autoalkohol
25.10.2020
Kategorie: Společnost

Když myslíš, tak zaplatíš a prostě jedeš

Sdílejte článek:

LU LINA

Objevil jsem velice zajímavé slovenské populárně naučné video, které se týká jednoho z nejdiskutovanějších témat bezpečnosti silničního provozu. Asi nejzajímavější na něm je to, že něco podobně užitečného pro vás BESIP či ministerstvo dopravy nikdy nenatočí a Filip Renč nikdy nezrežíruje.

 

Pro ty, co si to už nebo ještě nepamatují krátká reminiscence. Před deseti lety ministerstvo dopravy zaplatilo našich 150 milionů za velice naturalisticky pojatou kampaň proti alkoholu za volantem, která se jmenovala Nemyslíš, zaplatíš. Její umělecké ztvárnění svěřilo, což byl jeden z nejzábavnějších momentů, které celé to velice efektivní házení našich peněz z oken tehdy doprovázely, význačnému českému režisérovi a ještě o něco význačnějšímu alkoholikovi Filipu Renčovi.

Ten k účinku oné kampaně velice přispěl tím, že ještě během jejího natáčení jednou večer po vyčerpávajícím dni na place, kde se snažil zhmotnit svou uměleckou představu boje s alkoholem za volantem, nabořil se svým subaru plechy jakéhosi zaparkovaného volva, přičemž sám byl přitom úplně na plech.

Boj s alkoholem za volantem je, po boji s motoristy obecně a po kruciální neschopnosti stavět a opravovat silnice, třetím nejviditelnějším indikátorem existence podivné instituce jménem ministerstvo dopravy, který běžný občan užívající automobil k individuální přepravě pravděpodobně vnímá.

Asi málokomu z vás, snad kromě voličů Pirátů, TOP09 či ANO, uniklo, že naše středoevropská kotlinka je příliš malá a bezvýznamná na to, aby tvořila celoevropské společenské trendy. Jinými slovy jsme předurčeni k tomu, abychom je přejímali odjinud.

A tak k nám nejdřív dlouho putovaly z Atén, Říma, Cách, Vídně, Berlína, Paříže a Londýna, potom k nám z dějinného hlediska na velice krátký čas z Moskvy dorazily kolektivizace, gorodky a chozraščot, no a teď už zase nadšeně přebíráme úplně všechno, co vymyslí na Západě. Úplně všechno. Protože když to vymysleli na Západě, musí to být fantastické a my to rozhodně chceme taky.

Neexistuje jediná sebevětší kokotina, která by se ujala na Západě a nám se vyhnula. Nadšeně přebíráme dokonce i to, co už na Západě stihlo přinést své trpké plody. Že něco zjevně nefunguje či to dokonce společnosti škodí? Nevadí, sem s tím. To Putin to kazí, jinak by to určitě krásně fungovalo. Až za pár let v Německu díky nevyhnutelnému demografickému vývoji uzákoní právo šaria, budou nám ho prošedivělý Rakušan a vrásčitá Pekarová Adamová líčit jako báječnou věc, která osvobozuje člověka a bez které se žádná skutečná moderní demokracie neobejde.

V souvislosti s tím je nesmírně zábavné, že přesto existuje i něco, co všude na Západě už léta výborně funguje a všichni jsou s tím, jak to funguje velice spokojeni. Je to zároveň něco, co na někdejším Východě nefungovalo, protože to vlády komunistických režimů zakázaly a jejich silové složky s tím zuřivě bojovaly. Šlo totiž o buržoazní přežitek a hlavně: Jestli totalitní režimy něco strašně nesnášejí, tak když mají občané v něčem jen náznak volnosti jednání.

No, a i přesto, že to na Západě skvěle funguje a přesto, že potírání tohoto společenského jevu je pozůstatkem z doby totality, tak se všichni ti, co tady u nás jinak ze západní prdele už ani nevylézají, zuřivě brání jakémukoliv náznaku tuto fungující a prověřenou západní reálii převzít. Přiznám se, že důvody tohoto absurdního stavu jsou pro mne zahaleny neproniknutelnou temnotou.

Protože, jsem si jist, naprostá většina těch, co se tváří, že tato funkční západní reálie neexistuje a zavedení její obdoby zuřivě brání, jsou zároveň řidiči i konzumenti alkoholických nápojů.

Ano, myslím tím alkohol za volantem. Všechny západoevropské státy totiž mají nějakou toleranci alkoholu v krvi při řízení auta. Všechny. Pohybuje se v rozmezí 0,2 až 0,8 promile a nejčastější hodnotou je 0,5. Všude na západ, severozápad a jihozápad od Prahy si tak při dobrém obědě můžete i jako řidič bez obav dopřát sklenku či dvě skvělého francouzského bordó, tuplák mnichovského ležáku nebo velkého panáka průzračné italské grapy.

A to minimálně, protože například do limitu 0,5 se vám, jste-li průměrné či dokonce nadprůměrné postavy a obědváte v poklidu, klidně vejde třeba celá sedmička vína…viz přiložené dezinformační video ze Slovenska.

Každému, kdo jezdí, není abstinent a tedy otázku, jestli už v téhle dopravní despocii může za volant občas řeší, doporučuji shlédnout celé. Zaručuji, že většina z vás bude velice překvapena:

Heslo „Patříme na Západ!“ , které tady stále při každé příležitosti zaznívá, tak  působí velice zajímavě v konfrontaci s faktem, že nulovou toleranci alkoholu za volantem mají v Evropě pouze státy bývalého východního komunistického bloku. Česko proto v tomto punktu stále patří do společnosti tak význačných zemí jako je například Albánie, Bělorusko, Moldávie, Ukrajina či Rumunsko.

Tímto srdečně zdravím prezidenta, českou vládu, ministra dopravy, poslance, senátory, zaměstnance BESIPU a i všechny ostatní kretény, co se nějak podílejí na dlouholetém vládním boji s motoristy a speciálně s alkoholem. Ať už za volantem, řidítky či nejnověji pádlem.

A přeji jim, aby se silně pochybnou pravdivost přísloví, že „na každou svini se někde vaří voda,“ podařilo někdy v blízké budoucnosti přesvědčivě demonstrovat přednostně právě na nich.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 748 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)