coronavirus-graphic-web-feature
12.4.2020
Kategorie: Společnost

Kdy se vrátíme k normálnímu životu?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Celosvětový vývoj se pomalu posouvá k zjišťování škod a návratu do určitého normálu. Páteční den byl prvním po dlouhé době, kdy měli lidé nejen oficiální volno, ale zároveň mohli vstoupit do některých znovuotevřených obchodů. Velké hobbymarkety musely mít rekordní tržby, protože parkoviště před nimi byla plná a fronty u pokladen prodloužené o dvoumetrovou vzdálenost mezi čekajícími určenou státem byly neskutečně dlouhé. Ukazuje se, že lidé si uvědomují jistá rizika, byli svědomití v užívání roušek, ale na druhou stranu už mají pozastaveného života dost a chtějí být aktivní.

Neoživly však jen některé obchody, po dlouhé době porušili disciplínu někteří sportovci a byli vidět lidé na některých hřištích schovaných před náhodnými kolemjdoucími, u zmrzlinových stánků se zastavovali rodiny s dětmi, řada cyklistů a běžců sundala roušky. Projevila se tak lidská potřeba i žít i přes možná extrémně nafouklá nebezpečí nákazy koronavirem. Přestože Andrej Babiš s Hamáčkem v mikině burcují k opatrnosti, i jim dochází, že držet lidi nadále opatřeními pod krkem by se v případu, že se nakonec ukážou skutečná čísla tvořící statistiky o množství nakažených a zesnulých spojených pouze a přímo s Covidem 19 a svědčící o obrovské bublině vytvořené médii i politiky, by jim mohlo ukončit politickou kariéru. No a pokud se prokáže, že vir je skutečný zabiják, hodí vše na kolegy a jistojistě na epidemiologa Prymulu. Už nyní jsou ekonomické dopady skutečně drsné a mnoho lidí se budou týkat dokonce na úrovni osobních tragédií. Možná se ptáte, co vede k našim pochybnostem o celé epidemii.

Tak, jako je společnost rozdělena v náhledu na celou situaci a zaznívají opačné názory i mezi lidmi v jiném si souznících, jsou rozlišná vyjádření i lékařských a vědeckých kapacit. To se netýká pouze vzniku epidemie, ale i samotné struktury viru. Kdo jiný by měl určit jeho genom a říct, jaká je realita. Místo toho nezávislý biolog prohlásí, že jde o lidský výtvor vzniklý v laboratoři, zatímco vládami placené týmy ,,odborníků“ jednoznačně tvrdí, že je to produkt přírody a za viníka je označen již poněkolikáté netopýr. Upřímně řečeno nám mohou netopýři svou schopností ovlivňovat dění na celém světě připomínat Chucka Norrise, Járu Cimrmana a Vladimíra Putina. Těmto třem světovým velikánům je totiž také přisuzována neuvěřitelná moc a touha měnit dění na planetě bez ohledu na hranice, politickou situaci a bezpečnostní opatření. Přičemž u Norrise a Cimrmana jde o humornou nadsázku a u Putina o politickou alegorii přeměněnou v berličku podpírající neschopnost Západu. Dokud nebudeme znát pravdu, kterou lze skutečně odhalit a přiznat, nebudeme moci posoudit, kdo a jak si s lidstvem zahrává. Jde li o přirozenou či umělou selekci.

Podobné váhání, které vnímáme od biologů, poskytují i lékaři. Jedny kapacity tvrdí, že je třeba získat postupně imunitu. Je vcelku logické, že lidé, kteří často žijí pomocí medikamentů a péče mnohem déle, než jim předurčila příroda, tedy dlouhodobě nějak vážně nemocní, případně ti, kteří dosud díky prostředí, ve kterém pobývají, tu imunitu až tak vysokou nepotřebovali, mají problém. U nich lze očekávat jistou úmrtnost a ač to zní nelidsky, příroda si dělá pořádek. Opět jde o osobní a rodinné tragédie na straně jedné, na druhé je však realita, kterou je skutečně se zvyšující věk populace, který je v rozporu s přírodou a rovnováhou, kterou se nám lidem podařilo narušit. Je jasné, že tato momentální selekce se dotýká osobně mnohem více každého, komu koronavirus napadl mámu, tátu či prarodiče, případně někoho mladšího a milovaného.

Na druhou stranu se možná ukazuje, že ne u každého je možné zjistit vrozenou vadu či oslabenost. Zemřeli totiž i lidé nemající údajně žádné zdravotní problémy. Přirovnat to můžeme k náhlým úmrtím vrcholových sportovců pravidelně testovaných, jejichž život skončil přímo na hřištích. Až poté byly odhaleny příčiny, které se prostě dosud neprojevovaly. Covid-19 tak možná funguje jako lakmusový papírek zjišťující, kdo má na to epidemii překonat a kdo ne. A v tu chvíli bez ohledu na to, jak a kde vzniknul. Prostě je tady. Což nahrává některým skupinám lidí a opět jde tedy o zamyšlení, věděli li tito o bacilu dříve či nikoliv. Nedůvěru vzbuzují zveřejněné sázky na pád akcií, pár let staré studie o možných epidemiích přesně vystihující momentální stav, místo vypuknutí epidemie v době, kdy vrcholí obchodní válka mezi Čínou a USA. Falešné byly i záběry, jejichž součástí byly stovky rakví připomínají natáčení vyloďování migrantů, přičemž jsme viděli pouze najaté herce. Řada informací z nemocnic byla záměrně zkreslených a zdramatizovaných, přestože se události vůbec nestaly. Stejně s jistými pochybnostmi přistupujeme i k následnému řešení. Spuštění sledování obyvatel, souvislosti spojené s 5G sítěmi, ochromení ekonomiky a řešení následků zvýhodňující pouze určité segmenty, přerozdělování obrovských částek opět soustředěné v rukách mocných znamenající dokonalou pračku, další krok k likvidaci střední třídy, volání po předání pravomocí, přání povinného zvýšení vakcinace z míst, ze kterých už zaznělo ujištění o úmyslném upravování vakcín zaměřeném na snižování porodnosti části populace. Skutečně si tedy myslíte, že za vše může netopýr?

Názory na rychlost návratu k normálnímu životu se liší. Pokud jde o pracovní a osobní, pak si jistě všichni přejeme co nejrychlejší a zároveň bezpečný. Zkuste tedy více přemýšlet a méně hltat zpravodajství. Uvědomte si, že je někdo tvoří. A jako u politiky, i tady jde o zadání. Jestliže dosud relativně nestranná Prima najela na standard CNN v USA podporující protitrumpovské Demokraty, Česká televize a Nova jde na ruku načí opozici, mimochodem jste si možná všimnuli, jak se občas agresivně chová Koranteng k zástupců vlády, pak nečekejte realismus v těchto pořadech. Vždy jsou k diskuzím přizváni ti, kteří jsou předem pečlivě vybrání a souzní s preferovaným přístupem dané stanice. S koronavirem se budeme muset naučit žít. Stejně se s ním setkáme všichni a je tedy pravděpodobné, že tzv. promořenost už dávno začala. Jen to mnozí z nás na sobě ani nezpozorovali. Budoucnost možná ukáže, že nás pěkně napálili. A pokud ne, i tak je třeba se vrátit k normálu. Návrat může být ještě bolestivý, ale i ta nejhorší čísla dosud ukazují, že jsou více hysterická než lidstvo likvidující.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 981 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)