dogue-de-bordeaux-1047521_1280
3.5.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Kdy krmit psa hypoalergenními granulemi a jaké jsou novinky na trhu s psím krmivem?

Sdílejte článek:

Má váš pes citlivé trávení a vyžaduje speciální stravování? Granule patří mezi hodně používanou složku potravy. Pokud zvolíte dobrou značku granulí obsahujících prospěšné suroviny se všemi důležitými výživovými hodnotami, jde o skvělý druh potravy. Ale naopak špatná volba granulí může zbytečně snižovat zdraví psa a v podstatě zkracovat jeho plnohodnotný život. V článku najdete přehled několika novinek a tipy na pořádnou psí výživu i v případě citlivosti na některou běžně používanou složku.

Strava zbytečně nezatěžující trávicí ústrojí

Stejně jako se alergie objevují u lidí, setkáváme se s nimi také u našich domácích mazlíčků. Mezi časté alergeny ve stravě patří kuřecí, vepřové nebo hovězí maso, mléčné produkty nebo obilniny s obsahem lepku, jako například pšenice. Intolerance k určité složce v potravě může být i získaná nevhodným krmením stále stejnými granulemi. Vhodné je proto jednou za čas granule obměnit a pravidelně sledovat reakce psa. Vypovídající hodnotu mají zejména exkrementy. Pokud máte podezření na alergii nebo váš pes špatně snáší běžné krmivo, jsou vhodnou volbou hypoalergenní granule.

Granule s hmyzí bílkovinou

Zní to možná trochu zajímavě, ale je to skutečně tak. Jednou z poměrně čerstvých novinek na trhu s granulemi pro psy je produkt sázející na zdroj bílkovin právě z hmyzu. V podstatě jde tedy o hmyzí granule bez klasického masa a obilnin citlivé k trávicímu traktu psa. Ve složení se kromě bílkoviny z hmyzu nachází i ovoce a zelenina pro pokrytí spektra vitamínů a minerálů.

Metoda lisování za studena

Za studena lisované granule losos a brambor jsou výjimečné nejenom optimálním podílem masa bez přítomnosti obilovin, ale i revolučním postupem výroby. Právě lisování za nízkých teplot totiž pomáhá uchovat důležité látky, jako jsou vitamíny a podobně. Ve složení figurují kromě hlavních prvků také doplňky v podobě echinacey, spiruliny, lněného semínka a dále. Díky tomu jde o opravdu vyvážené granule, ze kterých pes získá všechny potřebné živiny. Výsledek poznáte například i na srsti, jenž bude díky dostatečnému obsahu omega 3 mastných kyselin krásně lesklá, hladká a hustá.

Pro psy, kteří mají problémy s klouby

Vhodným krmivem pro psy, kteří mají problémy s klouby, jsou například srnčí granule s kloubní výživou. Opět jde o hypoalergenní krmivo, protože alergie na zvěřinu jsou opravdu vzácné a navíc jsou granule obohaceny látkami pro podporu kloubů a vazů. Jde tak o skvělou volbu pro psy s pohybovými potíži, starší jedince a pro situace, kdy se pes zotavuje z určitého zranění a potřebuje posílit právě struktury kostí a kloubů. Unikátní složení je opět plné všeho důležitého, co psovi poskytne plnohodnotné krmení bez zbytečné zátěže a nežádoucích projevů v podobě alergií.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 141 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.