CqtEqJUWYAANCME
25.8.2016
Kategorie: Společnost

Když do Prahy přijiždi německy kancleř, byva to často “vyzva”…

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Vyzva. Take divne slovo, že? Anglicky čelinč, dnešni mladi to slovo často použivaju. Raz sem byl na pohovoru u jedne velke nadnarodni firmy v Praglu a mlady, ambicyjozni pražsky cyp mi povida: “Ta pozice, to je takovy čelinč.”

“Vy nevite, co je čelinč, pane?” zeptal se mě pramrd, když sem se zašklebil. Zadival sem se mu hluboce do jeho rozzařenych, mladych, multykulturnich oči. Viděl sem v nich mladicke nadšeni, tajak sem ho vidaval v tydenikach u mladych chlapcu z Hytlerjugend, u mladych z Československeho svazu mladeže, u mladych z normalizačniho SSM a pak u vexlaku, když vykupovali kuponove knižky. Usmal sem se na ty jeho očička, ktere zařily něžně jak očička statniho tajemnika Prouzy: “Vim, co je to čelinč. Jen nevim, jestli oba rozumime temu vyrazu spravně. U nas na Ostravsku, když se řekne čelinč, tak to nepřekladame jako vyzva.” “A jak” vyzvidal pramrd? “Vyzva se u nas překlada jednoduchym slovem: pruser.”

Jeho svazacky gzycht ztuhnul a ja sem nebyl přijat. Nevadi. Firma do roka a do dňa stejně opustila trhy středni Evropy, svazaček dostal odstupne a dneska asi prudi v jakesik jine nadnarodni zmrdifirmě (viz D-Fens).

Ale to je jiny přiběh.

Dneska německy kancleř přijižďa na inspekci podřizeneho uzemi, a to byva vyzva. Dokažu si představit, jak musi byt kudrnač s Prouzou nervozni, utajujou cely program, aby se nahodou neproflaklo, kaj kancleř bude. Bo věřte nebo ni, čeka na kancleřa devět demonstraci!!! No ja, ale na Vltavě nečeka žadna protiletadlova loď Garibaldi tajak ju měli k dispozici tři mnichovanšti vudci u břehu Ventonete. Obavam se, aby se kancleř na kudrnača nezlobil, když se bude jednat na vyletni lodi Orlik. Hlavně musi byt kudrnač opatrny, předvčerem si italsky premier na německeho kancleřa, vyskakoval, o den později už tam měl zemětřes. Ještě že vime, že kudrnač si nic dyktovat nenecha, on přistupi na všecko dobrovolně a ještě zdurazni, že to byla jeho inycyjatyva. Ještě že ho mame, jinak bych zitra šel raději spat do stanu tajak Talijani..

Co tady vlastně bude kancleř robit? Naši medialni tajtrlici tvrdi, že vubec nic, že přijel na večeřu s robotama. A to je teda kurva vyzva = velky pruser! Bo jak tajtrlik řekne, že se robit nebude nic, tak to znamena přesny opak. To už u polityku zname. Polityk nic nerobi nahodně a všecko je jinak, než jak řika. Takže když Němcum poprve od studene valky nařidili připravit si potraviny na 10 dnu, znamena to nepokoje nebo valečny stav bez zasobovani na minymalně 10 tydnu. Jak polityk řekne, že bude lip, fčil už vime, že lip už bylo. Když kudrnač řekne, že tu žadnu silnu muslimsku komunytu nechce, je jasne, že robi pravy opak, jinak by jeho soukmenovec pro ně nevyžadoval volebni pravo. A všimněte si ten rozdil, to slovičko “silnou”. On ten kudrnač umi kouzlit, co? To Fico řekl, že žadnu muslimsku komunytu nechce… Slyšiš ten rozdil, kudrnaču? Žadnou!

Zhrňme to: Když polityk za učelem obrany přivaža na ruske hranice v Polsku a Rumunsku protiraketove systemy, desetitisice vojaku, stihačky a jaderne peršingy, vime, že se chysta utok. Kecy o tym, že německa vlada z preventyvnich duvodu informuje Němce o zasobach potravin je blbost. Polityk nic nerobi z preventyvnich duvodu, polityk se připravuje na okamžik, až ten pruser nastane, aby mohl řict: my nic, my muzykanti, my zme zrobili preventyvni opatřeni… To vy ste neposluchali.

Ale třeba to nebude take hrozne. Třeba kancleř přijižďa enem proto, aby dal kudrnačovi nabidku, kera se neodmita. Třeba tak vysoku podporu obcim a jednotlivcum (samozřejmě z fondu soudržnosti), až si sami mali, mistni kolaboranti začnu mloky lifrovat do svojich vesnic a domu. Řikate, že to by u nas nikdo nezrobil? A ja vam tvrdim, že desetitisice takych kolaborantu by se našlo! Až se vyhlasi program “Mlok do každe rodiny”, a ten idyjot odvedle zjisti, že ma narok na přispěvek 50.000,-Kč na mloka a měsic, tak mu bude trvat enem par tydnu, než si to na ajpedu propočte a řekne: “Máňo, počitej sama, kolik bychom měli za 4 mloky, přitom vejminek je prázdnej. To už bych nemusel do Kolbenky a ty do lamparni. A halal maso umime, bo ty jak blbě řizneš kuru, stejně ti vykrvaca dřiv, než dojdeš z šopy…”

Trochu mě mrzi, že kancleř program svoji navštěvy taji, šel bysem se na něj podivat. Ale on to už je u kancleřu taky zvyk. Když jel minule do Prahy, dokonce nechal zpozdit aji vlak našeho prezidenta, aby ho na Hradě překvapil. To musel Emil čumět!

Hlavně doufam, že to naši demonstranti nepřeženou a nechaju kancleřa v klidu odjet! Dokažete si představit tu hruzu, kdyby tady smutečni vrba zustala nafurt?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Statni tajemnik pro protievropske zaležitosti

bloger_822

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...