policiecr0218
20.2.2018
Kategorie: Společnost

Když grázl pomáhá a chrání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Být policistou by za ideálních okolností znamenalo stát se morální osobností. Všichni však víme, že k policii se nechodí za odměnu a po mnoha zkouškách charakteru, ale stačí projít náborem, případně policejní školou. Všichni znají nějakého policistu, který má své známé, jimž nějak někdy pomohl. Občas se může podařit nezaplatit pokutu za rychlost či parkování, policisté jsou u úniků informací, které mohou nahrát podezřelému, ale bohužel existují i tací, kteří páchají trestnou činnost nejhrubšího zrna a zcela plánovaně. Pojďme si vyslechnout příběh, který je skutečný.

K policii nastoupil mladý a velmi sebevědomý a ctižádostivý muž jména, dejme tomu Dráždil. Jeho otec měl v době mládí se zákonem problémy a novopečený policista doufal, že geny svého otce nebudou mít vliv na jeho život. Bohužel se mýlil. Přesto se stal členem týmu, který vyšetřuje kriminální činnost. A velmi rychle pochopil, že plat policisty, byť na první pohled svědomitého, nebude dostatečně velkým příjmem. Jeho touha po pohodlnějším životě v něm zvítězila a začal spolupracovat s těmi, kteří by se jej měli bát.

V průběhu své státní služby poznal krásnou blondýnku, která byla shodou okolností také policistkou. Nějakou dobu kolem ní kroužil, až došlo k sblížení a následně i k sňatku, byť ne z jeho strany nezištného. Až později došlo mladé paní, jak systematicky byla zneužita. Dva roky manželství se pro něho staly odrazovým můstkem k vyšším ziskům. Nejdříve společně odkoupili dekret od jeho švagra na státní byt a obratem ho zprivatizovali a vzápětí prodali. Z prodeje uhradili půjčku na něj a zbytek peněz se rozhodli použít na investici do vysněného domečku. Až posud se zdá vše v pořádku, snad jen koupě dekretu nebyla úplně ideálním počinem, ale kdo by to nezkusil?

Další kroky však už byly poněkud horší. Pan Dráždil se převzal jméno své manželky a přejmenoval se dle její rodiny. Začal si spořit ze své výplaty a zároveň žít z platu své manželky. Rozhodl se do stavby domku zainteresovat i rodiče protějšku, ale představa, že tito postarší manželé uhradí náklady na stavbu, jaksi nevyšla, i když výrok o tom, že to stejně zaplatí, byl pronesen. Nicméně tchán policisty trávil na stavbě velmi mnoho času a snažil se pomáhat prací i finanční výpomocí tak, jak jen to šlo. Manželství se pomalu chýlilo ke konci a komisař kriminální služby, mimochodem jeho studium na univerzitě J.A.Komenského znamenající kariérní růst mělo podobný průběh, jako jsme u mnohých zaznamenali na plzeňských právech, začal usilovně přemísťovat společné peníze na vlastní účet. Nešlo o žádné halíře, ale o milion korun a něco navíc. Domeček mezitím skončil jako hrubá stavba částečně vybavená. Vzhledem ke změnám v chování nyní už pana nikoliv Dráždila na sebe dlouho nedal čekat rozvod. Obrovské rozčarování mladé paní bylo násobeno při pokusu o majetkové vyrovnání. Zmizely všechny společné úspory, investice do domu nebyly rozdělené dle skutečnosti a jeho prodej se táhnul. Dotyčný policista u soudu neustále lhal a bylo vidět, že mu zástupce českého práva rozhodně nechtěl komplikovat život. Nebo se bál? Nyní však přišel první ze dvou okamžiků, kvůli kterým tento článek vznikl.

Policista exDráždil ještě v době, kdy mu rodiče manželky věřili, získal jejich podpisy. Nikdo netuší, jakou formou, nicméně po rozvodu se objevila přeprodaná směnka, kterou údajně rodiče podepsali proti půjčenému půlmilionu korun jeho sestrou a určené na pořízení pozemku a domu mladých. Podpisy byly dokonce ověřené. Nebylo nic platné, že rodiče nikdy žádné peníze nedostali, nepotřebovali je a směnky nepodepsali. Zděšení bylo obrovské, nicméně došlo k soudnímu řízení, jehož průběh byl skutečně groteskní a přístup soudu i policie liknavý. Policejní praxe a jeho známosti nejen v podsvětí poskytovaly Dráždilovi mnoho možností, jak dosáhnout svého. GIBS se sporem přiliš nezabýval, soudní písmoznalec potvrdil pravost podpisů, a přestože starší manželé vystřídali tři právníky, protože první dva snad záměrně nedodržovali termíny a nevěnovali se náležitě svým klientům, neunikli nakonec vyplacení vysoké částky navýšené o penále a poplatky, celkově přes 850 000,-Kč. Jistě uznáte, že vyplatit tyto peníze z důchodu není nic snadného. Naštěstí se rozestavěný dům podařilo prodat a po tvrdém boji rozdělit získanou částku na dvě poloviny a soudem určený dluh uhradit z majetkového vyrovnání. Zde by mohl příběh skončit.

Neskončil. Po cca roce se objevila další přeprodaná směnka s naprosto stejnou historií a na téměř stejnou částku podepsaná rodiči a opět za věřitele byla uvedena sestra nyní již ne Dráždila a Čáslavského, neboť se dotyčný kriminalista oženil jinde a opět přijal jméno své nové manželky. Zametání stop po své minulosti pokračovalo. Tentokráte už právník rodičů pochopil, že jde o skutečný podvod a snad v nejhorším případu o nepozornost starých manželů, kteří se snažili pomáhat dceři ve startu do nového života. Spíše je ale velmi pravděpodobné, že se kdosi naučil dobře napodobit podpisy obou rodičů, také dochází k podvodnému ověřování podpisů. O tom, že to jde, se přesvědčil kdysi autor tohoto článku osobně. A nakonec znalec potvrzující pravost podpisů na tom má svůj podíl, mimochodem soudkyně jiného při první obhajobě nepochopitelně odmítla povolit.

Budeme sledovat výše uvedené případy nadále. Na závěr je třeba říct, že případ je skutečností. Mezi policisty jsou různí lidé, ale takový grázl, jakým je tento muž, a nyní pod dalším již třetím jménem sloužící komisař kriminální policie v Praze, to je opravdu ostuda, kterou si Policie ČR drží ve svém středu. Vyšlo mu to poprvé, zkouší to znova a nepřestane, dokud neožebračí svou bývalou rodinu. Tu, jejíž jméno nosil. Navíc zákony týkající se směnek patří k těm nejvíce nebezpečným a jejich zneužívání je natolik oblíbené u zločinců, že by bylo rozhodně na místě zvážit jejich změnu.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.