image-60-1515094719-_preview_cropped_1275x452
29.5.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Když květiny pomáhají

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Řezané květiny většinou dáváme jako dárek. Ony nám ale mohou být nápomocny v různých životních situacích. A někdy i nahradí různé podpůrné prostředky.

Květiny dokážou každý domov zjemnit, přidat mu puncu romantiky a svěžesti. Prostřednictvím jejich barvy navíc v pokoji můžeme měnit náladu.

Moc barev

Je prokázáno, že barvy nás ovlivňují víc, než si myslíme. Konkrétní barva dokáže změnit náladu, podpořit meditaci, ale také náležitě nabudit. A samozřejmě to platí i na barvy rostlin včetně řezaných květin. Buďme ale konkrétní.

Bílá proti stresu

Máte starostí až nad hlavu a jednoduše nestíháte? Potřebujete se zbavit stresu, eliminovat strach a pocity úzkosti? Postavte si na stůl kytici s bílými květy. Bílá barva je totiž symbolem čistoty. A „vyčistit“ dokáže i vaši hlavu. Vzpomeňte si na jarní kvetoucí stromy. Až na výjimky jim dominují bílé kvítky. Jsou tak symbolem optimismu, důvěřivosti a dobrosrdečnosti.

Žlutá pro lepší myšlení

440-_preview_exact_1_500x500Potřebujete se rychle něco naučit, připravit se na přednášku nebo poradu? Obklopte se květy žlutými – jiřinkami, tulipány, růžemi a podobně. Podporují totiž myšlení, koncentraci, ale zároveň i uvolňují.

Oranžová dodá kuráž

Potřebujete si s partnerem něco vyříkat? Probrat nějakou citlivější záležitost? Kuráž vám dodají květy oranžové. Napomáhají totiž komunikaci a povzbuzují.

Červená dobíjí energii

Chybí vám energie, potřebujete tzv. dobít baterky? Červené květiny by pro vás mohly, ale i nemusely být tou správnou volbou. Záleží totiž na povaze. Mírné jedince červená dokáže náležitě povzbudit, ty agresivnější by ale mohla vyburcovat ještě k větší aktivitě. Takže s červenými květinami opatrně. Při vyznání lásky jsou ale ideální – tedy růže! Červené karafiáty zase znamenají soustrast!

Růžová přeje náklonnosti

Jemná barva samozřejmě značí mírumilovnou náladu. V místnosti s růžovými květinami budete toužit po kontaktu a náklonnosti, ale také můžete být otevřeni debatám a diskusím.

Fialová uklidňuje

Fialová uklidňuje. Typickým příkladem je levandule. Fialové květy jsou proto jako přímo stvořené pro odpočinek, meditaci a relaxaci. Chystáte se na meditační půlhodinku? Postavte do rohu místnosti vázu s fialovými květy a bude se vám relaxovat jedna báseň.

Nakupujte květiny online

Květiny zkrátka ve vašich životech mohou mít opravdu bohaté uplatnění. A jejich barvu na rozdíl od takové výmalby můžete snadno měnit. Aniž byste museli vytáhnout paty z domu. Cestu do květinářství ušetří například květiny online. Objednáte-li si službu rozvoz květin či doručení květin, může vám třeba každý den domov zdobit jiná kytice.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.