covid21
26.7.2021
Kategorie: Společnost

Kdyby mi někdo dal podepsat něco takového …

Sdílejte článek:

ŠIMON REICH

Olympiáda ve špejlování. V tomhle světě chcete žít? Já tedy ne. Nehraju, dokud se nezačneme seriózně a otevřeně bavit o tom, co má tohle všechno vlastně znamenat.


Máme toho dost my občané, máme toho dost mi otcové od rodin, má toho dost celá řada odborníků a jistě toho mají dost i zdravotníci. Okamžitě instalujte na ministerstvo zdravotnictví profesora Berana. Jen tento jediný Čech (nikoliv Slovák, Čechoslovák nebo StBák) je schopen udělat za tímto vším tu pravou tečku.

Očkujte se, kdo se očkovat chcete. Neočkujte se, kdo se očkovat nechcete. A přestaňme na neočkované vytvářet ten odporný bezprecedentní a nezákonný nátlak. Začneme se všichni chovat k vakcíně jako k čemukoliv v klinické medicíně – poučeně, zodpovědně a v klidu. Nejsou to bonbony ani to není smrtící jed.

Noste něco přes obličej, kdo se chcete chránit ještě o nějaké to procentíko lépe, protože se bojíte. Bojíme se všichni. Bojíme se, že to chytneme, že to přeneseme, že onemocníme nebo že zemřeme. Bojíme se, že tenhle politický psychoteror nikdy neskončí.

Můj skromný názor k této situaci nejenom epidemiologické, nýbrž také a především politické, pro tuto chvíli je následující: Nebojme se. Ničeho z toho se nebojme. Není pro to důvod.

Většina pandemií v naší známé historii měla víc vln. A ano, tato bude mít nejspíše třetí na podzim/zimu 2021/2022. Není však důvod mít obavy. S největší pravděpodobností to bude vlna co do konečných čísel (až bude po všem, otevřou se archivy a my budeme moct vyšetřit, co se tady ten rok a půl vlastně doopravdy dělo, tak teprve tehdy budeme mít ona “konečná čísla” – zpravodajské služby jsou na straně republiky, na straně naší, tedy na straně, která je pro dělbu moci v parlamentní demokracii a právním státě, a věřím, že toho mají na lidi ze současné vlády a opozice víc než dost) NEJSLABŠÍ.

Celá řada lidí má imunitu (ať už post-infekční, post-vakcinační nebo smíšenou). Je otázka která je pro koho lepší, ale o tom si povídejme všechny strany a skupiny v klidu, bez záště a na pohodu někde venku u dobrého drinku. Na sociálních sítích toho nechme.

Jinak, nevypadá to, myslím si, vůbec špatně. Vypadá to, že nám to naše švejkování přeci jenom nebude úplně k ničemu. Máme totiž díky němu vynikající subpopulaci přirozeně imunních.

Ale máme tady taky vynikající subpopulaci s post-vakcinační imunitou a vynikající skupinu neimunních (z nichž někteří jsou dokonce rizikoví, takže na ty dávejme cílený a bedlivý pozor).

Je to problém těch nahoře, těch v médiích a na sítích. Ale nikdo další zásadní problém s covidem nemá.

Obecně myšleno.

Samozřejmě každý z nás s ním nějaký problém má. Ať už přímý nebo nepřímý.

Na každý pád, ministerstvo zdravotnictví se nechalo oficiálně slyšet, že se nebude řídit závěrem, který ve svém rozsudku učinil jménem této republiky Nejvyšší správní soud. Republiky, kterou tvoříme a kterou jsme my občané. Ne vy politici a “odborníci”. Vy nás POUZE ZASTUPUJETE. A když řeknete, že nerespektujete zákon, tak my nebudeme respektovat vás ani vaše debilní nařízení, vaše odporný strašení a vaší do nebe volající neschopnost.

Máte milí politici to, co jste chtěli. Fajn, my to tedy od této chvíle neřešíme. Nezbývá pro nás jiná cesta ven, než že to doslova a do písmene PŘESTANEME ŘEŠIT.

Zapomeňte na koronavirus. Nic nenoste když nechcete, nic nekontrolujte když nechcete, na nic se nikoho neptejte kdo nechcete a nedívejte se na ostatní nepříjemně. Nikdo nikam neplivejte když nechcete a nikdo v sobě nenechte nikým šťourat.

Stejně jako je jednoduchý projít si epidemií (stále jsme tady a stát díky nám i nadále celkem solidně funguje, přičemž to břemeno neseme my, ne politici nahoře), tak je pro nás jednoduchý projít si tímhle politicko-obchodnickým svinstvem.

WHO se nechalo nedávno slyšet, že přesně taková kampaň pro očkování jako je ta naše je ta nejméně účinná. Opakovaně se významné odborné instituce světa nechaly slyšet, že zavírat školy je až ta úplně POSLEDNÍ MOŽNOST. WHO se nechalo slyšet, že lockdowny nejsou řešením epidemiologické situace stran SARS-CoV-2. ECDC se nechalo slyšet, že děti cca do 10 let věku SARS-CoV-2 na dospělé takřka nepřenáší. No bodejť by ne. Nejspíš je to dáno různými věcmi (měné ACE2 receptorů, pořádná slizniční imunita, vitalita organismu atd.) a nejspíš jsou velmi promořené tedy s imunitou (pozn.: jenom proto, že nemáte v periferní krvi dostatek protilátek, tak to neznamená, že nemáte imunitu – takhle jednoduché to opravdu není – naopak, můžete ji mít a ve skutečnosti dokonce lepší! Náš organizmus není úplně špatně vymyšlený, takže proč by dělal protilátky ve velkém, když zvládne situaci bez nich?). Mnoho institucí varovalo před mnoha věcmi. Ale to by bylo na delší povídání. Tak třeba někdy příště u té skleničky a mimo sociální sítě.

… tak bych to asi podepsal. Co vy?

Možná tomu chybí něco na konci. Něco jako: “Make ❤, but f*ck covid.”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 176 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
174 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)