rodina
20.7.2018
Kategorie: Společnost

Když jsou očekávání přehnaná a nedostává se opatrnosti…

Sdílejte článek:

IN

Odhadnout skutečnou povahu člověka je skutečně těžký úkol. Říká se, že skutečný charakter poznáte tehdy, když máte možnost vnímat chování toho, koho pozorujete, v krizových situacích. Jsou jedinci, kteří jsou přímo stvořeni k životu na hranici mezi běžnými dny a těmi, kdy jde o mnohé. V podnikatelském světě jsou tito lidé označováni termínem krizový manažer. Existuj však i jiné oblasti, kde lze najít mistry v řešení kritických okamžiků, například za volantem. Někteří dokážou bleskově reagovat a konat za jakékoliv situace, jiní doslova vytuhnou a občas poté i …umřou. Špičkoví lékaři, hasiči či jiní záchranáři patří mezi hrstku těch, kteří bleskurychlou správnou reakcí zachraňují ty největší průšvihy.

Odhadnout chování nejbližších je ve finále nejtěžší. Můžeme rozlišovat tři případy. Jedním je podnikání, druhým přátelství a třetím rodina. V pracovních vztazích je hledání partnera složité. Na počátku je nějaká idea, poté vidina zisku. Jdete li to podnikatelského záměru s někým, dokážete se na těchto dvou aspektech shodnout, ovšem nikdo neví, co přijde poté. Jsou dotyční parťáci připravení na různá úskalí, která život přinese? Nejde jen o budoucí problémy, ale o to, kdo kolik své energie skutečně věnuje, kdo je přínosem a nakonec, tedy pokud se daří, jak se bude nakládat se zisky a další budoucností společného podniku. Zkušení harcovníci záhy zjistí, že je většinou lepší překonávat všechny nástrahy sami, protože je li činnost úspěšná, je i stav věcí příštích jednoznačnější a riziko nesené na vlastních bedrech se nezmění v dohady a hádky s někým jiným.

 V přátelství je to jednodušší. Přátelé přicházejí, odcházejí, zůstávají jen ti nejlepší. Dle cirkulace lidí ve Vašem životě poznáte kvality těch, které jste považovali za pro sebe nepostradatelné, ale i těch, kteří se pro Vás stali noční můrou. Od přátel nic neočekávejte. Užívejte si jejich blízkost, to i přes vzdálenost, která vás často dělí. Skutečným přítelem je ten, který od Vás nic nepožaduje, ale cítí li, že jste na tom hůře, sám přijde a pomůže. Takových lidí je velmi málo, neodsuzujte však ty ostatní. Řada z nich pomocnou ruku v minulosti párkrát někde nabídnula, ale nakonec dostala přes prsty, takže už jsou opatrní. I tady poznáte skutečnou kvalitu přátelství až v krizové situaci.  A nezapomeňte, lidé se pod tíhou vlastního osudu a vývoje mění, to, co bylo před deseti roky, nemusí nyní platit.

Rodina… tam dochází k nejbolestivějšímu poznání. Vztah mezi mužem a ženou, případně mezi příbuznými, je něčím velmi zvláštním. Dokud vše klape, lidé se navzájem milují, respektují, vypadá vše příjemně. Stačí však změna statusu probíhajícího partnerství na končící a vše se mění. Odhalují se skutečné vlastnosti jednotlivců. Nejde jen o bortící se vztah manželů, ale i o rozdělené tábory ostatních. Láska se změní v nenávist, argumenty obou stran jsou často zkreslené, sentiment naopak zatemňuje mysl. Ztrácí se smysl pro reálné uvažování. Vytahují se zbraně nejtěžšího kalibru, aniž by se zvažovaly důsledky. Řeší se majetkové poměry, manipuluje se s dětmi.

Pokud si někdo dosud myslel, že jejich výchova probíhala ve společném zájmu a byla prioritou obou rodičů, náhle je vše jinak. Inteligentní lidé řeší své problémy mimo ně, zarputilí však jejich existenci zneužívají proti partnerovi, který v tomto případu odmítá děti do řešení problému zatahovat. V nejtěžších případech dochází na vyhrožování. Nejde o fyzickou sílu, ale jsou jiné možnosti. Podnikáte? Můžete očekávat, že protistrana udělá vše proto, aby den poté se pro Vás stal peklem, je schopná sáhnout k udávačství, obviňování, snaho o pomstu. A přidají li se k akci i rodiče, přátelé či jinak zainteresovaní, je dost možné, že Vám hlavou projde každý rozhovor, každé slovo, které mezi Vámi a novými soupeři kdy proběhly. Ironicky se můžete usmát, pokud proti Vám sedí lidé, kterým jste nějak pomáhali, vycházeli jim vstříc, měli je rádi, a oni Vám nyní vyhrožují s tím, že nebudete li vstřícní více, než jak je reálné uspokojit jejich požadavky v rámci skutečného stavu věci, budete potrestáni.

Až půjdete do jakéhokoliv vztahu, pamatujte na to, že čím méně o Vás ostatní ví, tím lépe. Nevěřte báchorkám o nesmrtelném přátelství, nekončící lásce, o pravdě a lži. Každý z nás, opravdu každý, je na světě sám za sebe. Platí to o Vás, Vašich dětech, přátelích,  příbuzných i společnících. I když budete milovat a věřit sebevíce, svá tajemství nechte navždy pouze svými a nepodléhejte slabším chvilkám, ve kterých vše řečené bude jednou zneužito proti Vám. Možná budete mít štěstí a nikdy tuto špatnou zkušenost nezískáte, ale nevěřte tomu. Více jak 50% manželství se jednou rozpadne, ale kolik vztahů není manželstvími a skončí také? A pokud jde o děti. Vaše láska k nim a snaha udělat jim život lepším musí mít určité hranice. Dáváte li příliš mnoho, můžete jim škodit. Platí to i tehdy, děláte li to s nejlepším úmyslem. Úctu dětí si nelze koupit. Buď je k ní vychováte, nebo jste někde udělali chybu. Není Vaší povinností udělat jim život bezpracným. Naopak, musí se naučit probíjet k lepší budoucnosti sami. Kdo toto nechápe, podepisuje se na nich nejhůře. Život má své zákonitosti a být na ně připraven je předpokladem úspěchu. Opatrnost je bohužel to, co Vás chrání. Vždy a všude. Tedy i v lásce, práci, přátelství.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 45 415,80 Kč
Vybráno 129.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.