grospič
27.8.2020
Kategorie: Historie

Když je dnes regulérní okupace v očích komunistů pouhým ,,obsazením”. Zítra už nemusí platit, že totalita byla totalitou

Sdílejte článek:

SM

Před 52 lety obsadila vojska Varšavské pětky Československo, aby zde potlačila neexistující ,,kontrarevoluci”. I dnes se však komunisté úzkostlivě zdráhají nazvat regulérní okupaci pravými slovy a místo toho volí raději vágní pojem ,,obsazení”.

Je nepochybné, že operace Dunaj, při které došlo k invazi vojsk Varšavské pětky do Československa, byla regulérní okupací. Tedy je nepochybné – jak pro koho. Pro stávající komunisty, například místopředsedu KSČM Stanislava Grospiče, to invaze ani okupace nebyla, jednalo se o prý jen o ,,obsazení”. Grospič před rokem k tomu výroku přibalil ještě ,,zaručený” fakt, že lidé, kteří v důsledku invaze zahynuli, se stali ve většině případů obětmi dopravních nehod. I když se za druhý skandální výrok omluvil, pachuť zůstává stále citelná.

Oficiálním stanoviskem KSČM pak zůstává, že 21. srpen byl ,,násilným zásahem”, nicméně nejednalo se v žádném případě o okupaci. V Grospičově logice se musíme tedy druhým dechem ptát, zda 15. březen 1939 byl také pouhým obsazením, které se poněkud protáhlo na šest let. A třeba to žádná okupace ani nebyla.

Linie nejen stalinistů uvnitř KSČM je však v tomto případě jasná – za invazi do Československa vlastně nemůže Sovětský svaz a další státy Varšavské smlouvy, ale na vině je tehdejší vedení komunistické strany, které zavdalo příčinu této invazi, protože Dubček a spol. pustili stavidla ,,plíživé kontrarevoluci”, která však existovala v hlavách Biľaka, Indry a dalších a sovětských politických a vojenských jestřábů. Moskva tak podle Grospiče plnila jen internacionální povinnost a ,,plíživé kontrarevoluci” definitivně zabránila, za což bychom vlastně měli být Brežněvovi a dalším soudruhům vděčni a Sovětskému svazu ještě poděkovat.

Společně s nebezpečným trendem relativizací dějin jsou Grospičovy výroky o to závažnější, protože to, co je jasné drtivě většině lidí přiměřeného věku a vzdělání dnes, totiž, že 21. srpen byl okupací či invazí, už zítra bohužel nemusí platit. A pozítří nemusí platit ani skutečnost, že v letech 1948-1989 jsme měli totalitu, ale jakýsi proměnlivý režim, který už v určitých fázích nenaplňoval hlavní znaky totality.

Proto je nezbytné hlavně mladé generaci narozené po roce 1989 neustále připomínat srpnové události a vyvracet absurdní bludy nejen Grospiče, ale i dalších soudruhů, jejichž jediným cílem je falšovat historii a přizpůsobit si fakta k lepšímu obrazu komunistické diktatury v očích veřejnosti.

  • securitymagazin.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 647 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,62 out of 5)
Loading...
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)