17.7.2013
Kategorie: Politika

Kdyby to Rath všechno znal, tak mohl krást klidně dál

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 17/07/2013

Nejvyšší soud se sídlem v Brně je vrcholným soudním orgánem ve věcech patřících do pravomoci soudů v občanském soudním řízení a v trestním řízení s výjimkou záležitostí, o nichž rozhoduje Ústavní soud a Nejvyšší správní soud.

 

 

To o sobě na svých webových stránkách říká instituce, jejímž posláním by mělo být chránit právo a zákon před těmi, kdo by si ho snad chtěli ukrást pro sebe a nakládat s ním po svém, to vše pod citátem Tomáše Masaryka, že „Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. A spravedlnost jest matematikou humanity„.

 

Rozhodně tedy této instituci v souvislosti nejenom s jejím posledním rozhodnutím nelze upřít smysl pro humor, neboť je zřejmé, že celý Masaryk je jí k smíchu.

 

Zákony a právo vůbec má kořeny v křesťanském desateru, z nichž některé definice lidské zkaženosti jsou předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení dodnes.

 

Jako například nepokradeš, nepromluvíš křivého svědectví, nebo nepožádáš statku bližního svého.

 

 

Samozřejmě, že moderní doba si s takovým jednoduchým pojetím souhrnu morálky a společenských norem už dávno nevystačí, protože úměrně k rozvoji lidských špatností se těmto zásadám dostalo paragrafů.

 

A neboť kreativita zločinců je odjakživa poměrně značná, tak se paragrafům vytvořeným za účelem jejich stíhání přizpůsobil i sám ďábel a seslal na svět své služebníky, které dnes právní řád nazývá advokáty.

 

Tedy obdařil je mimořádnými schopnostmi činit zázraky, kterými se mění nafta na lehký topný olej, lež na pravdu, slovo na peníze a Zeman ve vládu a to vše v souladu s platnými zákony, jak to říká zaklínací formulka, která nahradila tmářské abraka dabra.

 

A tak my obyčejní, tuctoví a ničím neobdaření lidé, jen na tato kouzla zíráme, neboť náš lidský rozum se jim vzpírá a neustále se opírá o jakousi výchovu a zásady, které nám vštípili naši rodiče, kteří nám říkali, že můžeš vyvést klidně jakoukoliv klukovinu, ale kdybys něco ukradl, nebo lhal, přerazíme o tebe doma rákosku.  

 

Ovšem je možné, že takových rodin bylo méně než těch, v nichž se dětem dostalo úplně opačných ponaučení a tyto ratolesti ve věku kdy mohou zasednout do poslaneckých lavic, nebo ulehnout do poslaneckých, ministerských či premiérských postelí, tak čas od času naplňují mediální prostor s pouty na rukou, neboť jak se zpívá v jedné písničce ze seriálu Hříšní lidé města pražského, „nad Prahou plula ruka zákona.“

 

A protože je spravedlnost slepá a na první pohled nerozezná vyvoleného pána od daňového poplatníka, tedy kmána, stane se, že se přihodí omyl, který musí napravovat nejvyšší justiční instituce, jako se tomu stalo včera večer, kdy ze žalářních vrat vyšel na čerstvý vzduch trojlístek výkvětu ODS.

 

Kdy vyšlo najevo, jako vychází olej na vodu, že parlamentní půda je posvátná a jako na takovou, včetně všech kdož se na ní právě nacházejí, se nevztahují žádné zákony, žádná nařízení a žádné zásady, kterými jsou nuceni se omezovat všichni ostatní, kteří to platí.

 

Neboť tato nejvyšší soudní instituce a justiční Olymp sdělil, že jakýkoliv zločin spáchaný na politické půdě, je politickým jednáním, které je zahaleno politickou imunitou, do níž se tam přítomní odívají jako do kouzelného Hávu a stávají se tak pro trestní právo neviditelnými.

 

Jak to říká Nejvyšší soud tím, že trestně stíhaní poslanci byli z pravomoci orgánů činných v trestním řízení jeho rozhodnutím vyňati.

 

Jak asi musí politický podnikatel Janoušek zpytovat svědomí, že si nekoupil včas poslanecký mandát a nepřejížděl lidský póvl ve svém Porsche na této posvátné půdě. Mohl se dnes usmívat jako oni tři králové.   

 

Kdyby to byl býval rovněž i MUDr. Rath věděl, tak by nebyl hloupě běhal s miliony po nocích mimo čarovnou půdu poslanecké sviňovny (ejhle šotek) ale zcela veřejně by tyto peníze inkasoval ve sněmovně a poté by koncipoval ve své hejtmanské kanceláři za tři miliony, své plamenné protikorupční projevy k lidu.

 

Chybami se ale člověk učí a žádný učený poslanec z nebe nespadl.

 

Tedy ukradni, nebo ti bude ukradeno, lži nebo budeš vylhán, štvi protože Ištván, by mělo být zlatým písmem vyvedeno v průčelí malostranského paláce, kde politická mafie tvoří zákony, které se na ně nevztahují.

 

Že je na zemi, kde jsou LIDÉ za svůj politický názor kriminalizováni, kdežto ti, kteří je tam posílají, mohou beztrestně páchat rozsáhlou trestnou činnost pohled, z něhož se zdvihá žaludek?

 

Ale prosím vás.

 

Zemský ráj to na pohled…

 

Když to říká sám rohatý, pak to musí být pravda.      

 

 

Miroslav Václavek

Šumperk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...