17.7.2013
Kategorie: Politika

Kdyby to Rath všechno znal, tak mohl krást klidně dál

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 17/07/2013

Nejvyšší soud se sídlem v Brně je vrcholným soudním orgánem ve věcech patřících do pravomoci soudů v občanském soudním řízení a v trestním řízení s výjimkou záležitostí, o nichž rozhoduje Ústavní soud a Nejvyšší správní soud.

 

 

To o sobě na svých webových stránkách říká instituce, jejímž posláním by mělo být chránit právo a zákon před těmi, kdo by si ho snad chtěli ukrást pro sebe a nakládat s ním po svém, to vše pod citátem Tomáše Masaryka, že „Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. A spravedlnost jest matematikou humanity„.

 

Rozhodně tedy této instituci v souvislosti nejenom s jejím posledním rozhodnutím nelze upřít smysl pro humor, neboť je zřejmé, že celý Masaryk je jí k smíchu.

 

Zákony a právo vůbec má kořeny v křesťanském desateru, z nichž některé definice lidské zkaženosti jsou předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení dodnes.

 

Jako například nepokradeš, nepromluvíš křivého svědectví, nebo nepožádáš statku bližního svého.

 

 

Samozřejmě, že moderní doba si s takovým jednoduchým pojetím souhrnu morálky a společenských norem už dávno nevystačí, protože úměrně k rozvoji lidských špatností se těmto zásadám dostalo paragrafů.

 

A neboť kreativita zločinců je odjakživa poměrně značná, tak se paragrafům vytvořeným za účelem jejich stíhání přizpůsobil i sám ďábel a seslal na svět své služebníky, které dnes právní řád nazývá advokáty.

 

Tedy obdařil je mimořádnými schopnostmi činit zázraky, kterými se mění nafta na lehký topný olej, lež na pravdu, slovo na peníze a Zeman ve vládu a to vše v souladu s platnými zákony, jak to říká zaklínací formulka, která nahradila tmářské abraka dabra.

 

A tak my obyčejní, tuctoví a ničím neobdaření lidé, jen na tato kouzla zíráme, neboť náš lidský rozum se jim vzpírá a neustále se opírá o jakousi výchovu a zásady, které nám vštípili naši rodiče, kteří nám říkali, že můžeš vyvést klidně jakoukoliv klukovinu, ale kdybys něco ukradl, nebo lhal, přerazíme o tebe doma rákosku.  

 

Ovšem je možné, že takových rodin bylo méně než těch, v nichž se dětem dostalo úplně opačných ponaučení a tyto ratolesti ve věku kdy mohou zasednout do poslaneckých lavic, nebo ulehnout do poslaneckých, ministerských či premiérských postelí, tak čas od času naplňují mediální prostor s pouty na rukou, neboť jak se zpívá v jedné písničce ze seriálu Hříšní lidé města pražského, „nad Prahou plula ruka zákona.“

 

A protože je spravedlnost slepá a na první pohled nerozezná vyvoleného pána od daňového poplatníka, tedy kmána, stane se, že se přihodí omyl, který musí napravovat nejvyšší justiční instituce, jako se tomu stalo včera večer, kdy ze žalářních vrat vyšel na čerstvý vzduch trojlístek výkvětu ODS.

 

Kdy vyšlo najevo, jako vychází olej na vodu, že parlamentní půda je posvátná a jako na takovou, včetně všech kdož se na ní právě nacházejí, se nevztahují žádné zákony, žádná nařízení a žádné zásady, kterými jsou nuceni se omezovat všichni ostatní, kteří to platí.

 

Neboť tato nejvyšší soudní instituce a justiční Olymp sdělil, že jakýkoliv zločin spáchaný na politické půdě, je politickým jednáním, které je zahaleno politickou imunitou, do níž se tam přítomní odívají jako do kouzelného Hávu a stávají se tak pro trestní právo neviditelnými.

 

Jak to říká Nejvyšší soud tím, že trestně stíhaní poslanci byli z pravomoci orgánů činných v trestním řízení jeho rozhodnutím vyňati.

 

Jak asi musí politický podnikatel Janoušek zpytovat svědomí, že si nekoupil včas poslanecký mandát a nepřejížděl lidský póvl ve svém Porsche na této posvátné půdě. Mohl se dnes usmívat jako oni tři králové.   

 

Kdyby to byl býval rovněž i MUDr. Rath věděl, tak by nebyl hloupě běhal s miliony po nocích mimo čarovnou půdu poslanecké sviňovny (ejhle šotek) ale zcela veřejně by tyto peníze inkasoval ve sněmovně a poté by koncipoval ve své hejtmanské kanceláři za tři miliony, své plamenné protikorupční projevy k lidu.

 

Chybami se ale člověk učí a žádný učený poslanec z nebe nespadl.

 

Tedy ukradni, nebo ti bude ukradeno, lži nebo budeš vylhán, štvi protože Ištván, by mělo být zlatým písmem vyvedeno v průčelí malostranského paláce, kde politická mafie tvoří zákony, které se na ně nevztahují.

 

Že je na zemi, kde jsou LIDÉ za svůj politický názor kriminalizováni, kdežto ti, kteří je tam posílají, mohou beztrestně páchat rozsáhlou trestnou činnost pohled, z něhož se zdvihá žaludek?

 

Ale prosím vás.

 

Zemský ráj to na pohled…

 

Když to říká sám rohatý, pak to musí být pravda.      

 

 

Miroslav Václavek

Šumperk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.