eu-executioner
18.5.2018
Kategorie: Politika

Když lži dosáhnou vrcholu trapnosti

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

„Klidně vystupte, nikdo plakat nebude. EU není SSSR, odejít může každý,“ říká francouzský novinář Jean Quatremer a dodává, že v Evropské unii není nikdo proti své vůli. Podle něj za český euroskepticismus může politická reprezentace. Politici v nových členských zemích jako Česko nebo Polsko prý všechno svádějí na Brusel, přitom se ale na rozhodnutích v unii podílejí.

Něco jiného dělají na jednáních v Bruselu a něco jiného pak říkají svým voličům doma, kde za svá bruselská rozhodnutí odmítají nést odpovědnost. Opět je předkládána plejáda propagandistických EU-nesmyslů ještě s útokem na politické reprezentace České republiky a Polska. Ve výčtu kritiky chyběl už jen „Evropský nádor“ tedy Maďarsko, jak jej v terminologii nevkusu pojmenoval komisař EU Oettinger. Zrnko pravdy ale Quatremerovi musíme přiznat. Poslední podpisy ať už Sobotky či Metnara rozhodně k nějakému zklidnění věci samé nevedou, spíše opačně.

EU prý není SSSR

Nesporně, co se týká některých ekonomických aspektů není. Srovnávání EU s již neexistujícím Sovětským svazem (SSSR) má ale logiku. Zatímco socialistické státy vyznávaly ideologii marxismu-leninismu, současná Evropská unie zcela prokazatelně vyznává ideologii marxismu-islamismu a to je stejně tak špatné, ne-li špatnější, než to, co měl „tábor socialismu“ desítky let. Politika “Kdo nejde s námi, jde proti nám“ je známá a je z dílny nacistů a marxistů. Oboje je levicová politika. A nic jiného EU nepředvádí, jenom to maskuje slovy o evropských hodnotách a solidaritě. Jenomže jde o totéž a praktické metody této politiky jsou také stejné. Ostatně okázalé adorování nové, Čínou dodané sochy Karla Marxe samotným předsedou Evropské komise Junckerem ukazuje, že podobnost hodnot EU a SSSR není náhodná.

Zastánci EU prohlašují, že kdo nectí tzv. Evropské hodnoty ať nedostává dotace, už ale nic neříkají o tom, že ať také tito potom neplatí do kasy EU příspěvky. Už nic neříkají, že neokoloniální politika uplatňovaná ve východní části EU znamená trvalou stagnaci a trvalé odlivy zisků z těchto zemí. Ano, EU je stále přitažlivá pro ty nejchudší a žadonící státy o členství, kteří si od dotací slibují svůj rozvoj. Možná, že nějakého ekonomického růstu skutečně docílí, ale demokracie jim začne skomírat. Tak jak už ve EU viditelně skomírá.

Proklamované Evropské hodnoty do nové Rudé knížky

„Každý komunista si musí uvědomit, že veškerá moc pochází z pušky!”, hlásal Mao Tse Tung v Rudé knížce a zdá se, že Brusel by rád vydal podobnou knížku s citátem, že „Každý občan EU si musí uvědomit, že veškerá moc pochází z Bruselu“.Což je obdoba nejen čínské, ale i moskevské politiky, která sice hlásala, že veškerá moc patří pracujícímu lidu, ale ve skutečnosti patřila úzkému politbyru, který dnešní Brusel až tak nápadně připomíná. Samozřejmě, kdo takovou politiku socialismu v minulosti kritizoval byl stíhán, vězněn a popravován. Dnešní Brusel nálepkuje kritiky slovy: Rasista, xenofob, islamofob atd. a státům a národům vyhrožuje. Právě ona nápadná, zlo plodící podobnost konání Bruselu je důvodem označovat současnou EU za obdobu SSSR.

Pro Brusel (ale i Paříž a Berlín) není evropskou hodnotou emancipace a svoboda národů a států v EU, není hodnotou růst ekonomiky nových členů EU, není hodnotou právo, pořádek a spravedlnost, není hodnotou svoboda slova a není hodnotou rovnost občanů v EU. Podle posledních připravovaných potupných deklarací OSN (USA se odmítly k nim připojit) se zdá, že OSN a EU mají až nápadně shodné představy o „hodnotách“, ve skutečnosti o zničení současné Evropy.

Hodnoty EU sice slovně Brusel omílá, ale prokazatelně jen ty jím nařízené. Skutečné lidské, národní, evropské a morální hodnoty Brusel věcně neuznává. Navíc si vynucuje plán okupace členských států cizí, obvykle muslimsko-africkou populací. A to je mnohem horší politika, než jakou dělaly státy socialismu. Nazývat to „solidaritou“ je doslovným výsměchem významu tohoto slova. I to je typické pro všechny totality. Lži a lži a lži. Už chybí Bruselu jen ta červená knížka.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.