babis rouska
30.4.2020
Kategorie: Politika

Kdyby Babiš řídil firmu, jako řídí stát …

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

V zásadě platí, že ve skutečně krizové situaci je lepší dělat energická, i když třeba zmatečná opatření než žádná. To ovšem platí jen v politice. Taky že ano! Nejsme na tom u nás zdaleka tak špatně jako lidé v některých zemích, kde vlády nechtěly příliš omezovat veselý život svých občanů.


Ale kolik je u nás stále zmatků, nedořečeností, revokací a uvedení v omyl! Kolik nekompetentnosti! Andrej Babiš jistě přihlíží k názorům epidemiologů, ale ještě víc hledí k radám odborníků na public relations. Zoologické zahrady, zvláště ty menší, žijící jen ze vstupného a z darů, se dostaly do těžké situace – a Češi, kteří mají rádi zvířata, pohotově vybrali miliony pro zoologické zahrady.

U něčeho takového ovšem Andrej Babiš nesměl chybět! Vláda posunula otevření zoologických zahrad oproti původnímu plánu (a i ten byl vynucen tlakem opozice, jinak Babiš rád vládne bez čehokoliv, podle čeho by mohl být kontrolován) téměř o měsíc – další náhlé a nečekané rozhodnutí, část zoologických zahrad zůstala včera, v den, kdy už směla z milosti vlády otevřít aspoň své venkovní prostory, nadále zavřená: nestihly připravit on line prodej vstupenek, což byla podmínka vlády, jakési alibi pro rychlé otevření zoologických zahrad: lidé by mohli stát fronty u pokladen a tam se nakazit. Na kolika jiných místech, kam už nás vláda pouští, stačí dodržovat dvoumetrové rozestupy – u pokladen zoologických zahrad ne… Zmatky a nelogičnosti stále a znova dokola. Každý den by se daly uvádět nové příklady.

Kdyby Andrej Babiš řídil nějakou firmu, jako řídí stát, určitě by ji dostal do konkursu.
Ale on firmy reálně neřídí, na to má zaměstnance, on se jen umí firem zmocňovat. A státy se dnes do konkursu nedostávají.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 843 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.