věděli dokonce i sociální pracovníci. Ti se ale neobtěžovali věc vůbec řešit.

Policie ve Velkém Manchesteru pak po její smrti konečně začala vyšetřovat případy zneužívání dětí umístěných do péče. Identifikováno bylo nejméně 57 dětí “jako potenciálních obětí” a také až 97 lidí podezřelých ze spáchání zločinu. Odsouzeni byli pouze tři lidé. Akce byla ale po více než roce ukončena, když se policie soustředila na „méně delikátní“ zločiny. Mělo se tak stát kvůli nedostatku zdrojů. Nebyla to ale pravda. Bylo zcela zjevné, že policie znásilnění dětí neřešila záměrně a snažila se zamést celou věc pod koberec. Zásluhu na tom, že se věc vůbec dostala na veřejnost má whistleblowerka jménem Maggie Oliver, policejní vyšetřovatelka v důchodu.

Mlčet ke znásilňování dětí je prostě odporné

Oblasti Rotherhamu a Manchesteru ale představují jen špičku ledovce. Je známo 27 míst v Británii, kde tzv. gangy sexuálních otrokářů tvořené převážně muži pákistánského původu, provozovaly svůj odporný obchod. Obchod, o kterém se mlčelo kvůli falešné ohleduplnosti.

Britská ministryně vnitra Priti Patel řekla, že skandály v Rotherhamu a Manchesteru představovaly selhání státu při plnění jedné z jeho základních funkcí – ochraně dětí. To je samozřejmě pravda a já bych k tomu dodal ještě jednu věc. Např. BBC v dokumentu Betrayed Girls, který je věnovaný případům zneužívání dívek v okolí Manchesteru, si všímají toho, že ignorování zločinů převážně pákistánských gangů dokázala zvláště na lokální úrovni po nějakou dobu využívat rasistická British National Party…

Poučení je proto jasné. Snaha tutlat zločiny kvůli politické korektnosti, aby se nešířil rasismus, má za následek pravý opak. Tabuizovaných témat se chopí skuteční rasisté. Když selže stát, bezpečnostní složky a politika normálních demokratických stran, nic jiného čekat nelze. Platí to v Británii a lekci bychom si z toho měli vzít i v Česku!

Přeji hezký den a veselou mysl!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 515 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.