VztyčenýLenin
23.6.2020
Kategorie: Historie

Když Německá komunistická strana odhaluje sochu „bojovníka za svobodu“ Vladimira Lenina

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Dnes se na Twitteru paní @MrsMelChen redaktorky Spectator USA objevila pasáž, kterou napsal předseda Mao, na kterou jsme vyvalili oči.

Spolu s tím jak levicové skupiny vedou razii proti Sochám Konfederace, aby odstranili i všechny sochy daleko méně kontroverzních postav ve jménu „očištění“ americké historie a odstranění skvrn rasismu (nebo alespoň toho, co progresivní levice jako „rasistické“ vnímá, což znamená všechno, co odporuje jejich fanatické oddanosti rovnosti“),  tak konzervativní pisatelé tuhle hysterickou horečku spojují s dalším ještě nebezpečnějším obdobím moderní historie, s Kulturní revolucí, píše BBC. 

Text z Twitteru:

Když nebudeme ničit, tak nebudeme moci ani budovat.

  • Předseda Mao

Mladý muž, jehož revoluční prací bylo ničení, mě přerušil a rozhněvaně řekl: „Ty drž hubu! Tyhle věci patří k té staré kultuře. Jsou to zbytečné hračky feudální císařů a moderní kapitalistické třídy a pro nás třídu proletariátu nemají žádný význam. Nelze je srovnávat s kamerami a dalekohledy, které byly užitečné pro náš boj v časech války. Náš Velký vůdce Předseda Mao nás učí: ‚Když nebudeme ničit, nebudeme moci ani budovat.‘ Stará kultura se musí zničit, aby uvolnila cestu nové socialistické kultuře.“

Další Rudý gardista řekl: „Účelem Velké proletářské kulturní revoluce je zničit starou kulturu. Nemůžeš nás zastavit!“

S tím jak se toho chytají progresivní vyznavači EU, tak krajně levicová strana v Německu instalovala kontroverzní sochu komunistického vůdce Vladimira Lenina zhotovenou během 50. let, jelikož levičáci všeho světa nadále tlačí na vybělení a přepsání vražedné historie komunistických režimů. Maličká Marx-Leninská strana Německa, lépe známá jako MLPD, přímý potomek Komunistické strany, která za Studené války vládla ve Východním Berlíně, instalovala tuto sochu před své ústředí v městě Gelsenkirchen na západě Německa.

Městské úřady se pokusily instalaci této sochy zabránit, ale soudy zablokovaly jejich odvolání a k odhalení došlo v sobotu už před plánovaným termínem. Takže město mezitím spustilo kampaň na sociálních médiích s tvrzením, že v současné německé společnosti „není pro Lenina místo.“

„Žijeme v časech, kdy v mnoha zemích světa probíhá reflexe pomníků,“ uvedl starosta Frank Baranowski v jednou ze sérií videí na YouTube. „Je těžké vyrovnat se se skutečností, že v 21. století se na piedestal staví diktátor a dělá se z něj pomník. Bohužel soudy tak rozhodly a my to musíme akceptovat, ale ne bez komentáře.“

Avšak MLPD Lenina popisuje jako „vůdčího myslitele své doby s důležitostí pro světovou historii, raného bojovníka za svobodu a demokracii,“ i když podnítil pravý opak. Sovětský systém koncentračních táborů po časech nezávislosti byl zaplněn politickými disidenty a dalším obviněnými, že jde o „nepřátele lidu“ až do počátku 50. let.

Pro ty, kdo nejsou moc obeznámeni s historií socialismu v Evropě a v Asii, Vladimir Lenin byl vůdcem Ruské revoluce z roku 1917 a podle bolševické mytologie o něm a kultu jeho osobnosti zřízeného jeho nástupcem Josefem Stalinem to byl „otec zakladatel“ Sovětského svazu.

Leninova vláda byla relativně krátká, vedl vznikající sovětský stát během Občanské války, kdy dohlížel na vítězství a první roky prvního konstitučně socialistického státu až do své smrti v roce 1924, kdy jej nahradil Stalin. Avšak Lenin, jehož mumifikovaná mrtvola se nadále vystavuje na Rudém náměstí v Moskvě, zůstal symbolem komunistické vlády po celém světě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 825 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.