dogue-de-bordeaux-1047521_1280
3.5.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Kdy krmit psa hypoalergenními granulemi a jaké jsou novinky na trhu s psím krmivem?

Sdílejte článek:

Má váš pes citlivé trávení a vyžaduje speciální stravování? Granule patří mezi hodně používanou složku potravy. Pokud zvolíte dobrou značku granulí obsahujících prospěšné suroviny se všemi důležitými výživovými hodnotami, jde o skvělý druh potravy. Ale naopak špatná volba granulí může zbytečně snižovat zdraví psa a v podstatě zkracovat jeho plnohodnotný život. V článku najdete přehled několika novinek a tipy na pořádnou psí výživu i v případě citlivosti na některou běžně používanou složku.

Strava zbytečně nezatěžující trávicí ústrojí

Stejně jako se alergie objevují u lidí, setkáváme se s nimi také u našich domácích mazlíčků. Mezi časté alergeny ve stravě patří kuřecí, vepřové nebo hovězí maso, mléčné produkty nebo obilniny s obsahem lepku, jako například pšenice. Intolerance k určité složce v potravě může být i získaná nevhodným krmením stále stejnými granulemi. Vhodné je proto jednou za čas granule obměnit a pravidelně sledovat reakce psa. Vypovídající hodnotu mají zejména exkrementy. Pokud máte podezření na alergii nebo váš pes špatně snáší běžné krmivo, jsou vhodnou volbou hypoalergenní granule.

Granule s hmyzí bílkovinou

Zní to možná trochu zajímavě, ale je to skutečně tak. Jednou z poměrně čerstvých novinek na trhu s granulemi pro psy je produkt sázející na zdroj bílkovin právě z hmyzu. V podstatě jde tedy o hmyzí granule bez klasického masa a obilnin citlivé k trávicímu traktu psa. Ve složení se kromě bílkoviny z hmyzu nachází i ovoce a zelenina pro pokrytí spektra vitamínů a minerálů.

Metoda lisování za studena

Za studena lisované granule losos a brambor jsou výjimečné nejenom optimálním podílem masa bez přítomnosti obilovin, ale i revolučním postupem výroby. Právě lisování za nízkých teplot totiž pomáhá uchovat důležité látky, jako jsou vitamíny a podobně. Ve složení figurují kromě hlavních prvků také doplňky v podobě echinacey, spiruliny, lněného semínka a dále. Díky tomu jde o opravdu vyvážené granule, ze kterých pes získá všechny potřebné živiny. Výsledek poznáte například i na srsti, jenž bude díky dostatečnému obsahu omega 3 mastných kyselin krásně lesklá, hladká a hustá.

Pro psy, kteří mají problémy s klouby

Vhodným krmivem pro psy, kteří mají problémy s klouby, jsou například srnčí granule s kloubní výživou. Opět jde o hypoalergenní krmivo, protože alergie na zvěřinu jsou opravdu vzácné a navíc jsou granule obohaceny látkami pro podporu kloubů a vazů. Jde tak o skvělou volbu pro psy s pohybovými potíži, starší jedince a pro situace, kdy se pes zotavuje z určitého zranění a potřebuje posílit právě struktury kostí a kloubů. Unikátní složení je opět plné všeho důležitého, co psovi poskytne plnohodnotné krmení bez zbytečné zátěže a nežádoucích projevů v podobě alergií.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 163 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.